• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_: Nah, někdo to neví a hledat se mu v nápovědě nechce, jen informuji ;-)
    NJAL: No tak zkušenosti mám podobné... ale zase díky za RAWy...
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Opruz, opruz... Zjistil jsem, ze dokonce ani custom WB moc nefunguje v pripade barevneho stropu - vzdy se to odrazi nejak jinak - jednou jsem si naivne nastavil custom WB na zluty strop, a co myslis, ze jsem dostal? Fotky do modra, neutralni i zlute. Proste custom WB ma smysl jen kdyz nemenis z toho mista nijak polohu (pokud pouzivas blesk). To se radsi na to vykvajznu a nastavim bilou optimalne v rawech. Je to pracnejsi, ale vysledek je mnohem lepsi.
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    VASAX: mno dobrýýý, dobrýýýý...hod to jeste sem, at se muzu jit zabit :D
    [ "Nesmějme" se nevědomým uživatelům, aneb jakou blbostí vás kdo rozesmál? ]
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    _AMBRA_: tak můžu potvrdit, že zbytečnej neni, pokud fotíš častěj v interiérech nebo portréty, tak k externímu tak jako tak dojdeš :-) ta 430EXII je dobrá investice, já jsem s nim spokojenej...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: no tak LAPAK je ocividne z te rulicky od toaletaku
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Ale je to opruz :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_:kliká se na hledat a ne odeslat :-)
    a btw musíš tam šoupnout zavináč aby ti to hledalo přízpěvky od usera, a ne jen fulltextem v diskuzi...
    Tzn:
    @LAPAK
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: co pokoumal?
    NJAL
    NJAL --- ---
    _AMBRA_: Externi blesk ma vic vyuziti, napriklad poskytuje cervene AF assist svetlo.

    VASAX: Barva stropu, neni-li tmavy, mi az tolik nevadi, problemy s vyvazenim bile zvladnu dost slusne v rawu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Tak tam ti ani externí o strop nepomůže :-)))))))
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: ale docela jo....se koukni na LAPAKa chlapaka co pokoumal a jak to funguje! :-)

    430EXII tě přijde na nějakých 5000Kč. A bohatě ti bude stačit.
    Tak já bych pořeboval difuzér do prostorů kde nemají bílý strop/zdi i na externí blesk...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    _AMBRA_: ti rikam, udelej si z petky nebo nejake rulicky, funguje to prekvapive dobre pokud s tim nefotis zrovna v kostele.
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    GHOSTSTALKER: to zni zajimave, asi to vyzkousim, diky za tip
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: no tak jako na ten interni blesk toho zase tolik nevymyslis
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    VASAX: kurna, mno....interni blesk (pridavnej, tedy externi nemam neb jsem myslela, ze je to pro me zatim zbytecne...)


    NJAL: hm, mrknu kolik chteji za externi blesky...(ale radsi bych prave nejaky udelatko, cvakam si jenom chvilu)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    _AMBRA_: nemam, nez jsem se k tomu dokopal, koupil jsem si radsi 580EX II :-D

    Ale jinak nic tezkyho... treba z PETky odriznes vrsek (tak 5-10cm, podle potreby, taky mala/velka PETka), odriznes z nej hrdlo, vyriznes tam diru, abys do toho narvala blesk. Pak Vysteles vnitrek alobalem a ten vnejsi otvor zakrejes tenkou vrstvou treba ubrousku.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: nebo souboru softboxu :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_: tak "usměrňovač" může být taky, nevím jak s tomu odborně říká.. taková ta pi*ovinka podobná plástvi...
    _AMBRA_: A na JAKY blesk? interni? externi? imaginarni? :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    _AMBRA_: Kdyz chces fotit v interieru a nemas svetla, tak proste nejlepsi je externi blesk a obratit ho do stropu. Tomu se nic krom svetel nevyrovna.
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Já bych řekl že nejlepší je pochopit ten princip a pak se doma podívat co mám a pustit se do vlastního návrhu ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam