• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    POMPO: rikam, jsem v tom nevine O:-)
    POMPO
    POMPO --- ---
    LAPAK: Ty symboly na tom udelatku na blesk me dostaly.:D
    BERNA
    BERNA --- ---
    GHOSTSTALKER: jako je to v pohode, hlavni kuzel jde nad, dozadu jdou jen nejake ty stripky
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    BERNA: no pockej, jestli nefotis nekoho za sebou, tak by to to svetlo melo odrazet spis dopredu, ne?:)
    BERNA
    BERNA --- ---
    no tak jsem to vyrobil za pulhodky ani ne :) odzkousel a vysledek je opravdu odlisny.
    no do hospody staci. svetelny tunel mam delsi, vykousnuti je nutne. svetlo to odrazi presne nad moji hlavu a mirne dozadu.
    uz abych to odzkousel v praxi.
    NJAL
    NJAL --- ---
    LAPAK: Hezky :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    no jo, tak ten odrazak, slibil jsem ze vam to nafotim, tak tu to mate:

    mala pripominka jak to vypada bez:



    a s tim:



    a par fotek jak to vypada na fotaku pro lepsi predstavu:
    (jo a nevsimejte si tech maluvek a poucka: nenechavejte to v hospode jen tak lezet na stole :D )











    jinak je to uplne obycejnej papir, vytvarovanej diki izolepe :) a je to vylozeny alobalem, coz je dost dulezity, bez toho to fungovat nebude, ale kdyz ten alobal taky pretahnete izolepou, tak se s tim celkem dobre pracuje a muzete to i slozit na placku a vpoho to vydrzi...

    a jak uz jsem psal, v interieru, kde nejsou kostelni stropy, tak je to opravdu naprosto dokonala pomucka, ve vetsich prostorach samozrejme vykon interniho blesku nestaci a zachrani vas uz pak asi jedine exterak...
    jeste doporucuju pri foceni nastavit kompenzaci blesku alespon na +1EV, rozum sice rika, ze ttl by si s tim mel poradit, ale zkusenosti jsou jine :) (i kdyz mozna kdyz se mereni expozice blesku prepne na celoplosny mereni tak by to mohlo fungovat lip, nezkousel jsem, napadlo me to ted :) )
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: No jasně :-).
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: No me jde o moznosti dalsi prace s tim, co dostanu z fotaku. A tam raw pozdeji prevedeny do 16bit PNG proste vitezi na vsech frontach. Jpeg by nebyl tak spatny, kdyby nebyl omezen na 8 bitu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: To nepochybně a vůbec prakticky nevidím důvod fotit běžně do jpegu (a to máme další diskutabilní téma na které se tu NEBUDE dál POKRAČOVAT) :-).
    I ty rawy vyvolané na default do jpegu vypadají líp :-).
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Super je na rawu zejmena moznost presneho nastaveni bile a to korekcemi, jake se uz na vysledne bitmape nedaji dosahnout. Plus moznost vytlacit z toho vic nez 8 bitu barevne hloubky.
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_: Nah, někdo to neví a hledat se mu v nápovědě nechce, jen informuji ;-)
    NJAL: No tak zkušenosti mám podobné... ale zase díky za RAWy...
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Opruz, opruz... Zjistil jsem, ze dokonce ani custom WB moc nefunguje v pripade barevneho stropu - vzdy se to odrazi nejak jinak - jednou jsem si naivne nastavil custom WB na zluty strop, a co myslis, ze jsem dostal? Fotky do modra, neutralni i zlute. Proste custom WB ma smysl jen kdyz nemenis z toho mista nijak polohu (pokud pouzivas blesk). To se radsi na to vykvajznu a nastavim bilou optimalne v rawech. Je to pracnejsi, ale vysledek je mnohem lepsi.
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    VASAX: mno dobrýýý, dobrýýýý...hod to jeste sem, at se muzu jit zabit :D
    [ "Nesmějme" se nevědomým uživatelům, aneb jakou blbostí vás kdo rozesmál? ]
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    _AMBRA_: tak můžu potvrdit, že zbytečnej neni, pokud fotíš častěj v interiérech nebo portréty, tak k externímu tak jako tak dojdeš :-) ta 430EXII je dobrá investice, já jsem s nim spokojenej...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: no tak LAPAK je ocividne z te rulicky od toaletaku
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Ale je to opruz :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_:kliká se na hledat a ne odeslat :-)
    a btw musíš tam šoupnout zavináč aby ti to hledalo přízpěvky od usera, a ne jen fulltextem v diskuzi...
    Tzn:
    @LAPAK
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: co pokoumal?
    NJAL
    NJAL --- ---
    _AMBRA_: Externi blesk ma vic vyuziti, napriklad poskytuje cervene AF assist svetlo.

    VASAX: Barva stropu, neni-li tmavy, mi az tolik nevadi, problemy s vyvazenim bile zvladnu dost slusne v rawu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Tak tam ti ani externí o strop nepomůže :-)))))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam