• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Nikdy ani nic poradne. Kamosovi chcipla zaverka v nove koupene 30D po par (ty)dnech, moje 30D v servisu jeste se zaverkou nebyla.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BY mě zajímalo co s tím dělali lidi co ji zrušili po 2k cvacích :-D
    TURBO
    TURBO --- ---
    GHOSTSTALKER: to je peklo, koukám, že takovej 1000D se vyplatí koupit nový tělo - výměna závěrky stojí víc jak polovic ceny novýho těla :/

    (no offence, no flame pls :))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GHOSTSTALKER: ty ve, krom dvou typku co maj nad 100k jsou to samy buzinky s ruzovejma sukynkama co foti akorat v nedeli .)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    GHOSTSTALKER: jsou tam i jina tela, ale 450D s 200k cykly uz ma opravdu na duchod narok :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    canon eos 450d | Camera Shutter Life Database
    http://olegkikin.com/shutterlife/canon_eos450d.htm
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Mno... U 30D se rikalo, ze je projektovana na 100K cyklu zaverky, 2x vic, nez predchudce 20D... Pochybuju, ze by 450D byla delana na vic. Otazka fakt je, jak se k tomu servis postavi.
    ADAM
    ADAM --- ---
    POMPO: diky moc. i tak to asi zkusim..
    POMPO
    POMPO --- ---
    ADAM: ne, Af body pak neblikaji vubec.
    Ale umi to pipat, kdyz si to mysli, ze je zaostreno.
    Stejne jako dole v hledacku blika to svetylko.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    z flickru:

    The Canon Service Centre said "We regret shutter has been damaged by external source and therefore is not covered by Canon Warranty."

    Our 450D was sitting on a fixed mount in an air-conditioned room, being triggered occasionally by a nearby computer - and worked reliably like this for several months before stopping abruptly with ERR99. The final dozen images show random black patches that might be pieces of shutter in the wrong place - but the steady background in the pictures shows no movement whatsoever: When I went along to replace it, I had to blow a fine layer of dust off!


    a jako na potvoru jsem se zrovna o tom s jednim typkem na ty akci bavil, ze na nej musim bejt hodnej, ze ma hodne najeto. snad mi to AWH uzna no.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    a posledni dve fotky maj pres sebe nejakou takovou tmavou smouhu. skoro jako by se nesynchronizoval blesk se zaverkou, ale to jsem tusim bral bez blesku a navic je to sikmo. pres obrazek (bohuzel fotky nemuzu ukazat, jsou ze soukromy akce).

    mam podezreni na zaverku, ktera ma za rok a pul cca 200 - 250 tisic cyklu. ma uz na to narok no :(
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    dneska mi 450D nahlasila Error 99 a nejde se toho zbavit. nemate nekdo zkusenosti? kazdopadne to vidim na AWH. zaruka jeste plati... ale byl sem z toho celej nadsenej, prislo to nahle uprostred foceni.
    VASAX
    VASAX --- ---
    ADAM: Sorry že jsem t tu zakecal bezcílnou debatou, se mi nějak nedařilo usnout :-)
    ADAM
    ADAM --- ---
    POMPO: díky diky. a ty AF body? neblikají červeně teda? 


    DAVVID: toto jsemn četl, ale najivně jsem doufal, že třeba u jiného výrobce to půjde..
    POMPO
    POMPO --- ---
    ale nakonec se stejne lip ostri manuelne pres Lifeview.:D
    POMPO
    POMPO --- ---
    Tak ta matnice. nejak na to nebyl cas. dela to co ma, ale montaz je takovy trochu chirurgicky hrani. najmete si na tu vymenu nejsikovnejsiho z rodiny.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    ADAM:
    http://www.katzeyeoptics.com/item--Canon-550D-T2i-Focusing-Screen--prod_550D.html

    The standard KatzEye™ screen for the Canon 550D does not have the focus area rectangles marked like the original screen. In addition, the red dots in the viewfinder will not light when the AF points are activated. For those users that wish to have the focus area rectangles marked, this available as an option. If you want the AF area rectangles, please be sure to select the appropriate option below when adding the screen to your cart. Please be aware though, that even with the rectangles marked, the red dots will still not light. All other viewfinder information displays function as intended. The lack of the indicator dots and/or rectangles has no effect on the camera’s ability to autofocus. In addition, the LCD on the back will allow you to select your focusing point and the green light in the viewfinder will blink for focus confirmation.
    ADAM
    ADAM --- ---
    id POMPO mi bohužel neodpověděl na zkušenosti s tou ostřící matnicí (zda červeně blikají AF body). někdo jiný zkušenosti? 

    byla to diskuse odtud dolu: http://www.nyx.cz/index.php/discussion/15354/id/28729966
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    VASAX: ... a já se ptal právě na tu individuální odpověď. :-) Mno, příště se pokusím otázku formulovat správněji. :-) A aby nedošlo k mýlce ... neřekl jsem, že výše zmíněné odpovědi mi nejsou platné .... :-) Jen jsem se pokusil třikrát zdůraznit, že mě zajímá osobní zkušenost ... No nic, zapomeňme na to ... :-))))
    VASAX
    VASAX --- ---
    SYNTHY: Na špatnou otázku scestná odpověď.
    Já ti jen říkám, že to, na co se ptáš, je hodně indiviuální odpověď. Asi jako na otázku jestli s tímhle baskeťákem hodíte v pohodě trojku koš.
    NJAL + GHOSTSTALKER ti odpověděli, jak nejlíp šlo, aby ti to k něčemu bylo. Nevím naco by ti byla odpověď třeba od (fiktivních) ID KRATOCHVIL, ktery by ti řekl, že to v pohodě udrží i na 1/50 a tomu by oponoval ID PARKINSONEK že s tím má problémy to udržet na 1/400.
    Rozhodně je ti platnější odpověď výše zmíněných: že obecně by se to mělo dát v pohodě udržet na 1/200, resp na 1/300, s tím, že IS verze ti přídá 1-4 EV k dobru (tady už by se třeba hodila uživatelská zkušenost, výrobci často slibují i 4EV ale ve skutečnosti je to méně). Plus třeba to, že je to už větší objektiv - trošku těžší manipulace v rámci stability.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam