• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WANTO: asi vlas. sundat objektiv, profouknout balonkem
    WANTO
    WANTO --- ---
    Pánové, mám zase dotaz... Byl jsem teďka venku fotit a najednou se v hledáčku objevilo něco, co vypadá jako kus nějakýho prachu nebo vlasu. Nemám tušení, jak se to tam dostalo a už vůbec nemám tušení, jak to dostat pryč. Nevíte, co to může být za neřád? (ještě mě napadlo, že tam někde mohlo něco třeba mrazem prasknout, ale to se mi nezdá, na druhou stranu žádný bordel tam nikde nevidím...)

    Ještě přikládám fotku skrz hledáček: http://sklad.obrazku.cz/obr297785_P2010364.JPG
    NJAL
    NJAL --- ---
    Tak, podle mych pokusu se ma dvoumetrova postava vleze pri 24mm cela na vysku na 3m, a pri 30mm na 4m.
    BURAN
    BURAN --- ---
    mam 35/2 a tam se z 1.5m cela postava nevleze. spis tak ze 3m.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NJAL: pokud se tam z metru a pul vleze cela postava, jsem spokojenej.
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: No, na indoor bude 24 i 30mm relativne jeste moc sirokych, na APS-C cropu.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NJAL: Nejcastejsi pri spatnem osvetleni bez blesku, indoor. Postavy, portrety. Ale poridil jsem nedavno systemovej blesk a je to krasa :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: Rikam, zalezi, co jak fotis. Na dost veci je dobre pevne sklo, pac mas cas a prostor. Kdyz fotis neco rychleho, co se navic ruzne hybe (takova sermirska rubacka je neco), tak nemuzes nikam (pac jsi divak), optimalne vyfotis akci jen v urcite vzdalenosti, jinak to bude budto male, nebo se to nevejde.

    Ale rikam, zalezi, co fotis.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NJAL: Asi si koupim zoom a pak budu setrit na nejakou z tech sigm, uvidime...
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: Podle toho, co chces fotit. Ja osobne zjistuji, ze nekdy je lepsi zoom a nekdy pevne sklo. Takze bych tu padesatku asi doprovodil zoomem.
    NJAL
    NJAL --- ---
    MACABRE: To zije jen pokud mas cas (nebo vice tel) a moznost menit vzdalenost vzhledem k zamyslene kompozici. Mimo tyto hranice pevne ohnisko moc nezije. A to rikam, ac mam kvality pevnych skel rad.
    VASAX
    VASAX --- ---
    VECTOR: Nějakou variantu k 50, který máš?
    MACABRE
    MACABRE --- ---
    na zoomy kaslat, at zije pevny ohnisko!
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    VECTOR: mam tamron 17-50/2,8 a nemuzu si stezovat. Sice ma pomaly ostreni, ale jinak je super...Podle me, nejlepsi zakladni zoom...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Nemuzu se rozhodnout, poradte:
    Sigmu 24, sigmu 30 nebo tamron 17-50?
    Jde mi o nejakou variantu k canon 50, na kterej fotim nejvic, ale je spis jen na portrety...
    IZINKA
    IZINKA --- ---
    Ahoj, prosím o radu..
    mám 450D, k tomu seťák a tele 75-300... fotím převážně koncerty, vyhlídla jsem si podle potřeby ohniska tehle objektiv:
    Tamron AF SP 28-75 mm F/2,8 Di Macro, na jednom bazarovém webu jsem ale našla tuhle tokinu:
    http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=109274
    Mohli byste mi pls poradit, který mám koupit, nebo se tak nějak vyjádřit co je lepší? Díky.)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Dík, je to tam
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    prave no, nasel jsem asi 3 ruzny linky na ten cz a ani jeden nesel :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOukám že je to zrušený nebo co :-D.
    No, bude třeba zagooglovat. Anglický padá z googlu v pohodě, s českým je to horší, koukám. Až bude víc času tak se na to mrknu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam