• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    ADAM
    ADAM --- ---
    POMPO: jako ja si myslím, že naprosto zásadní výhoda je nižší hmotnost a rozměry.

    u stativu se za každý deka platí mnoho tisícovek, a ten člověk spolu netahá ani pořád, kdežto foťák jo...


    takže pokud to člověk nepotřebuje z hlediska ergonomie (= pravidelné focení několik hodin v kuse), tak to je imho velmi pádný argument.
    WAMI
    WAMI --- ---
    POMPO: bohužel nemám možnost si to vyzkoušet... je fakt, že na rozdíl od ostatních mi nevadí malé lehké tělo, mám malé ruce, takže ergonomie i té 400d je pro mě OK...

    video je fajn, ale kvůli tomu si foťák nepořizuju :o)

    ******
    takže potvrzeno v podstatě moje rozhodnutí, že tedy xxD řada...

    vzhledem k financím ještě hodím i do placu - stojí rozdíl mezi 40D a 50D za ty cca 3tis. v ceně?
    POMPO
    POMPO --- ---
    WAMI:
    Zkus si to oboji vzit do ruky. 50D bude mit vsecko lepsi. Nenataci video. Jinak podle me neni nic, v cem by ho 550D trumfovala.
    Co te ted mozna prijde jako blbost sou:
    - horni stavovej displej
    - to velky volici kolecko

    A o obojim si casem budes myslet ze je to dobra vec co potrebujes.;-)
    WAMI
    WAMI --- ---
    VASAX: zatím jsem si vystačila i s tou 400, ale něco rychlejšího, co umí vyšší ISO by bodlo...

    http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4264/4264453_840eea8c234de89204fe212c0238cbff/images/Motesice_488.jpg


    POMPO: takže než 550d raději 50d?
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    Pompo - 2010-04-17-Agility_Krimice/IMG 8392
    http://www.pompovo.cz/displayimage.php?album=46&pos=73
    tohle je foceny objektivem helios 44-2.;-)
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    Ja sem presel 1000D -> 40D a musim rict, ze je to fakt jina trida.
    Navic s tim Lkem od Canonu to proste bude ostrit presnejs a rychlejs.
    I ten sum pujde dolu.
    Pokud by byl vyber 550D vs 40D vzal bych 40D. Podle me posledni fotak stredni tridy kde byl vyvoj.:D
    VASAX
    VASAX --- ---
    Na sport asi spíš 50D a i to je málo...
    I když já si myslím že šikovnýmu člověku stačí na psí závody i 550D.
    Jinak pokud nejsi extra škudla tak se oplatí spíš ta 550D než 500D. A pokud nespěcháš tak ještě trošku půjde dolů
    WAMI
    WAMI --- ---
    Ahoj, sice jsem pročetla, co se tu řešilo, a částečně jsem se rozhodla... ale přece jen se zeptám... ;o)

    hodlám se zbavit 400d a maličko se šoupnout...

    fotím sport, dost rychlý pohyb (psi na závodech, rychlost pohybu dle druhu sportu od cca 30 km/h po cca 60km/h), objektiv 70-200/F4 L

    finančních prostředků není moc, ale kdyby rozdíl cca 2-3tis. znamenal markantní rozdíl v tom, co potřebuju (především rychlost ostření a vyšší ISO - často jde o focení ve špatných světelných podmínkách), byla bych ochotná to obětovat...

    500D x 550D x 50D?
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    VASAX: "Prodávám, jak jsem koupila":)
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Vysral jsem se na to, mam 500D první fotky nafocené a jsem spokojený:-) Dík za rady a názory. Oproti Pentaxu K-x pro mě rozdíl velmi znatelný. Akorát mě překvapuje absence tlačítka k nastavování blesku.
    VASAX
    VASAX --- ---
    DEINA0DEINA: Většinou se v těchto poměrech mluví o starším a mladším bratříčkovi...
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    VASAX: - lehce starší a hooodně podobné "geny" :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    DEINA0DEINA: Maminkou????
    KROMANON: No já bych hodně ocenil třeba -5 to +5 EV in 1/3 or 1/2 EV steps, metering z 35 areas na 63), displej s poměrem 3:2
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    DEINA0DEINA: jo k tomu jsem taky došel. Mimo to zrůdně velké ovládací kolečko.
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    KROMANON: Já se taky rozhodovala mezi 500D a 550D.. ale každý na potkání mi řekl, že 500D je jen maminkou 550D a takřka ničím vyjímečným se neliší:) Vykašlala bych se na 550D..
    MALEJNOREK
    MALEJNOREK --- ---
    ja mam ted 500D fotim koncerty a podobne a na to mi to staci, vyseledek je dostacujici navic jedinej duvod proc bych uvazoval o koupi 550D je vyssi frekvence snimani videa ale to stejne nenatacim
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Prdim na to 500D. Jen fotim, fotim jako lama (proto Canon, protože to s ním celkem jde), fotim celkem malo a rad:-) Date li mi nekdo cca do 17:00 padny argument proc dat trojku za 550D tak klidne zmenim nazor. Ale kdyby mi neukradli 450D tak bych jim fotil rad a doted.
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Me zajima vystup fotek, ja v nem rozdil nevidi, kupuju si kit s objektivem na bezne foceni... co ziskam 550D?
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    taky je jeste dobre si ujasnit jestli je rec o cene za telo, nebo za set s objektivem.. ja kupoval v dubnu 500d s zakladakem cca za 17, ale v ty dobe jeste 550 nebyla..
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    tak to alza měla divný ceny, ja v srpnu měl 550D za 17k s dph, a 500D stála okolo 14, možná trochu míň..
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    DAVVID: nie skutocne to bol vtedy taky rozdiel, oni to uvideli asi tyzden pred a 500 zlacnela vdaka tomu o 2,5tisica tak bol celkom velky rozdiel, a ceny len bez dph som pozeral lebo tak to kupujem na alza.cz
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BOSOMT: tos před 4 měsícema porovnával cenu 500D bez dph s 550D s dph?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam