• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    40D ale zase není tak horší oproti 50D, ne?
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    Bude to 50D pro chudy...
    Ale zase ne pro tak chudy...:(

    drazim 40D
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: No já jen že tak´m jsou asi 4 varianty toho nastavení a přijde mi to zbytečný... navíc teď jsem přemýšlel nad tím, že by nás canon místo takových voleb mohl obdařit nějakou tou "cool"funkcí co mají Nikony...
    A jak tak sleduji novinky tak brzy přejmenuji klub, resp přidám 500D, zatím se jeví že co se týče příslušenství tak bude s námi kompatibilní, a asi i baterka.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: mam to stejne jak vy, zamceni ostreni je odjakziva a vsude pri namacknuti spouste a mit pod palcem AE lock je casto taky vyhodny, ale tak od toho tu to nastaveni je, ze si to kazdej udela, jak mu to vyhovuje ze :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Mě tedy přijde mít na tom AF lock trošku nezvyk... používá to tu ještě někdo?
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Take jsem zvyklej na AE lock na hvezdicce...
    VASAX
    VASAX --- ---
    já tam mám raději AE lock, ostření si člověk uzamče když má one shot nebo AI (tady s jistými omezeními) a namáčkne...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    to je ono :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MARTIK: Jako myslíš výběr funkce AE/AF lock v custom settings?
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Tak jsem si dle tipů z jedné chytré knihy nastavil ostření na to tlačítko pod palcem a zatím jsem velmi spokojen. Zůstane mi zaostřeno, dokud to tlačítko zas nezmáčknu. Zatím mi to příjde velmi pohodlné.
    ACID
    ACID --- ---
    tak jasne.. kolega si poridil ixuse 80 o kterym jsem uvazoval jako o cvakatku a i oproti entry 450D je za jineho pocasi nez za slunecneho dne vysledek dost mizerny
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    ACID: no jasny, zalezi na konkretni situaci, na tom, jakej clovek chce ten vystup apod. apod. ale treba ve chvili, kdy fakt neni dulezita az tak kvalita fotky, ale spis dokumentacni charakter, tak uz jsem se setkal se situacema, kdy bych klidne vyuzil treba 3200... a i to foto z 1600 vypada mnohokrat lip nez z kdejakyho kompaktu ze :)
    ACID
    ACID --- ---
    LAPAK: asi zalezi v jaky velikosti, osobne i v hale jdu max na ISO 800
    http://acid.sinister.cz/hit44/img00050.jpg
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    ACID: uvidime, kazdopadne u 450ky byla i iso 1600 v nouzi pouzitelna, kdyz to byla fotka nekde pro web, tak nebylo skoro ani co resit, takze to zvyseni moznosti docela ocenuju...
    VASAX
    VASAX --- ---
    Anketa přesunuta na nástěnku!
    ACID
    ACID --- ---
    hmm, zajimaly by me fotky iso 1600 a vic
    ACID
    ACID --- ---
    VASAX: mozna trosku objektivy... dneska jsem rad ze jsem nesel do Nikonu, "ekvivalent" stoji trochu jine love (jasne, je stabilizovany, proto uvozovky, ale pro moje ucely vyhovuje nonIS ktery je cenove jinde)
    VASAX
    VASAX --- ---
    ALESH: Já jsem neřekl že mi nevyhovuje :-). Mě stačí, já jsem v tomhle ohledu celkem spokojený, ale mnozí nejsou, tak jsem to tam začlenil.. mě spíš sere marketing a servis....
    ALESH
    ALESH --- ---
    VASAX: no spokolil bych se s tim podle vas nevyhovujicim. Ale ani by mi moc nevadilo, kdyby tam zadny nebyl. Stejne bych asi vetsinou ostril manualne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam