• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    O nic nejde, je to jen "rada" jak postupovat.
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    GHOSTSTALKER: To je zákonná záruka, ale uplatnit rozpor může do 6 měsíců. Po šesti měsících by došlo na servisování a ne výměnu za nový kus.
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    TURBO: ... to chápu, ale je to spotřební elektronika a chyba se může stát. Říkám to jen preventivně, kdyby náhodou došlo na zjištění chyby DSLR , tak aby s tebou prodejce nechtěl vy****t a opravovat. Při případné reklamaci je třeba doslova nechat zapsat uplatnění rozporu a zažádat o výměnu , nebo kačky.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    SYNTHY: Vždyť je to normální "záruka" (odpovědnost za vady prodané věci) dle §§ 619 a násl. OZ, takže normálka 24 měsíců.
    TURBO
    TURBO --- ---
    SYNTHY: nj, ale já bych radši fotil :(
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    GHOSTSTALKER: Protože pak může při reklamaci uplatnit rozpor a na zaklade § 616 odst.3 Občanského zákoníku pokud zavada vznikne do 6 mesicu, zadat vymenu pristroje nebo vraceni penez.
    TURBO
    TURBO --- ---
    SYNTHY: foťák je fungl novej koupenej minulej pátek
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    SYNTHY: proc 6 mesicu?
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    TURBO: Foťák je novej a koupenej do 6 měsíců zpět?
    TURBO
    TURBO --- ---
    SYNTHY: píšu do Canonu, uvidim, co mi na to odpovědí, každopádně jakmile budu mít v ruce 3. kartu tak ji okamžitě eště v krámě dám do foťáku a zformátuju tim "low-levelem".

    Zatim dík. Sem trochu posranej, že by to mohlo bejt foťákem :(
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    TURBO: Karta nejde zformátovat v žádném jiném zařízení? Řekl bych že jsi měl smolíka , a zkusil bych ještě jednu reklamaci karty.
    TURBO
    TURBO --- ---
    ze zoufalosti se du zeptat ...

    Koupil jsem nový 1000D, k tomu novou Kingston 8GB kartu (class 10).
    Bez problémů jsem pár dní fotil. Kartu jsem používal jenom ve foťáku, ani jsem ji nevyndaval.
    Při formátování karty ve foťáku jsem se přehmát a dal jsem "low-level" formát. Po naformátování je karta nečitelná a to tak že nikde, v ničem (jinej foťák, telefon, navigace, různý čtečky na PC za použití různejch utilit, prostě byla mrtvá).

    Když do foťáku dám starou 2GB kartu (což vlastně není SDHC, ale jen SD), žádný problém, formátovat můžu do aleluja.

    Takže mi z toho jasně vyplynulo, že je asi špatná karta.
    Kartu jsem dnes reklamoval a dostal jinej kus.

    Bohužel jsem se nechal v práci vyhecovat a zkusil "low-level" formát.
    Výsledek je, že bych si utrh koule - karta opět v hajzlu.

    A teď dotaz - není to nějaký všeobecně známý problém (který se mi ale nepodařilo vygooglit) - neformátovat v 1000D SDHC karty "low-level" formátem?

    Nebo je to prostě problém foťáku a mám jít reklamovat?
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    nj taky mám z toho strach..
    VASAX
    VASAX --- ---
    Já ti nevím, já bych si bazarové tělo nekoupil... max z druhé ruky od kámoše...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    máte zkušenosti s nákupem foťáků z druhé ruky? Např. amazon nabízí přes 3rd party prodejce spoustu bazarových 40D za cca 600$. Máte nějaký odzkoušený eshop, kterému lze věřit férové jednání?
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    GHOSTSTALKER: doporučuješ starší 40D z důvodu, že už se od novoty neprodává, nebo protože bys za ni dvacet tisíc nedal? Já totiž pár e-shopů, kde mají nové kusy, našel. Hodně mně 40D láká, pochybuji, že 60D nějak zamává s mým rozhodnutím.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    TWARR: obecne znamy fakt ze cudl spouste je sikmo dolu, kdezto stary dobry fotaky ze 70tych let to mivaj zcela nahore na tele

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f9/Canon_AE1.JPG
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4e/NikonFM.jpg/779px-NikonFM.jpg
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f7/Olympus_OM-1.jpg/700px-Olympus_OM-1.jpg

    analogie umisteni cudliku u 450D by bylo misto zapinaci packy u volice modu.

    Tzn, mit tocitko nahore a ne vepredu mi vubec ale vubec nevadi a naopak mi to vyhovuje.

    Samozrejme po par mesicich cvakani na nikon by mi to neprislo, ale prijdou mi ty nikoni proste bulky
    TWARR
    TWARR --- ---
    MURHAAYA: ted ale fakt nevim co popisujes ... ve vztahu k cemu ? nebo se mi snazit rict obecne znamej fakt, ze cudl spouste je vepredu sikmo dolu?:D
    NJAL
    NJAL --- ---
    TWARR: Tak to zas ne :-) Ale je fajn si moct vybrat. ;-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    TWARR: vsechny moderni DSLR ji maji vepredu a lehce sikmo dolu. je to jako bys mel na 450D spoust umistenou misto volice rezimu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam