• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    ADAM
    ADAM --- ---
    zkušenost bohužel nemám, ale 550d má obrazovou kvalitu v podstatě identickou jako 7d, čili lepší než 50d (vč. hi iso).
    NJAL
    NJAL --- ---
    ADAM: No proste mam zkusenost (pravda, starsi), ze xxxD za xxD v sumu vzdy zpravidla o neco pokulhavaly... Pravda, 550D neni prilblizne ta sama generace, co 50D.
    ADAM
    ADAM --- ---
    nerozumím otázce, ale tady se na to každý může podívat sám.
    Canon EOS Rebel T2i / 550D Digital SLR Camera Review
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-Rebel-T2i-550D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx
    (550d imho výrazně lepší než 50d. k tomu přidám menší velikost a cenu... - takže osobně bych byl dosti na vážkách, protože tyto tři parametry jsou pro mě vcelku podstatné).
    NJAL
    NJAL --- ---
    ADAM: A stejne dobre? 350D byl vic zasumenej nez 20/30D, 400D je vic zasumenej nez 40D...
    ADAM
    ADAM --- ---
    mimochodem 550d foti na hi iso stejně jako 7d
    NJAL
    NJAL --- ---
    WAMI: Mno, kdyz ja si nejsem tak uplne jist, ze za malo penez nahonis poradne ISO (myslim take dobre vypadajici). :-(

    Co se ostreni tyce, na stredovy bod pri f/2.8 ostri i 400D s trikrat mensi toleranci nez u f/4 nebo na body zbyle, takze by mela byt celkem presna. Ale cim bys mohla nahnat relativne slabe ISO jsou pevna skla, o necem jako 35/2, 50/1.8 a 85/1.8 (popripade 100/2) jsi nepremyslela? V sekaci jsou posledni dve do 7000-8000, a prvni dve byvaji do 5000 a do 2500.
    WAMI
    WAMI --- ---
    já vím, že je trochu složitý to pochopit... ale prostě finance na nic lepšího nejsou. ;o) takže se holt musím poohlížet v takových relacích, na které dosáhnu.
    A chápu, že je pak těžký pomoct, když je těžký výše uvedený pochopit :oD ale holt kdyby to šlo, držet se zadané cenové relace, ocením každý názor... ;o)



    NJAL: mno, jak myslíš... ostření při 2,8 mi nedá takový rozsah jako 4 při vyšším ISO, takže v konečném důsledku bych sice měla nižší šum, ale v tom rychlém pohybu bych nezaostřila to, co je potřeba...

    jasně, na některé věci je 2,8 super, to nepopírám... jenže jsem zase u pravidla viz výše - pohybuju se jen v takové cenové relaci, kteoru si mohu dovolit, takže si prostě spokojeně vystačím... ;o)

    ale za ten zbytek dík... :o)
    NJAL
    NJAL --- ---
    WAMI: Mno, 50D umi automaticky ostrit v live view pri zrcatku nahore. Take ma "micro focus adjustment", takze se da trosku postelovat objektiv, ktery prilis casto ostri pred nebo za vybrany cil. Jeste ma lepsi display, ale tim se nefoti ;-)

    POMPO: AF mezi 40D a 50D by mel byt relativne stejny (AF senzory jsou stejne rozlozene a stejnych vlastnosti), pry 50D ho ma rychlejsi. Kazdopadne 50D by mela detekovat barevnou teplotu sceny a podle toho upravit AF, a take by mela mit detekci poblikavani. Jestli je to k necemu dobre nevim, 6 let stara cihla 1D bez techto vyfikundaci stejne zaostri lepe. :-/
    NJAL
    NJAL --- ---
    WAMI: Ja teda nechci byt prilis velky vrtak, ale f/4 je na sporty krom slunecneho dne dost malo (napoveda: shanis vyssi ISO).
    ACID
    ACID --- ---
    WAMI: na podobne foceni mam 70-200/F2,8 + 450D a nez delat mezikrok, tak spis vyhledove pokukuju po 7D. Skoda ze do 60D nedali stejny AF jako do te 7D, byla by jasny kandidat.
    ADAM
    ADAM --- ---
    POMPO: jako ja si myslím, že naprosto zásadní výhoda je nižší hmotnost a rozměry.

    u stativu se za každý deka platí mnoho tisícovek, a ten člověk spolu netahá ani pořád, kdežto foťák jo...


    takže pokud to člověk nepotřebuje z hlediska ergonomie (= pravidelné focení několik hodin v kuse), tak to je imho velmi pádný argument.
    POMPO
    POMPO --- ---
    WAMI:
    muj nazor je ze ne, ale bude u rada lidi co rekne ze jo.
    Je tam vic Mpix a nekdo rika ze vic sumu nekdo rika ze min, nekdo ze stejne.
    Nevim jak foceni davkou, ale tam myslim ze je to obdobne.
    O AF sem cet nejaky extrauceny clanky ktery to srovnavaly ale neprijde mi, ze by se k necemu dostaly.
    Sou tu lidi co to maj osledovany asi lip. Ja myslim, ze je stejnej.:D
    WAMI
    WAMI --- ---
    POMPO: bohužel nemám možnost si to vyzkoušet... je fakt, že na rozdíl od ostatních mi nevadí malé lehké tělo, mám malé ruce, takže ergonomie i té 400d je pro mě OK...

    video je fajn, ale kvůli tomu si foťák nepořizuju :o)

    ******
    takže potvrzeno v podstatě moje rozhodnutí, že tedy xxD řada...

    vzhledem k financím ještě hodím i do placu - stojí rozdíl mezi 40D a 50D za ty cca 3tis. v ceně?
    POMPO
    POMPO --- ---
    WAMI:
    Zkus si to oboji vzit do ruky. 50D bude mit vsecko lepsi. Nenataci video. Jinak podle me neni nic, v cem by ho 550D trumfovala.
    Co te ted mozna prijde jako blbost sou:
    - horni stavovej displej
    - to velky volici kolecko

    A o obojim si casem budes myslet ze je to dobra vec co potrebujes.;-)
    WAMI
    WAMI --- ---
    VASAX: zatím jsem si vystačila i s tou 400, ale něco rychlejšího, co umí vyšší ISO by bodlo...

    http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4264/4264453_840eea8c234de89204fe212c0238cbff/images/Motesice_488.jpg


    POMPO: takže než 550d raději 50d?
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    Pompo - 2010-04-17-Agility_Krimice/IMG 8392
    http://www.pompovo.cz/displayimage.php?album=46&pos=73
    tohle je foceny objektivem helios 44-2.;-)
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    Ja sem presel 1000D -> 40D a musim rict, ze je to fakt jina trida.
    Navic s tim Lkem od Canonu to proste bude ostrit presnejs a rychlejs.
    I ten sum pujde dolu.
    Pokud by byl vyber 550D vs 40D vzal bych 40D. Podle me posledni fotak stredni tridy kde byl vyvoj.:D
    VASAX
    VASAX --- ---
    Na sport asi spíš 50D a i to je málo...
    I když já si myslím že šikovnýmu člověku stačí na psí závody i 550D.
    Jinak pokud nejsi extra škudla tak se oplatí spíš ta 550D než 500D. A pokud nespěcháš tak ještě trošku půjde dolů
    WAMI
    WAMI --- ---
    Ahoj, sice jsem pročetla, co se tu řešilo, a částečně jsem se rozhodla... ale přece jen se zeptám... ;o)

    hodlám se zbavit 400d a maličko se šoupnout...

    fotím sport, dost rychlý pohyb (psi na závodech, rychlost pohybu dle druhu sportu od cca 30 km/h po cca 60km/h), objektiv 70-200/F4 L

    finančních prostředků není moc, ale kdyby rozdíl cca 2-3tis. znamenal markantní rozdíl v tom, co potřebuju (především rychlost ostření a vyšší ISO - často jde o focení ve špatných světelných podmínkách), byla bych ochotná to obětovat...

    500D x 550D x 50D?
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    VASAX: "Prodávám, jak jsem koupila":)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam