• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    mam dotaz, zapnu fotak, zmacknu spoust a ono to zacne pipat a sviti zlute svetelko nalevo od spouste, resp. blika.. to asi neni dobre, coz..
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    MYSHA: Já kupoval elektroniku v Korei. Maj to tam o dost levnější. Mimo foťáku, jsem tam bral noťas, ext disk, mp3, a jednu mašinku na hudbu a zkušenost je taková, že bych šel jen do renovovaných značek. Ta MP3ka byla nějaká lokální značka a už se chystá do kytek. Ostatní zatim funguje v pořádku. Další věc je zvážit záruku, protože pokud nebude mezinárodní tak s tim pak asi budeš těžko něco dělat.
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    LAPAK: Díky. zkusim to. Jsem amatér, takže mi očekvám toto bude bohatě stačit.
    MYSHA
    MYSHA --- ---
    cau,mate nekdo zkusenost s nakupovanim prislusenstvi v asii? mam zalusk na koupi objektivu, ale nevim, jestli rovnou tady v bangkoku nebo jeste pockat a zkusit na severu thajska.. do singapuru jet neplanuju. diky za nazory, pokud mozno rovnou do posty
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    KUBLAJ: jednoduchy to je, kdysi jsem tady srovnaval vysledky z noise ninji jak pomoci automatickyho profilu tak toho udelanyho a to stejny i u neatimage. Vysledek byl asi takovej, ze neatimage je bez udelanych profilu skoro nepouzitelny, ale zato noise ninja ma ten profilovaci algoritmus asi docela dobrej, protoze vysledky s automatickym profilem a s vlastnorucne udelanym byly skoro totozne. Kdyz ma profily clovek vlastni, tak pak uz ani neni moc rozdil mezi NN a NI... Takze toho auto-profilu i ninji se vubec nemusis bat, ale pokud by jsi prece chtel vlastni, tak to neni zas takovej problem, kucharku jsem nasel tusim primo na strankach noise ninji, rikaji ze si tu tabulku mas vytisknout na velkej papir, ale ja to bez problemu fotil z obrazovky pc, jenom musis pak spravne nastavit vyvazeni bile... vsak si najdi ty stranky, je to tam docela podrobne a cela akce je tak na 10min...

    jenom si jeste vzpominam na postrehy - fotit ze stativu s nejvetsim priblizenim (kvuli soudkovitosti) a WB pak nejlepe v rawu nastavit podle sedyho ctverecku, kterej je v jednom rohu te tabulky, uz nevim kde...
    VASAX
    VASAX --- ---
    Problém je, že pokud používáš autoIso, které běhá v rozmezí 200-800, tak v tom rozmezí má více kroků, např ISO 320, 640 atp...(alespoň u 450D)
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    VASAX: tak to bych mohl zkusit. dík
    VASAX
    VASAX --- ---
    KUBLAJ: Kdysi jsem to tu (a myslím i v Canon klubu) řešil s ID LAPAK. Jednoduchý to je. Vezmeš si tu referenční tabulku a nafotíš s ní potřebná isa...
    Osobně jsem nejdřív používal autoprofile, pak vlastní profily a nakonec znovu autoprofile na střídačku s jiným odšumovačem
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    VASAX: A je to jednoduchý (nějaká kuchařka)? Se s těma programama ještě trochu peru.
    VASAX
    VASAX --- ---
    KUBLAJ: Udělej si vlastní. To je ouplně nejlepší...
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Nevíte jestli existuje profil EOS 1000D pro Noise ninju?
    BURAN
    BURAN --- ---
    EKRAMUS: driv jsem taky tridil az doma ale posledni dobou se mi vyplaci mazat to rovnou, nebo v nejakym mezicase, ta casova uspora u kompa pak je znacna. ale to neresi tvou neduveru v nezalohovana data - o spolehlivosti SD toho moc nevim, me zatim nezradila :)
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    BURAN: Nejak po tom umretom disku v notebooku nemam doveru v nezalohovane data. A tych fotiek bude urcite viac ako 100, triedit budem az potom.
    BURAN
    BURAN --- ---
    EKRAMUS: a proc ne SD karta? je to nespolehlivy? nebo planujes privezt z hor vic jak 100 fotek ?
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    CUCHULAIN: Notas bol povodny plan, ale vcera mi v nom umrel disk.. A dva fakt nepotrebujem.. :D
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    CUCHULAIN: to už je skoro rok.
    nebo si kup křovinořez. k němu takový noťas přidávají :-))
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    EKRAMUS: jsem si pořídil noťas se 160GB diskem za cca 10.000 :-)
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    Nemate niekto skusenosti s funkcnou databankou na fotky zo 450ky? Pripadne, ako riesit tyzdnove fotenie v horach? Spoliehat sa na SD karty?
    MARTASTAIN
    MARTASTAIN --- ---
    Zdravim vsechny,

    mam nasledujici prosbu. Uvazuju o 500D primarne na video, ale rad bych si predem overil (a pripadne dovyvinul) workflow (zejmena framerate konverze). Byl by nekdo ochotnej mi nekam na FTP nahrat nekolik vzorku z tohohle fotaku tak, jak to z nej leze, jak ve formatu 1080P 20, tak 720p30 ?

    O poznatky se pak samozrejme podelim. Mam pomerne rozsahly zkusenosti s programovanim konvertoru i pro broadcast ucely, takze si v tom docela verim.

    Kdyztak posta.

    Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam