• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    KALLA
    KALLA --- ---
    az budu mit spravenej pocitac dam to sem neboj:)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    KALLA: nahraj na rapidshare nebo leteckou postu plnou velikost, ale teda na monitoru ve skole mi to prijde jak foceny krz lensababy :)
    KALLA
    KALLA --- ---
    GHOSTSTALKER: no jasny, ja jsem jen potrebovala nazor nekoho jinyho jelikoz jsem si nebyla jista, jestli nejsem slepa ja:)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    KALLA: prijde mi v poho (teda samozrejme mimo dof ostra neni:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    100kb je málo, no ;-)
    KALLA
    KALLA --- ---
    no tak ja to sem hodim jeste jednou az budu mit spravenej pocitac, ale uz se s tim potykam docela dlouho, jak mam nacpat urcitou kvalitu do fotky ktera mam mit max 100kb a max 700x700 pixelu, pri zmensovani ztracim hodne kvalitu fotky a pak tam opravdu neni nic videt:(
    VASAX
    VASAX --- ---
    KALLA: Tak to ti nepovím, malý, tmavý a žádnej exif.
    KALLA
    KALLA --- ---
    muzu se zeptat, zda se vam tahle fotka zda neostra? je to focen 450D+setak

    http://www.photopost.cz/pp5free/foto.php?id=384773&ord=1&kat=0&aut=17561
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SHUBIN: dik, zkusim na to mrknout
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    MURHAAYA: nasel jsem web kterej ve specifikacich 450D tvrdi, ze to prepnout jde - ale uz ne jak :D zkus manual, mozna se to jmenuje "Best view".
    to ze se to bude jmenovat nejak jinak a bude jinde je dost pravdepodobne, xxD rada ma custom functions dost prekopane
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SHUBIN: to nekdy testnu az zas budu mit po ruce ten filtr a trochu volnyho casu. Letos sem se na infra prochazku jeste nedokopal.

    jinak obavam se 450D tohle nema, minilnae pod liveview to nevidim, v Custom Functions to mozna bude, ale spis ne a nejaky nastaveni "other" tam nemam.
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    MURHAAYA: u 40D ma LV dva rezimy, meni se to pres custom funkce. bohuzel si ted nevzpominam, jestli to 450D mela taky, snad tu nekdo poradi.
    u 40D se to nastavuje via Operations/Others ->Live view exposure simulation
    kdyz to das na disabled, tak se fotak snazi jas toho LCD zvysit tak, abys porad neco videl :)
    ale jak by to bylo uspesne v tomhle pripade si fakt netroufam odhadnout, proto mne to zajima :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Aha. Tak to jo.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: akce nefotim do rawu ale do JPG s vyssi komprasi :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Kdyz fotis do raw, tak by se NR ve fotaku nemela projevovat? Jestli teda nemluvime o te klasicke "dark frame subtraction", kterou maji vsechny, nejen nove Canony.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: RAW http://varial-artworks.com/misc/IMG_8625.CR2

    je to docela mazec, plus ten sum je takovej hodne barevnej a brutalni, jinak ty ostatni infra tam nebo v galerii na nyxu jsou foceny tou fujinou, takze si ji asi necham :)

    ale za to na tech 1600 na normalni foceni si nemuzu stezovat. upravuju v canonackym DPP softu a odsumuju luminanci 2/10 a chrominanci 2/10 a myslim si, ze vysledek je v pohode. Jo a mam zapnuty NR ve fotaku, bez nej je to docela sila taky :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    hmm. celkem fest šumon... :-/
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    zde je jeden testovaci obrazek
    f/3.5
    2.5s
    iso 800
    ale i na tom malym nahledu je videt docela hustej sum (holt to dostava zabrat vysoky iso a dlouhy casy). Po zvetseni na 100% je videt hodne cervenych "stinu" a v cervenem kanalu je to docela sileny. Je to foceny zakladakem na plnou diru, takze zadna slava plus ten zakladak ma tzv hotspot (ztrata kontrastu a zmena barevneho odstinu v prostred fotky v infra), takze rozvazuju ze na krajinky v infra si budu dal brat tu fuji S9600, ktera ma ten sum o neco nizsi a expozice jsou kolem 2 sekund na iso 100 a premyslim o tom, ze si ji predelam na infra.

    pro zajemce pak [ Infračervená fotografie ]
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: http://varial-artworks.com/fotky/ mam galerii. nejakou infra vec tedka zkusim vyvolat z rawu

    jinak tam mam v http://varial-artworks.com/fotky/?dir=/Party%20Pictures megamoc fotek focenejch na iso 1600. Mam ho asi od pulky ledna a vsecko co sem fotil skoro je na iso 1600 az na vyjimky (tak max 1000 fotek) a odfoceno asi pres 40 000, takze se zacinam bat o zaverku. Je tu uz nekdo komu odesla zaverka u 450D?

    SHUBIN: simulovalo expozici. Porad s tim jasem. Dycky kdyz chci delat neco z LV tak pomalu otviram navod, protoze krom infra to nepouzivam :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: IMO asi ano...

    MURHAAYA: pastni nějaký infra věci :-)
    MURHAAYA: A galerii, MURHAAYo, galerii máš, povidám? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam