• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    _AMBRA_: Externi blesk ma vic vyuziti, napriklad poskytuje cervene AF assist svetlo.

    VASAX: Barva stropu, neni-li tmavy, mi az tolik nevadi, problemy s vyvazenim bile zvladnu dost slusne v rawu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Tak tam ti ani externí o strop nepomůže :-)))))))
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: ale docela jo....se koukni na LAPAKa chlapaka co pokoumal a jak to funguje! :-)

    430EXII tě přijde na nějakých 5000Kč. A bohatě ti bude stačit.
    Tak já bych pořeboval difuzér do prostorů kde nemají bílý strop/zdi i na externí blesk...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    _AMBRA_: ti rikam, udelej si z petky nebo nejake rulicky, funguje to prekvapive dobre pokud s tim nefotis zrovna v kostele.
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    GHOSTSTALKER: to zni zajimave, asi to vyzkousim, diky za tip
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: no tak jako na ten interni blesk toho zase tolik nevymyslis
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    VASAX: kurna, mno....interni blesk (pridavnej, tedy externi nemam neb jsem myslela, ze je to pro me zatim zbytecne...)


    NJAL: hm, mrknu kolik chteji za externi blesky...(ale radsi bych prave nejaky udelatko, cvakam si jenom chvilu)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    _AMBRA_: nemam, nez jsem se k tomu dokopal, koupil jsem si radsi 580EX II :-D

    Ale jinak nic tezkyho... treba z PETky odriznes vrsek (tak 5-10cm, podle potreby, taky mala/velka PETka), odriznes z nej hrdlo, vyriznes tam diru, abys do toho narvala blesk. Pak Vysteles vnitrek alobalem a ten vnejsi otvor zakrejes tenkou vrstvou treba ubrousku.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: nebo souboru softboxu :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_: tak "usměrňovač" může být taky, nevím jak s tomu odborně říká.. taková ta pi*ovinka podobná plástvi...
    _AMBRA_: A na JAKY blesk? interni? externi? imaginarni? :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    _AMBRA_: Kdyz chces fotit v interieru a nemas svetla, tak proste nejlepsi je externi blesk a obratit ho do stropu. Tomu se nic krom svetel nevyrovna.
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Já bych řekl že nejlepší je pochopit ten princip a pak se doma podívat co mám a pustit se do vlastního návrhu ;-)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    VASAX: áha, takze difuzér, dobrá :))

    GHOSTSTALKER: mno jo, a mas fotku celeho toho udelatka?...(preci jen nejsem Borek stavitel, ale spis Pat a trochu Mat....)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    _AMBRA_: z roury od toaletaku nebo lepsi z hrdla PETky (a z ubrousku a alobalu:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: jj :-)
    _AMBRA_: "usměrňovač" a nebo difuzér?
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    dotaz, mate nekdo podomacku vyrobene tentononc (usmernovac blesku) na blesk?
    nejaky planek na vyrobu je nekde??
    blesk me ukrutne stve a nevim co s tim, (kdyz chci fotit v interieru a za tmy, zejo:)
    nejake rady????
    díky moc
    BERNA
    BERNA --- ---
    aha :) no ja jen kdyby bylo a), tak bych doporucil spise sigma 10-20. jinak b) je samozrejme teh best
    ted koukam ze je zhruba za stejny prachy jako a) navic svetlejsi a ostrejsi.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: B je správně :-).
    NJAL: Ano, tokinku :-)
    BERNA
    BERNA --- ---
    VASAX: jakou tokinu? 12-24 nebo 11-16 nebo nejakou pevnou?
    NJAL
    NJAL --- ---
    Ono totiz vse, co je pod efektivnich 50mm, je wide :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam