• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    No ono je pak otazka, jestli tu tokinu, ktera ma 16/2.8 na zacatku, nebo vetsi ohnisko se stejnou svetelnosti, co z toho bude vic ostry. I kdyz u tokiny si moc iluzi nedelam.
    WANTO
    WANTO --- ---
    Ne, ty neřádi to maj určitě doostřený, ani na dpreview ani nikde jinde tak ostrý fotky nejsou...
    WANTO
    WANTO --- ---
    Tu koukám na ten photozone.de, ze zvědavosti na ten IS seťák, se kterým fotím, a zírám na to, jak mají ostré testovací fotky. http://images32.fotki.com/v1110/fileUAHw/9d934/1/1308098/6003030/IMG_152101.jpg (photozone) vs http://sklad.obrazku.cz/obr266610_img4775.jpg (vlastní fotka). Tak nevím, jestli těch 2 MPix navíc vytvoří takový rozdíl, nebo jestli si mám zapnout doostřování v RAW konvertoru nebo rovnou dojít s objektivem do servisu.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    NJAL: tak jako alternativa setaku asi ano, ale me se proste 50mm nelibi...i kdyz proti gustu.....
    NJAL
    NJAL --- ---
    LADINEK: No, ja 35/2 bral jako dost levnou a celkem kvalitni a svetelnou moznost zakladaku pro crop - ono pak uz jsou k dispozici jenom dve 28mm (ktere hodne aberuji podle testu, takze jsem je vyradil z meho wishlistu), a Sigma 30/1.4, ktera je ale DC, tedy ciste pro crop. Pak uz za levno lze koupit jen 20/2.8 a 24/2.8, ale ty jsou o clonu tmavsi nez 35/2. O pevnych L zatim z cenovych duvodu neuvazuji. :-)

    WANTO: Ja se celkem ridim podle testu na photozone.de a tak mam 35/2.

    VECTOR: No, s tim sirokym uhlem je to tezke. Cokoliv pevneho k dispozici od Canonu nejde nad f/2.8 na 20mm a niz. Zoomy tim spis. K dispozici je akorat Sigma 20/1.8, ale u ni jsem neslysel nic moc extra ohledne kvality na plnou diru, takze tech f/1.8 je spis na chlubeni...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NJAL: 50/1.8 II mam a fotim vlastne jenom s tim, naprosta spokojenost. Potreboval bych ale nejaky sirokouhlac s dobrou svetelnosti, abych mohl fotit indoor bez blesku. Ohnisko tak 20 si predstavuju.
    A nebo tu Tokinu.. zkratka nevim.
    WANTO
    WANTO --- ---
    NJAL:
    Horsi je, ze potom ty consumer zoomy uz nikdy nebudou, co byvaly :-)
    Tak to mohu jedině potvrdit, od té doby, co mám tu pevnou 50ku, ten IS seťák fakt začal fotit nějak špatně :-)

    Náhodou, pevnou 28ku f/2.8 někdo v ruce neměl? Jeden čas jsem o ní přemýšlel jako o základnim objektivu místo zoomu (na různý akce, rodinný focení a tak, i do interiéru), ale o kvalitě obrazu jsem neslyšel žádné hezké věci.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    NJAL: tu 85/1,8 mma v planu, jen se rozhoupat :) jinak si myslim, ze treba 35/2 je takovy divny sklo na crop. Me tech 50mm prijde strasne nezajimavy, proste oko no :) To spis tu 50/1,8 I na crop, tohle sklo se mi taky moc libi, ale problem je dostupnost...
    NJAL
    NJAL --- ---
    Samozrejme, nova 50/1.8 Mk2 stoji kolem 3000... Coz je asi nejlevnejsi vstup do sfery pevnych skel, opticke kvality a svetelnosti na Canonu. Horsi je, ze potom ty consumer zoomy uz nikdy nebudou, co byvaly :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: No, vyhoda je, ze v oblasti pevnych ohnisek se da poridit velmi slusna kvalita za relativne malo penez, tim spis, pokud to clovek kupuje v second handu. Poridil jsem:
    - 35/2 - nova, za ~6000 + clona 500
    - 50/1.8 Mk1 - second hand, nova stejne nejde sehnat, s clonou za 4500.
    - 85/1.8 s clonou - second hand, za 6500(!), moc pekna cena.

    Pevna skla jsou fajn, pokud ma clovek misto (jit dopredu ci dozadu podle potreby) a cas na pripadnou vymenu objektivu, nebo spekulovani nad zaberem...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    LADINEK: Mam 450D. ale zas najednou premyslim, jestli nekoupit spis pevny ohnisko. budu si je muset vsechny vyzkouset nekde a pak se rozhodnout..
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    VECTOR: mam Tamrona 17-50/2,8 a je pravda, ze ma pomaly ostreni, ale jinak je to super sklo. Ja ho muzu jen doporucit, ale zase zalezi co chces fotit, jestli to bude nejakej sport, tak na to asi moc dobrej nebude.
    Ja ho kupoval predevsim proto, ze mi tady plno lidi reklo, ze je odolnej. Taham ho hodne na ryby, na hory kde se vali po zemi, ve vlhku a pisku atp. vsechno zatim prezil :)
    Alternativou muze bejt 17-40/4L kterej se dneska asi bude dat sehnat jetej za cenu novyho Tamrona, ale pokud nemas FF tak to asi bude zbytecny...to same se da rict o 16-35/2,8 kterej je, ale cenove jinde...
    TECHNIK
    TECHNIK --- ---
    VECTOR: To srovnání šumu 450D a 400D je na nástěnce.
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: Sumet to bude furt. A jestlize se nekde Canonu povede technologii predhonit rozliseni, tak to bude trvat jen chvili, nez to zase zabijou MP dostihy... :-/
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NJAL: Kdepak, nekde jsem videl srovnani sumu 450D vs 400d a je to takrka .. nesrovnatelne. Zkratka, porad se to zlepsuje, ale porad to sumi ;)
    NJAL
    NJAL --- ---
    Ehm, anebo vysoce svetelne objektivy, aby se snizilo ISO o clonu ci dve.
    NJAL
    NJAL --- ---
    WANTO: Rekl bych, ze u Canonu se sum v kazde rade plusminus udrzuje na stejne urovni, protoze ac se zlepsuje technologie, tak se navysuji pocty MP. A nekdy je skok v MP vetsi, nez v technologii, a pak se deji veci, co lidi nevidi radi (7D a 50D zrejme sumi vic, nez 40D). Takze jedina rozumna cesta za nizsim sumem je prejit na vyssi radu.
    WANTO
    WANTO --- ---
    No to zase musím uznat, že Olýk šuměl i na ISO 50 a ISO 200 už bylo nepoužitelné, kdežto na 1000D si člověk může vesele cvakat na ISO 800.

    Mimochodem, nemáte někdo přehled o tom, jak se odolnost proti šumu u DSLR zlepšuje? Třeba jestli se v tomhle ohledu nějak výrazně liší 350D oproti 500D, jestli je vůbec nějaké výrazné zlepšení možné, když se nemění velikost snímače.
    NJAL
    NJAL --- ---
    WANTO: No, ale kdyz mas moznost f/2 a ISO1600, tak ten kompakt docela dozenes...
    WANTO
    WANTO --- ---
    NJAL: Však já vím :-)

    Mimochodem, ještě k té stabilizaci, ještě před rokem jsem fotil s Olýkem SP-550 a teďka si říkám, kde jsou ty časy, kdy jsem díky stabilizátoru udržel z ruky 1/2 s :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam