• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    VASAX: ... a já se ptal právě na tu individuální odpověď. :-) Mno, příště se pokusím otázku formulovat správněji. :-) A aby nedošlo k mýlce ... neřekl jsem, že výše zmíněné odpovědi mi nejsou platné .... :-) Jen jsem se pokusil třikrát zdůraznit, že mě zajímá osobní zkušenost ... No nic, zapomeňme na to ... :-))))
    VASAX
    VASAX --- ---
    SYNTHY: Na špatnou otázku scestná odpověď.
    Já ti jen říkám, že to, na co se ptáš, je hodně indiviuální odpověď. Asi jako na otázku jestli s tímhle baskeťákem hodíte v pohodě trojku koš.
    NJAL + GHOSTSTALKER ti odpověděli, jak nejlíp šlo, aby ti to k něčemu bylo. Nevím naco by ti byla odpověď třeba od (fiktivních) ID KRATOCHVIL, ktery by ti řekl, že to v pohodě udrží i na 1/50 a tomu by oponoval ID PARKINSONEK že s tím má problémy to udržet na 1/400.
    Rozhodně je ti platnější odpověď výše zmíněných: že obecně by se to mělo dát v pohodě udržet na 1/200, resp na 1/300, s tím, že IS verze ti přídá 1-4 EV k dobru (tady už by se třeba hodila uživatelská zkušenost, výrobci často slibují i 4EV ale ve skutečnosti je to méně). Plus třeba to, že je to už větší objektiv - trošku těžší manipulace v rámci stability.
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    VASAX: ... předpokládám, že člověk, který tohle zařízení vlastní, napíše: "... běžně jej používám v takových a takových intencích a nemám s tím problém a nebo mám s tím problém a měl jsem zvolit variantu s IS. "

    Neměl jsem potřebu dávat žádné "návodné" otázky. Chtěl jsem zpětnou vazbu od někoho kdo tohle zařízení používá.

    Místo toho jsem se dozvěděl, že záleží na čase, pak jsem se dozvěděl o převrácené hodnotě s poukázáním na crop a nakonec jsem učinil zjištění, že se špatně ptám, protože správně má otázka znít tak a tak.

    Každý se verbálně vyjadřujeme tak jak umíme a shodneme se na tom, že jsem poptával osobní zkušenost. Neměl jsem potřebu vysvětlovat proč se ptám a už vůbec ne revidovat způsob jak jsem se zeptal. ;-) :-)))) Příště položím dotaz na správnost formulace položené otázky a až následně ji položím, aby nedošlo k flustraci z divné divnosti. :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    SYNTHY: Hele mě se jednou podařilo udržet můj tele na 250mm a na cropu jednu sekundu a bylo to supersharp (tedy až na auto co tam projelo). K čemu ti to bylo, tahle zkušenost? :-D
    Kdyby jsi se např. zeptal "Dá se to v praxi udržet na dlouhým ohnisku při 1/125s?"...
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    VASAX: ... dobrá ... :-))) ... já disciplínu sdílení zkušeností za divnost nepovažuji, ale netřeba si pomáhat. Třeba se někdo jiný povznese nad divnost ... a svou osobní zkušeností mi zkrátí "cestu" ... :-))
    VASAX
    VASAX --- ---
    Otázka na osobní zkušenost udržitelnosti je fakt divná, nemůžu si pomoct.
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    VASAX: ... :-) a ty z praxe mě právě zajímaly. Proto má prvotní otázka zněla: " Máte někdo osobní zkušenost .... " :-))))

    VASAX
    VASAX --- ---
    SYNTHY: Není platné obecně protože každý má jiank pevnou ruku a úchopovou techniku, držení těla.. etc. A to jsou ty zkušenosti praxe, které jsou obecně irelevantní, protože každý je prostě jiný.
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    NJAL: Pravidlo platí :-) , ale není platné obecně... Zajímala mě zkušenost z praxe ... něčí zkušenost. ... každopádně díky za odpověď.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ...a IS obcas umozni o nejaky ten stupinek delsi cas:)
    NJAL
    NJAL --- ---
    SYNTHY: Hele, plati pravidlo prevracene ohniskove vzdalenosti na to, abys spolehlive udrzel zaber :-) Plus na cropu je lepsi jeste pridat polovinu. Takze na dlouhy konec toho Lka bych pocital 1/300 abys to mel v cajku...
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    GHOSTSTALKER: ... na to se ptám, i když je to samozřejmě hodně individuální. Čekal jsem spíš odpověď: udržel jsem to spolehlivě do 1/60 .... a nebo ... pod 1/250 se použitelně nedostaneš i kdybys byl Chuck Norris :-)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    SYNTHY: no tak udrzet se to da, otazka je, do jakeho casu, ze... neco jineho je to pri 200mm udrzet na 1/1000s a neco jineho na 1/20s
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    Měl bych dotaz ... Máte někdo osobní zkušenost s objektivem 70-200 f/4 USM od Canonu bez stabilizace? Dá se "udržet" použitelně v ruce?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ne
    ADAM
    ADAM --- ---
    7d ma evf????
    NJAL
    NJAL --- ---
    MR_DAN: Standardni matnice s mikrocockami pro jasnejsi obraz. Ma to tu nevyhodu, ze hloubka ostrosti v hledacku se zda byt na urovni f/3.5, i kdyz mas objektiv f/1.4. Pro 40D a vyssi xxD a pro xD se daji koupit jine matnice, ktere jsou tmavsi, ale hloubku ostrosti vidis spravne. Nejsem si jist, jaka je situace u elektronickeho hledacku 7D.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    dotaz - u 50D nebo treba i lepsich, proste desitkova a jednickova rada, je matnice jaka? ja tim nikdy nekoukal tak nevim, je to o hodne lepsi?
    prave treba o manualni fokus mi jde, ikdyz mam dobre nastaveny dioptrie v hledacku, mam dobry oci apod, tak rucne v zivote nezaostrim uplne echt presne, s autofokusem se nesrovnam
    ADAM
    ADAM --- ---
    TURBO: to je nějaká čingliš, nerozumim, co se snaží říct.
    TURBO
    TURBO --- ---
    NJAL: to je jasný, jen asi díky "konstrukci" těhle matnic, který propouštěj míň světla holt nebudou vidět v hledáčku ... nebo budou, ale už asi hodně málo.
    NJAL
    NJAL --- ---
    TURBO: Fakt nevim, proc by nesly zmenit. Jenom to nebude videt.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam