• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VASAX
    VASAX --- ---
    JIRAS111: a) kabelovku si za 50Kč pro řadu xxxD uděláš doma.
    BTW k čemu je to fotit hvězdy s časem 2 hodiny? Ty máš zařízení které kompenzuje pohyb země? :-)
    TURBO: :-D
    MURHAAYA: J8 fotil na 450D na bulb i několik minut...
    GHOSTSTALKER: Asi tak :-)
    JIRAS111: To bys měl vědět především ty, který chce fotit dvě hodiny hvězdy...
    MURHAAYA: Asi s kompaktem...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    WWWNICK: prima diky, to by mohlo byt ono..
    TURBO: vis co, treba chci fotit prave ty cary;), kazdopadne spis me jen zarazilo to, ze slavna funkce bulb vyzaduje uzaverku drzet (popravde netusim jaky to ma tedy vyuziti), dokud jsem to nevyzkousel, zil jsem v tom, ze jednou zmacknu zacatek, a po druhy konec exponovani..
    TURBO
    TURBO --- ---
    JIRAS111: jak píše WWWNICK - co jsem se pídil tak jedno z těhle řešení má asi každá spoušť.

    Dvě hodiny fotit hvězdy? A máš na to vercajk na rataci foťáku podle pohybu hvězdnýho glóbu? Jinak totiž za ty 2 hodiny budeš mít imho akorát čáru od každý hvězdy přes půl fotky ...
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    JIRAS111: bud si kup RC-6 a to se pouziva jeden cvak na start a druhy na stop.
    nebo RS60 E3 a tam je lock button (zmacknes, "locknes" a pak unlockem ti skonci expozice)
    TWARR
    TWARR --- ---
    kabelovku preci nemusis drzet, muzes pouzit nakej fixacni nastroj pro spoust, treba lepenku. ale to samy muzes udelati u fotaku samotnyho, jen to bude divny:)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    TWARR: aha, tak to holt musim poridit dalsi kram do baraku..

    TURBO: no nejsem si jistej, ze se mi chce drzet treba dve hodiny spoust pri foceni hvezd apod..

    ale diky :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    casova, dratova spoust bude pro tebe resenim. predpokladam, ze to 500d v tele nastavit neumi.
    TURBO
    TURBO --- ---
    JIRAS111: kabelová/dálková spoušť
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    ted jsem prisel celkem na zajimavou vec, ohl doufam, ze mi nekdo poradite. Mam eos 500d a kdyz chci fotit na kua dlouhou expozici tzn vic nez 30s, tak muzu fotit pres BULB ze.... nicemene jak jsem tak pochopil, zaverku musim po celou dobu expozice drzet, cimz cela slavna funkce bulb ztraci na vyznamu, protoze si s tim clovek pohne stativ, nestativ. Da se to nastavit, abych jen cvaknul zacatek exponovani a popr jeste konec, nebo jak ?
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Já jsem se ale bavil o konkrétním subscriberovi... kterej tam má 5000 a "NO".
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Cha... 10x sem prebil prumer,ale rikam si,ze to spis vyplnujou lidi,co jim chcipla necekane brzo
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX:

    Average number of actuations after which shutter is still alive: 14,645.6
    Average number of actuations after which shutter died: 19,850.7

    - čemu na tom nerozumíš?

    Prostě tam můžeš zadat dva typy údajů - "Udělal jsem 150.000 expozic, a závěrka stále funguje," a "Po 60.000 expozicích závěrka přestala fungovat." Prostě tam máš statistiku o dvou údajích, ze které je potom vypočítán ten hlavní graf "Survival estimation (Kaplan-Meier)" - pravděpodobnost, že ti závěrky při určitém počtu expozic přežije jednu další.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Tak jsem prave videl svoji zaverku.zprohybane lamely smerem ven,cip castecne odkryty...typek z awh nadzvedl zrcatkoa nestacili jsme se divit.pozadal jsem je o zjisteni poctu cyklu zaverky,pokud to bude mozne.
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Já tam vidím jen "user XY", Shutter 5000, NO
    žádný další nevidím.
    Nebo nechápu co se mi snažíš říct? Dva údaje? jako že po dvou fotkách fungovala ale po 75000 už ne? K čemu je mi pak ten první údaj?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: to tam je taky... jsou tam dva udaje - po kolika cvacich jeste zaverka fungovala a po kolika cvacich uz nefungovala
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: Tak tam je napsaný jestli je v provozu nebo ne.. a když tam má někdo třeba 2351 a NO, tak jeslti dobře chápu tak je dead a víc tím nenacvakal.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    MURHAAYA: jo, tak to je
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: ja sem to pochopil tak, ze po tech XXXX cvacich furt je v pohode, tzn, ze kdyz budu mit novou 450D tak tam muzu napsat, jeee vyfotil sem 150 snimku a furt je v pohode. po tydnu jeee vyfotil sem 160 cvaku a furt je v pohode.
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Nikdy ani nic poradne. Kamosovi chcipla zaverka v nove koupene 30D po par (ty)dnech, moje 30D v servisu jeste se zaverkou nebyla.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BY mě zajímalo co s tím dělali lidi co ji zrušili po 2k cvacích :-D
    TURBO
    TURBO --- ---
    GHOSTSTALKER: to je peklo, koukám, že takovej 1000D se vyplatí koupit nový tělo - výměna závěrky stojí víc jak polovic ceny novýho těla :/

    (no offence, no flame pls :))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GHOSTSTALKER: ty ve, krom dvou typku co maj nad 100k jsou to samy buzinky s ruzovejma sukynkama co foti akorat v nedeli .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam