• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    BURAN
    BURAN --- ---
    MURHAAYA: no nemuzou si ho vynachvalit, protoze si muzou za velmi malej peniz uzit vsech tech legracek o kterych jsi psal niz (svetelnost, DOF), coz je ze setaku obrovskej skok. vetsina jsou beztak amateri ne? kdo potrebuje 100% vykon musi vic otevrit penezenku to je bez debat.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VECTOR: no, kdyz se tomu mymu podarilo zaostrit... http://varial-artworks.com/fotky/?dir=/Event%20-%20Prague%20Gothic%20Treffen%204 tady se mi choval celkem slusne, pouzivam ho na plnou diru, pri iso 1600.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Ale fotky z nej lezou krasny, ne ze ne.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BURAN: njn, ale hromada lidi si ho nemuze vynachvalit. Stejne mam podezreni, ze z ty hromady lidi je tam urcity procento lidi, kterym foti spatne a bud s nim foti kolem f/8 nebo to nevidi :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    MURHAAYA: a vis ze me to ani neprekvapuje... je to ten NEJLEVNEJSI objektiv. umelohmotnej.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BURAN: http://www.flickr.com/photos/murhaaya/4144080506/
    tohle je ten focus test. na 1.8. horni AF, dolni MF pres liveView
    BURAN
    BURAN --- ---
    MURHAAYA: hm tak tos mel smulu teda :( aspon ze ti uznali tu reklamaci.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Po trech serizeni vcetne tela furt blbe ostril a podarilo se mi ho pri 4te reklamaci vyreklamovat.koukni mi na flickr,mam tam testovaci fotku.
    BURAN
    BURAN --- ---
    MURHAAYA: jaky spatny zkusenosti?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Buran: zrovna s canoni 50/1.8 mk 2 mam dost spatny zkusenosti.ja bral 50ku obecne a na ff na film.50ka na 450 je na me moc dlouhy,ale svetelnost fajn.
    BURAN
    BURAN --- ---
    MURHAAYA: presne tak, 50/1.8 spusta muziky za malo penez.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Ty extremni ohniska jsou fajn,ale ekvivalent 17mm s pravouhlou projekci ma hrozne omezeny pouziti.17ku mam a vim o cem mluvim.i na 24 se taky neda fotit furt.ekvivalenty 28 az 60 jsou nejcastejsi.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Ladinek:vysoka svetelnost,malo aberaci,mala hlouka ostrosti,nizka cena(tak taky bych bral 85/2 nebo 100/2 na portrety),ale 50ka je pro me takovy fajn objektiv na obecne pouziti.(i kdyz bych rad 40/2 na om:)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LADINEK: tak 50mm na FF do tohohle klubu asi moc nepatri. A kdyz uz, tak je to prave proto, ze je to podobna perspektiva jako lidskeho oka.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Muzu se zeptat co Vam prijde na 50mm/FF tak zajimavyho ? :) Dyt je to stejna perspektiva jako lidske oko. Me tohle ohnisko proste moc nezaujalo, ale treba nekoho bavi a to je nejdulezitejsi :)
    Ja jsem ujetej na ultra sira a ted pokukuju po tokine 11-16/2,8 skoda, ze v CR je desne draha a ja momentalne nemam nikoho v USA :(


    BURAN: co se tyce pevnejch skel tak dost zacinam uvazovat o EF 100/2 USM nebo 85/1,8 atp. Na 135/2 asi mit nikdy nebudu :D
    BURAN
    BURAN --- ---
    btw pevny ohnisko doporucuju - clovek se s tim nauci pri foceni trochu premejslet.
    BURAN
    BURAN --- ---
    prispeju svou troskou do diskuze...
    nejdriv jsem mel setak... pak prisla 50/1.8II... tu jsem nesundal asi pul roku... dokud neprisla 35/2... tu nesundavam ted... je dost univerzalni. :)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    No ono je pak otazka, jestli tu tokinu, ktera ma 16/2.8 na zacatku, nebo vetsi ohnisko se stejnou svetelnosti, co z toho bude vic ostry. I kdyz u tokiny si moc iluzi nedelam.
    WANTO
    WANTO --- ---
    Ne, ty neřádi to maj určitě doostřený, ani na dpreview ani nikde jinde tak ostrý fotky nejsou...
    WANTO
    WANTO --- ---
    Tu koukám na ten photozone.de, ze zvědavosti na ten IS seťák, se kterým fotím, a zírám na to, jak mají ostré testovací fotky. http://images32.fotki.com/v1110/fileUAHw/9d934/1/1308098/6003030/IMG_152101.jpg (photozone) vs http://sklad.obrazku.cz/obr266610_img4775.jpg (vlastní fotka). Tak nevím, jestli těch 2 MPix navíc vytvoří takový rozdíl, nebo jestli si mám zapnout doostřování v RAW konvertoru nebo rovnou dojít s objektivem do servisu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam