• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    WAMI
    WAMI --- ---
    ahoj,

    kdyby měl někdo zájem, prodávám objektiv Canon EF 75-300 mm f/4-5,6 III USM + UV filtr HAMA. Přešla jsem na Lkovou řadu, ale jako základ pro člověka, co začíná, je tenhle super...

    Záruka sice končí už v březnu, ale objektiv je OK, celou dobu provozovaný s UV filtrem, rychlé ostření, vše v pohodě.

    Pův. cena 8500,-
    Teď prodám za 4500,-

    Bližší info nebo zájemci do pošty :o)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    mno ja tam striknu dustoffem a uvidime :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jinak prach na čipu je prostě problém DSLR který se nedá jen tak vyhrát...
    odborný pořádný vyčištění stojí dost, konvenční metody nejsou tak efektivní, různý gelový či lepící nebo vlhký způsoby jsou takové sázky do loterie a to ještě ne moc levné.. někdo s tím slaví úspěchy, někdo ne... navíc poškození antireflexní vrstvy není moc cool, nebo zapatlání víc jak to bylo...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: znamka punku :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Pusou nefoukat!!! Bohužel člověk prská a ani o tom neví.. ať se snaží sebevíc. A sliny bohužel nejsou bezezbytkově se vypařující kapalina...
    JInak na čištění máme položku v menu "ruční čištění" co odkryje zrcátko, takže žádný bulby a podobný vylomeniny...
    LADINEK: Z toho obřího hnusnýho tvaru nechápu.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WANTO: houby vlkost, fotil sem fotakem v bunkru na parukarce, vydejchana voda kondenzovala na stenach, kazda mistnost o jiny teplote podle poctu lidi a pohoda
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    MURHAAYA: jj :) kazdopadne diky...
    WANTO
    WANTO --- ---
    Měkkej nejsem to ne, ale co já vím, co ten foťák vydrží (hlavně kvůli vlhkosti, se to hnedka všechno zapaří). Ale po pořádnym fouknutí je toho pořádnej kus pryč.

    (jenom porád nechápu, jak se to tam dostalo)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LADINEK: neco mozna pomuze, ale neco je tam prilepeny. hlavne se toho nedotykat a pokud si clovek neni jiste tak na to srat. v tomhle je film zlatej, pokud nemam ve fotaku pisek tak natahnu a mam cisto :))
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    MURHAAYA: ja si taky myslim, ze je to na cipu. Kdyz dam Bulbb a fouknu tam mirne dustoffem tak by to melo mozna pomoct ne ? uvidim, kdyztak holt awh :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LADINEK: to je na cipu, neco mozna pude ofouknout, sundat objektiv, cas na B a fouknout balonkem (tam rozhodne ne pusou), ale spis to nepujde. hromada lidi na to sere, ale da se to nechat vycistit i si to vycistit doma. osobne bych radsi si to nechal vycistit v AWH, protoze vim kam se srat muzu a kam ne :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WANTO: cislo 5 je matnice na tu NESAHEJ to si ji muzes rovnou nechat vymenit na mezi matnici a tu cocku se tezko neco dostane (i kdyz me tam vlezla u analogovy zrcadlovky moucha), foukni do toho pusou a moc neprskej, nejsi mekkej ne? :)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    hmm ja mam podobnej problem. Pri vysoky clone nad f14 se mi v pravym hornim rohu obrazku obevuje cosi. Asi kus nejakyho prachu, ale vubec se nechce hnout. Zkusil jsem foukat dustoffem, balonkem atp. nic....
    Tu foto, pravej horni roh, ostatniho bordelu si nevsimat :) foceny pres okno:
    WANTO
    WANTO --- ---
    Hmm, už jsem našel kde to je - http://en.wikipedia.org/wiki/File:SLR_cross_section.svg - (5) Jen nevím, jak to dostat ven, čistící balónek tu nemám...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WANTO: asi vlas. sundat objektiv, profouknout balonkem
    WANTO
    WANTO --- ---
    Pánové, mám zase dotaz... Byl jsem teďka venku fotit a najednou se v hledáčku objevilo něco, co vypadá jako kus nějakýho prachu nebo vlasu. Nemám tušení, jak se to tam dostalo a už vůbec nemám tušení, jak to dostat pryč. Nevíte, co to může být za neřád? (ještě mě napadlo, že tam někde mohlo něco třeba mrazem prasknout, ale to se mi nezdá, na druhou stranu žádný bordel tam nikde nevidím...)

    Ještě přikládám fotku skrz hledáček: http://sklad.obrazku.cz/obr297785_P2010364.JPG
    NJAL
    NJAL --- ---
    Tak, podle mych pokusu se ma dvoumetrova postava vleze pri 24mm cela na vysku na 3m, a pri 30mm na 4m.
    BURAN
    BURAN --- ---
    mam 35/2 a tam se z 1.5m cela postava nevleze. spis tak ze 3m.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NJAL: pokud se tam z metru a pul vleze cela postava, jsem spokojenej.
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: No, na indoor bude 24 i 30mm relativne jeste moc sirokych, na APS-C cropu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam