• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VASAX
    VASAX --- ---
    EDA: Má to EOS utility v sobě?
    EDA
    EDA --- ---
    notebookem :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jen tak rychlá myšlenka:
    jak řešíte time-lapse focení?
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MARTIK: rikam, nemam tuhle silenost, mam obycenej hand-strap, jenom protoze nemam grip, tak to uchyceni je pomoci stativovyho zavitu, presne jako je u te silenosti z toho odkazu :) takze sundavani ani poceni v mym pripade neni zadnej problem...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    LAPAK: na tom obrázku to vypadá strašně nepohodlně, upoceně, únavně. Jak rychle to z ruky sundáš a nasadíš?
    VASAX
    VASAX --- ---
    WANTO: To je jako mít starý bávo a říkat že máš skoro závodní motorku ;-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WANTO: ten canon to ma cely nejaky zvlastni, vidte? :)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    WANTO: to my na 450D prave taky a ted to tady vychvaluju :)
    WANTO
    WANTO --- ---
    VASAX: Hmm, já mám na 1000D na ISO přímo tlačítko... I když to je vlastně high-end skoro kompakt :D
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: na aukru :D jelikoz nemam grip, tak sem koupil asi za 200,- takovej ten, ze se dole pridela za stativovej zavit, sem si rikal ze za ty dve kilca to za pokus stoji a nakonec sem docela spokojenej..
    ten spodek je stejnej jako tady: http://aukro.cz/item914216383_zapestni_popruh_pro_zrcadlovky.html
    jenom tam nemam takovou silenost na ruku, ale normalni jeden prouzek, chapes :)
    i kdyz btw tohle taky nevypada spatne
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Hand strap jsi kupoval kde?
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: jo, to se mi taky zdalo jak to je dokonaly, ale zase kdybych si to predstavil na zrcadlovce, tak opet nevim jak bych to treba jednou rukou zvladal, to uz mi mozna pride lepsi jak to mame my. Ja sem si koupil hand-strap a fakt ted uz nemam problem nekde pobihat, levou rukou neco delat a pravou fotit a plne ten fotak ovladat :) coz jeste u 400D neslo, vzhledem k tlacitkum vlevo od displeje :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Trošku provětrat ty pokročilé skilly ;-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Njn, uzivatel DSLR si ma pekne maknout ;-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: a přitom nějaký ty mikro4/3 nebo hi end kompakty mají klasiku kolečko na iso i na korekci expozice.. :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    LAPAK: Ja jsem nakonec vzal 1D Mk2 i pres to priserne ovladani. A pomalu si zvykam, za AF, ktery nevypada, ze by se dobre vyjimal mezi fosiliemi, to stoji :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    NJAL: jn, chytrolini, prave proto bych chtel treba 40 nebo 50D, tam je to proste tak jednoduchy a ucinny, vsechno udelas jednou rukou poslepu bez problemu... to uz sou taky jediny veci, ve kterych se tyhle poloprofi a profi lisi od nasich krabicek, po technicke strance to je to samy, na detajly (jasne no, ostreni atd... ale zas takovy rozdily to nejsou), o fullframu samozrejme ted nemluvim :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    LAPAK: Nekdy si zkus ovladani u 1D Mk1-2, clovek by si rekl, ze profikum se prace ma ulehcit, ale tady jim to Canon vylozene ztizil :-)) Napriklad iso se meni tak, ze musis drzet zmacknuty 2 tlacitka zhora nalevo od hledacku, a kroutit koleckem zhora napravo od hledacku :-)
    BURAN
    BURAN --- ---
    LAPAK: me to neprijde jako zoufalej postup, spis naopak, je videt ze si umis poradit ;)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    jo a jeste kdyz se tak pekne bavime i na ucet nikonu, ted znamej vymenil 350D za D90, ten uz se mi dle specifikaci docela dyl libil, ale kdyz sem to pak chytl do ruky... no hruza, to je asi tak velky, jak ty nase 450ky, a jeden z hlavnich duvodu proc bych sel do vyssi tridy, je to, jak se ten fotak ovlada a drzi (50D - luxus), ale ten nikon me fakt zklamal, kdyz sem ho chytl, stejne mi malicek visel kdesi pod fotakem a ovladani - peklo, i na to aby clovek zmenil citlivost potrebuje 2 ruce, levou si musi drzet tlacitko na leve strane fotaku a pravou kroutit koleckem... no zlata 450, kde zapnu fotak a hned kouknu do hledacku a veskerou expozici resim tam a klido jednou rukou...
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    jeste k tomu jak ste se bavili o tom ostreni, je sice krasa ostrit na hyperfokal, ale s tim setakem kterej nema stupnici ostreni to je taky peklo... teda asi nejsem ten spravnej spotrebni vzorek, ale kdyz treba fotim v noci, nekde na poli, kde ani svetylko neni, tak ostreni pres hledacek nepripada v uvahu a LV je taky k nicemu, protoze jsem neprisel na zpusob, jak treba i s brutalnim zasumenim tu scenu trochu prosvetlit... uz jsem to dotahl do takove zoufalosti, ze si odkrokuju hyperf. vzdalenost, tam si na zem polozim baterku a na tu pak zaostrim pres LV :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam