• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    TURBO: uteklo mi n, Onulovalo :-)
    TURBO
    TURBO --- ---
    VASAX: jj, tak se to dá ošetřit, ale na začátku jsem si myslel, jak budu mít rychlej přehled o počtu cvaků už prostě jen z názvu fotky a pak takovejhle arcifail ;)

    Oulovalo lol ;)
    VASAX
    VASAX --- ---
    BOSOMT: bohužel tenhle príma soft funguej jen do 450D, no. ... jinou variantu kromě selského počítání jsem taky nevygooglil
    VASAX
    VASAX --- ---
    TURBO: tak zas víš kolikrát se ti to oulovalo, ne?
    TURBO
    TURBO --- ---
    BOSOMT: já si "kulišácky" nenuluju číslování fotek.

    Ovšem "trochu" epic fail z mojí strany, protože číslování je jen 4místný, tedy jen do 9999 ;)
    NJAL
    NJAL --- ---
    BOSOMT: Nikdy nevies. Kamosovi umrela zavierka na novej 30D po cca dvoch tyzdnoch a niekolkych stovkach fotiek.
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    ked uz riesite pocet cvaknuti
    dost ste ma nastrasili, lebo za rok spravim peknych par tisic fotiek, tak dufam ze nezomrie po 30tis cvaknutiach
    ako to zistim pri 500d ?
    skusal som googlit ale moc mi to nepomohlo okrem tohto pri jednom programe

    Apparently, Canon has removed the facility for checking the shutter count on the 500D
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    Zdravim, tak uz je moje 450D doma ze servisu. Sliboval jsem, ze napisu jak to probihalo, tak pisu :)

    Odesla zaverka po cca. 17K cvacich. odnesl jsem ji do AWH na opravu dne 7.10. Predpokladana cena 4000Kc, dle ceniku na jejich strankach, fotak jsem tam nechal bez baterie, objektivu, karty.. 18.10 prisla sms, ze je fotak opravenej a pripravenej k prevzeti, vysledna cena 3134Kc. Nevim podle ceho to nacenujou, ale docela me potesilo, ze to je aspon o 900Kc levnejsi. Fotak predvedli, bordel jsem zatim zadnej nezaregistroval, takze to vypada, ze oprava dopadla dobre. Doufam, ze tahle vydrzi trosku vic nez predesla..
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    TURBO: je to tak, dikec
    VASAX
    VASAX --- ---
    Strašně miluji lidi, co zastávají názor "nečtu manuály, na co?" a pak se vyptávají na tisíc triviálních věcí (které by navíc našli/na ně přišli i bez manuálu s trochou snahy) lidí, kteří věnovali čas četbě manuálu a podrobnému průzkumu "stroje", a jsou hrozně afektováni, když už to někoho přestane bavit a vyšle je cestou RTFM :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    TURBO: Samozřejmě že si ho tam musíš hodit sám, ale pak je hezky po ruce. Jinak se mi líbí, že si firmware pamatuje, kde (na jaké hlavní položce) zůstal volič v každém menu :-).
    NJAL
    NJAL --- ---
    BOSOMT: Je to v menu. Tam mas zpravidla on/off, a funkcia potom plati stale, dokial ju zase neprehodis.
    TURBO
    TURBO --- ---
    VASAX: jj, ale tam to jaksi defaultně nenajdeš, do "my menu" si to musíš "vytáhnout" sám :)

    BOSOMT: asi si ten manuál budeš muset přečíst znova :)

    Nevím jak vyšší modely, u 1000D je to prostě normálně v menu nastavení foťáku.
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    inak akym tlacikom vyvolam tu Custom Fuction ? nejako som to nepochopil ako ju nastavim a ako vyvolam, manula som cital davno a este som nemal fotak ;)
    VASAX
    VASAX --- ---
    TURBO: J8 to mám v My menu, to je asi tak nejlepší
    TURBO
    TURBO --- ---
    JIRAS111: úplně konkrétně v uživ. funkcích CFn. "blokování zrcadla", ale jinak v manuálu to jistě taky najdeš :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Blokování zrcátka nebo tak nějak.
    TURBO
    TURBO --- ---
    JIRAS111: tipuju funkce "předsklopení zrcátka" ;)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    nevite nekdo jak se prosim vas predsklopi zrcatko u 500d ?
    SURB0NT
    SURB0NT --- ---
    GHOSTSTALKER: Tohl ebude hodne blizko u rovniku, kdyz je polarka nizko co ? U nas by mela bejt cca na 50` stupnich tady je hodne nad obzorem.. Super ale fotka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam