• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    BERNA
    BERNA --- ---
    hele mam tu sigmu 17-70 a muzu rict, ze bych ted koupil toho tamrona 17-50(se sigmou jsem spokojenej samozrejme).
    obrazovy kvality jsou mirne pro tamron, velikost filtru a pevna clona po celou sirku taky.
    tech 20mm navic u sigmy neni takovej rozdil.
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: Mno, existuji Sigmy, Canony a Tamrony v rozsahu prilblizne 24-70 s f/2.8
    ACID
    ACID --- ---
    svetelnost 2,8 v celem rozsahu
    pripadne 2 skla.. ale nic ve smyslu treba 40-70/2,8 jsem nezahledl, vsechno to zacina okolo 16-18 a jde nahoru... jinak receno, hledam kratky objektiv/y k 70-200 misto setaku, ktery ikdyz je chvaleny mi zas tak ostry neprijde, mozna mam ne uplne optimalni kus, pripadne ne vzdy dobre zaostri coz asi spis..
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: Krom te Sigmy a EF-S 17-85 nic nedosahuje 70mm od 17mm...
    ACID
    ACID --- ---
    NJAL: jak rikam, pevne sklo me zatim ani nelaka ani nepali, spis bych rad nasel nejaky ten zoom do 70mm (krome sigmy :) )
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: Tak 35/2... Pak uz je jenom 20/2.8, ale to je mozna lepsi koupit nejaky kropackovy f/2.8 zoom.
    ACID
    ACID --- ---
    NJAL: v interieru mi prilis casto stoji za zady stena :) proto spis uvazuju kratsim smerem, ale to vylozene vyhledove..
    ACID
    ACID --- ---
    NJAL: krome prave ty sigmy :) chtel bych neco s F2,8, pokukuju po tamronu 17-50/2,8 ale reakce na nej jsou od pozitivnich po negativni, coz me zatim drzi zpatky
    BURAN
    BURAN --- ---
    NJAL: presne tak :)
    NJAL: presne tak :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: Ano, pri pevnem ohnisku holt clovek musi zoomovat nohama, s tim se neda nic delat. Ale za ty 2 a vice clony navic oproti consumer zoomu to castokrat stoji...
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jedna 50ka... Nic tam nestrasi v pozadi :-)
    ACID
    ACID --- ---
    hmm
    kdyz jsem s tim fotil, desne me sr*lo to pevny ohnisko, navic na cropu pomerne dlouhe... ale to bude ovlivneno tim co clovek foti, mozna pevna 35 by mi prisla vic vhod
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: No v rozsahu 17-70 je presne Sigma 17-70, mam ji, velmi slusny objektiv, ale potrebuje pro dostatecnou ostrost zaclonit, coz prodluzuje hloubku ostrosti, takze se Sigmou se da udelat leccos, co 50kou ne, a taky naopak, to je dulezite.
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: No, co je super na 50/1.8 - je to nejlevnejsi pevne sklo, se kterym muzes zacit experimentovat. Pomerne mala investice a budto se otevre novy svet, nebo to bude jen mala ztrata. Navic je to nejlevnejsi moznost jak delat velmi slusne portrety nebo fotky cele postavy s dost slusne rozmazanym pozadim. Na kropackovy Canon je to asi nejlevnejsi nejkvalitnejsi portretak.

    50/1.4 je pak zrejme jediny hodne levny objektiv, ktery zprostredkovava f/1.4 a moznosti foceni, kdyz je malo svetla - vsechny ostatni jsou draha L. Jinak plati skoro totez, co jsem napsal o 50/1.8.

    50/1.2L sem podle mne uz nepatri, to uz nema ten pekny pomer cena/vykon :-)
    ACID
    ACID --- ---
    jasne, myslel jsem polarizak

    jen tak ze zvedavosti, co vsichni spatrujete na pevny 50 at uz 1,8 nebo 1,4 (nedejboze 1,2) tak super? mel jsem pujcenou 50/1,4, nefoti spatne, ale potrebu ji poridit nepocituju, spis hledam neco v rozsahu 17-70..
    NJAL
    NJAL --- ---
    KALLA: Mozna spis nez 50ku pouvazuj o 35/2. Ma lepsi konstrukci, a ma zhruba stejny zorny uhel jako bezny "standardni" objektiv, kdezto 50ka je uz spis portretni. Pravda, je 3x drazsi nez 50ka, ale porad se jeste jedna o objektiv, ktery ma velmi slusny pomer cena/vykon. Plus ma dost obstojne zvetseni, je to takove "makro chudeho cloveka" :-)

    ACID: Pouziti POLARIZAKU je horsi... Vim, ze je to preklep, ale aby to nematlo :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    QUIP: Já teda nevím kdo si z DSLRkařů pořizuje UV filtr kvůli filtrování UV :-)
    RUSSIANBLUE: Přesně tak.. lepší mít zničený uv nepř přední člen
    BURAN: 50 je super a už ji z objektivu nesundávám :-)

    Jsem si koupil hodně zachovalé BW UV v bazaru za pakatel... :-)
    ACID
    ACID --- ---
    KALLA: mam na nem slunecni clonu z HK asi za kilo a UVcko kvuli ochrane. Tim ze predni clen rotuje je pouziti UV horsi, viz Njal.
    BURAN
    BURAN --- ---
    KALLA: 50/1.8 je super uz ji z fotaku nesundavam :) doporucuju poridit co nejdriv ;)
    KALLA
    KALLA --- ---
    ACID: zatim jenom setak a casem asi 50ku ale to az fakt casem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam