• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    BURAN: Tuhle jsem se bavil s jednim klučinou na fesťáku co mu delal foťák totéž (nebo něco hodně podobnýho) Pak za mnou přišel, že už mu to funguje a když jsem se ho zeptal co udělal, tak prej obnovil tovární nastavení. Zkus tohle.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    BURAN: kdyz das nejmensi clonu, tak je v poradku ze se nic nestane, nejmensi clona znamena uplne odcloneno, coz je ten objektiv furt tak nema uz co delat kdyz das ten nahled...


    TWARR: bych taky skusil update FW, kdyz nepomuze tak to je docela na reklamacku...
    TWARR
    TWARR --- ---
    me to zase dela, ze kdyz setak nandam s mf, a prepnu na af, tak af nefunguje, dokud z nej nevyndam baterku, vypnuti a zapnuti, ani znovu nasazeni objektivu s af nefunguje, je to naky divny:)
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHOSTSTALKER: zkontrolovano, vse jak ma byt...


    LAPAK: nahled zmacknu a objektiv zacloni a odcloni. kdyz mam nastavenou nejmensi clonu (2.0) nestane se nic. mno jestli se v tom objektivu ta clona zasekava tak to by leccos vysvetlovalo protoze s jinejma objektivama se mi to nikdy nestalo. chovani fotaku by tomu odpovidalo.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    BURAN: ten napad s clonenim muze mit neco do sebe, uz sem to videl u 18-50 (te stare), ze se zase clona zasekla zaclonena a fotak pak taky odmital pracovat...
    jen tak pro jistotu, skus pri nastavene clone zmacknout nahled HO (ten malej cudlik pod objektivem), jestli objektiv zacloni a kdyz to pustis tak zase odcloni, pripade skus jestli to dela i kdyz mas nastavenou nejmensi clonu...
    jine objektivy jdou? skus update firmware
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    BURAN: nemas nejak blbe nastaveny v custom functions, co dela po stisknuti spoust? sice tam snad de nastavit, jen co dela pri namacknuti, ale asi bych se tam pro sychr taky kouknul
    BURAN
    BURAN --- ---
    MURHAAYA: prave ze to nehlasi nic, moc to nechapu - fotak vi ze ma zaostrino (indikuje to), ale nevyfoti. deje se to nepravidelne.
    na jinym tele sem to nezkousel, to je dobrej napad.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BURAN: nehlasi ti to nejakej error? treba ten objektiv nemuze zaclonit nebo tak. objektiv na jinym tele funguje?
    BURAN
    BURAN --- ---
    kamaradi fotografove.

    v posledni dobe se mi stava takova neprijemna vec, a to ze zaostrim, zakomponuju, ale kdyz domacknu spoust tak fotak nevyfoti. kolecko v hledacku vpravo dole sviti. fotak neni busy.
    deje se mi to od doby co jsem nasadil 35mm objektiv. nevim jestli je to shoda nahod nebo jestli to muze mit nejakej vliv.

    napada vas co se to deje?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak jsem si prevedl canonckej raw do dng a ten canoni soft (DPP) ho nevidi. ale tedka u par filu co jsem zkousel je to DNG mensi.

    archivovat ale zatim budu v tom originalu cr2 nejspis. az prejdu na lepsi raw editor (LR nemam) tak pak mozna s tim neco udelam. zatim mi ten DPP vyhovuje.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: Jenze DxO neni katalogizer... Az bude mit Lightroom databazi vsech moznych DSLR v kombinaci se vsemi moznymi objektivy a bude podle toho umet odstranovat aberaci, difrakci apod., tak DxO s klidem odinstaluju.

    Je to akorat nejak provazane s Lighroomem a umi to cist lr katalogy, ale v zivote jsem to teda nevyuzil.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: ja teda dxo neznam, a co o nem posloucham, tak ani nemam potrebu ho poznavat :) ale neumi jednoduchou vec jako kazdej normalni katalogizer, ze v nejakym tom jeho browseru oznacis fotky ktery chces a normlane drag&drop je pretahnes do okna PS?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    hm tohle je dost na prd... DxO zjevne uklada nejaky jiny "typ" DNG a neni tam asi zadna moznost, jak to zmenit. Ocividne neni standard jako "standard". A je to o to horsi, ze nemuzu udelat ani to, ze bych si ty RAWy nejdriv prevedl do DNG treba Lightroomem nebo tim Adobe DNG convertorem, protoze by to pak DxO neotevrelo (sice to DNG exportuje, ale cist neumi... hlavne ze treba jpeg jo). To je fakt vtipnej soft.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    nj tak ja vzhledem k memu workflow (DxO->PS/LR) to do toho DNG musim hodit vzdycky v tom DxO (tiff/jpeg je blba alternativa a nic vic DxO neumi)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: jo, to bude ono :) ja na to pouzival normalniho adobe dng convertora, na tom asi neni co zkazit no a je free...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    hm, ted jsem chvili googloval a je to nejspis proto, ze DxO exportuje DNG bez jakekoliv komprese :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: ne, je to defaultni DNG vystup z DxO - tzn. Size/Resolution/ICC Profile: Original. Vic tam toho ani nastavit nejde
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: nemas nahodou zaply aby do toho dng pridal i originalni raw?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: divny, moje DNG maji oproti rawu i trojnasobnou velikost...
    TIMA
    TIMA --- ---
    GIO: Oops, pozdě! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam