• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VASAX
    VASAX --- ---
    POMPO: To jo ale prostě tyhle řeči jdou mimo mě, bavme se o tělech co se dají koupit nová. Já bych třeba ani tělo z druhé ruky, pokud by to nebyl dobrý kamarád o kterém vím, že ho měl jen chvíli nebo tak, nekupoval.
    50D je IMO sehnatelnější a není to krok zpět, oproti 40D. Takže z toho, co se dá koupit, je tu 500D, 550D a 60D. 500D se imo neoplatí, 550D je dostačující a pokud se chce někomu investovat tak 60D je určitě lepší. Jenže je tam značný cenový skok. A pokud má možnost sehnat slušný 50D, tak i ta cena je rozumnější.
    WAMI: Tak z 400D na 550D je to značný skok. Velký skok byl mezi 400D a 450D, ale i další modely přinesly celkem pokrok...
    ADAM: V tom souhlasím. Mě ergonomie XXXD řad vyhovuje, nemám ruce jak lopaty. Pokud někdo často fotí na výšku, tak xxxD užije určitě grip. Jinak co se týče mě je to OK.
    ADAM
    ADAM --- ---
    POMPO: jako ja si myslím, že naprosto zásadní výhoda je nižší hmotnost a rozměry.

    u stativu se za každý deka platí mnoho tisícovek, a ten člověk spolu netahá ani pořád, kdežto foťák jo...


    takže pokud to člověk nepotřebuje z hlediska ergonomie (= pravidelné focení několik hodin v kuse), tak to je imho velmi pádný argument.
    POMPO
    POMPO --- ---
    WAMI:
    muj nazor je ze ne, ale bude u rada lidi co rekne ze jo.
    Je tam vic Mpix a nekdo rika ze vic sumu nekdo rika ze min, nekdo ze stejne.
    Nevim jak foceni davkou, ale tam myslim ze je to obdobne.
    O AF sem cet nejaky extrauceny clanky ktery to srovnavaly ale neprijde mi, ze by se k necemu dostaly.
    Sou tu lidi co to maj osledovany asi lip. Ja myslim, ze je stejnej.:D
    WAMI
    WAMI --- ---
    POMPO: bohužel nemám možnost si to vyzkoušet... je fakt, že na rozdíl od ostatních mi nevadí malé lehké tělo, mám malé ruce, takže ergonomie i té 400d je pro mě OK...

    video je fajn, ale kvůli tomu si foťák nepořizuju :o)

    ******
    takže potvrzeno v podstatě moje rozhodnutí, že tedy xxD řada...

    vzhledem k financím ještě hodím i do placu - stojí rozdíl mezi 40D a 50D za ty cca 3tis. v ceně?
    POMPO
    POMPO --- ---
    WAMI:
    Zkus si to oboji vzit do ruky. 50D bude mit vsecko lepsi. Nenataci video. Jinak podle me neni nic, v cem by ho 550D trumfovala.
    Co te ted mozna prijde jako blbost sou:
    - horni stavovej displej
    - to velky volici kolecko

    A o obojim si casem budes myslet ze je to dobra vec co potrebujes.;-)
    WAMI
    WAMI --- ---
    VASAX: zatím jsem si vystačila i s tou 400, ale něco rychlejšího, co umí vyšší ISO by bodlo...

    http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4264/4264453_840eea8c234de89204fe212c0238cbff/images/Motesice_488.jpg


    POMPO: takže než 550d raději 50d?
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    Pompo - 2010-04-17-Agility_Krimice/IMG 8392
    http://www.pompovo.cz/displayimage.php?album=46&pos=73
    tohle je foceny objektivem helios 44-2.;-)
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    Ja sem presel 1000D -> 40D a musim rict, ze je to fakt jina trida.
    Navic s tim Lkem od Canonu to proste bude ostrit presnejs a rychlejs.
    I ten sum pujde dolu.
    Pokud by byl vyber 550D vs 40D vzal bych 40D. Podle me posledni fotak stredni tridy kde byl vyvoj.:D
    VASAX
    VASAX --- ---
    Na sport asi spíš 50D a i to je málo...
    I když já si myslím že šikovnýmu člověku stačí na psí závody i 550D.
    Jinak pokud nejsi extra škudla tak se oplatí spíš ta 550D než 500D. A pokud nespěcháš tak ještě trošku půjde dolů
    WAMI
    WAMI --- ---
    Ahoj, sice jsem pročetla, co se tu řešilo, a částečně jsem se rozhodla... ale přece jen se zeptám... ;o)

    hodlám se zbavit 400d a maličko se šoupnout...

    fotím sport, dost rychlý pohyb (psi na závodech, rychlost pohybu dle druhu sportu od cca 30 km/h po cca 60km/h), objektiv 70-200/F4 L

    finančních prostředků není moc, ale kdyby rozdíl cca 2-3tis. znamenal markantní rozdíl v tom, co potřebuju (především rychlost ostření a vyšší ISO - často jde o focení ve špatných světelných podmínkách), byla bych ochotná to obětovat...

    500D x 550D x 50D?
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    VASAX: "Prodávám, jak jsem koupila":)
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Vysral jsem se na to, mam 500D první fotky nafocené a jsem spokojený:-) Dík za rady a názory. Oproti Pentaxu K-x pro mě rozdíl velmi znatelný. Akorát mě překvapuje absence tlačítka k nastavování blesku.
    VASAX
    VASAX --- ---
    DEINA0DEINA: Většinou se v těchto poměrech mluví o starším a mladším bratříčkovi...
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    VASAX: - lehce starší a hooodně podobné "geny" :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    DEINA0DEINA: Maminkou????
    KROMANON: No já bych hodně ocenil třeba -5 to +5 EV in 1/3 or 1/2 EV steps, metering z 35 areas na 63), displej s poměrem 3:2
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    DEINA0DEINA: jo k tomu jsem taky došel. Mimo to zrůdně velké ovládací kolečko.
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    KROMANON: Já se taky rozhodovala mezi 500D a 550D.. ale každý na potkání mi řekl, že 500D je jen maminkou 550D a takřka ničím vyjímečným se neliší:) Vykašlala bych se na 550D..
    MALEJNOREK
    MALEJNOREK --- ---
    ja mam ted 500D fotim koncerty a podobne a na to mi to staci, vyseledek je dostacujici navic jedinej duvod proc bych uvazoval o koupi 550D je vyssi frekvence snimani videa ale to stejne nenatacim
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Prdim na to 500D. Jen fotim, fotim jako lama (proto Canon, protože to s ním celkem jde), fotim celkem malo a rad:-) Date li mi nekdo cca do 17:00 padny argument proc dat trojku za 550D tak klidne zmenim nazor. Ale kdyby mi neukradli 450D tak bych jim fotil rad a doted.
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Me zajima vystup fotek, ja v nem rozdil nevidi, kupuju si kit s objektivem na bezne foceni... co ziskam 550D?
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    taky je jeste dobre si ujasnit jestli je rec o cene za telo, nebo za set s objektivem.. ja kupoval v dubnu 500d s zakladakem cca za 17, ale v ty dobe jeste 550 nebyla..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam