• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Přecházíš na 580?
    TWARR
    TWARR --- ---
    to je dobry, ja se zbavuju 430exII :))) dyztak posta:)
    SNELA
    SNELA --- ---
    Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s podvodním krytem na 450D ?
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    ptal jsem se jen ze zvědavosti. taky mám 2x 4GB a na video, pokud někdy budu mít v plánu točit více 1x 8GB
    VASAX
    VASAX --- ---
    WWWNICK: No právě...
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    VASAX: ja treba preferuju vic karet, kdyz se jedna pokazi, tak clovek aspon neztrati vsechny fotky :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Otázka je spíš "proč?".
    Kromě natáčení videa.. a tam jsi zase omezen FAT32, ale budíž, nevidím žádný význačnější důvod proč is raději nevzít 3 8GB nebo 6 4GB karet :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Netestoval jsem to, ale řekl bych že jo.. když to zvládne moje obsoletní empétrojka...
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    nikde jsem nenašel jakou kartu s co nejvyšší kapacitou mohu narvat do 500D? jen tak mě to zajímá, jestli tam jdou i 32GB :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SISENKA
    SISENKA --- ---
    ahoj prosim o radu,
    mam canon 400d a win XP, nemuzu stahnout fotky do pocitace. kdyz pripojim canon pres usb kabel, vubec ho v compu nevidim. zkousela jsem stahovat ruzne programy ale nic nefunguje (vetsina jsou jen updaty ale bohuzel nemam puvodni CD se softwarem) predtim to normalne slo, problem nastal po nove instalaci XPcek, takze mi asi chybi nakej program, driver? moc tomu nerozumim.. teda vubec abych byla uprimna ;)
    a prosim neradte at si koupim ctecku, jsem ted trochu mimo civilizaci...
    dekuji za kazdy napad.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    WWWNICK: Zkusim si par fotek a uvidim :)
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    podle ceho se ma urcovat kompenzace blesku?
    priklad: prijdete na nejakou akci (a cirou nahodou si nechate vasi tabulku 18% sede doma...) tak podle ceho urcujete kompenzaci blesku?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MR_DAN: hloubka ostrosti je dana clonovym cislem, ohniskovou vzdalenost, vzdalenosti na kterou je zaostreno a polomerem rozmazani (bo jak se to pise, circle of confusion). Z toho expozici ovlivnuje jen clonovy cislo. clonovy cislo, rychlost zaverky a citlivost ti dohromady davaji expozici
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MURHAAYA: aha, tak to diky za info, byl jsem zmystifikovan, mel jsem za to, ze to jde ruku v ruce i s tou hloubkou ostrosti
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MR_DAN: http://en.wikipedia.org/wiki/Exposure_%28photography%29

    prokreslenost nema s expozici nic moc spolecneho. Pri mensi clone (vyssim clonovem cisle) samozrejme stoupa hloubka ostrosti a omezuji se projevy nekterych optickych vad.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MURHAAYA: no jasne, ja o tom psal v souvislosti s tou kresbou .. je to tak, ne, ze cim delsi expozice, tim lip prokreslene by to melo byt?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MR_DAN: diky svetelnosti ma 2x kratsi expozici. f/4 vs. f/5.6...
    ACID
    ACID --- ---
    MR_DAN: jak ti tu furt radi pevny skla, zkus si ho nejdriv od nekoho pujcit, treba zjistis jako ja, ze to pro tebe neni. Mel jsem tyden pujcenou EF 50/1,4 a pouze jsem si potvrdil ze tudy pro me cesta nevede.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    MR_DAN: mel jsi si vyzkouset jeste tu 100/2 na plnou diru :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam