• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    ADAM: já jsem tím spíš navazoval na WAMI a na to, že jí malé tělo tolik nevadí.
    ADAM
    ADAM --- ---
    VASAX: možná jsme se trochu nepřesně pochopili. ergonomie xxxD není nic moc, ale cenu to má řešit pouze pro toho, kdo pravidelně fotí několik hodin denně.

    mě se to netýká, takže se s tím spokojím (byť se mi xxD drží mnohem líp).

    a opačný příměr - spousta lidí se zase třeba spokojí s používáním notebooku, kdežto já u toho sedím xx hodin denně, takže mám speciální ramena na monitor, výsuv na klávesnici, speciální myš, která vlastně není myš, klávesnici složenou ze tří samostatných částí a podobné věci, které jsou z hlediska ergonomie dlouhodobého používání podstatné.

    naopak, jakožto občasný fotograf bych přivítal ještě mnohem menší a lehčí tělo, tohle se pronese a zabere místo...
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    wami chce starsi. v novejch telech je to problem kvuli pristupu canonu.
    TURBO
    TURBO --- ---
    NJAL: pls co je "detekce poblikavani"?
    VASAX
    VASAX --- ---
    POMPO: To jo ale prostě tyhle řeči jdou mimo mě, bavme se o tělech co se dají koupit nová. Já bych třeba ani tělo z druhé ruky, pokud by to nebyl dobrý kamarád o kterém vím, že ho měl jen chvíli nebo tak, nekupoval.
    50D je IMO sehnatelnější a není to krok zpět, oproti 40D. Takže z toho, co se dá koupit, je tu 500D, 550D a 60D. 500D se imo neoplatí, 550D je dostačující a pokud se chce někomu investovat tak 60D je určitě lepší. Jenže je tam značný cenový skok. A pokud má možnost sehnat slušný 50D, tak i ta cena je rozumnější.
    WAMI: Tak z 400D na 550D je to značný skok. Velký skok byl mezi 400D a 450D, ale i další modely přinesly celkem pokrok...
    ADAM: V tom souhlasím. Mě ergonomie XXXD řad vyhovuje, nemám ruce jak lopaty. Pokud někdo často fotí na výšku, tak xxxD užije určitě grip. Jinak co se týče mě je to OK.
    WAMI
    WAMI --- ---
    NJAL: mno jo, když v tom, co fotím, se k objektu focení fakt nedostanu na 1 metr... :oP takže krátké objektivy mi jsou tak říkajíc k ničemu.

    Portrétovací sklo mám pevnou 50/1,8, ale na focení závodů je to nepoužitelné ;o)
    POMPO
    POMPO --- ---
    ADAM:
    NJAL:
    550D / T2i vs. 7D High ISO Comparison (WITH PICS): Canon Talk Forum: Digital Photography Review
    http://www.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1010&message=34874402

    Asi ma pravdu, chlapec.
    ADAM
    ADAM --- ---
    zkušenost bohužel nemám, ale 550d má obrazovou kvalitu v podstatě identickou jako 7d, čili lepší než 50d (vč. hi iso).
    NJAL
    NJAL --- ---
    ADAM: No proste mam zkusenost (pravda, starsi), ze xxxD za xxD v sumu vzdy zpravidla o neco pokulhavaly... Pravda, 550D neni prilblizne ta sama generace, co 50D.
    ADAM
    ADAM --- ---
    nerozumím otázce, ale tady se na to každý může podívat sám.
    Canon EOS Rebel T2i / 550D Digital SLR Camera Review
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-Rebel-T2i-550D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx
    (550d imho výrazně lepší než 50d. k tomu přidám menší velikost a cenu... - takže osobně bych byl dosti na vážkách, protože tyto tři parametry jsou pro mě vcelku podstatné).
    NJAL
    NJAL --- ---
    ADAM: A stejne dobre? 350D byl vic zasumenej nez 20/30D, 400D je vic zasumenej nez 40D...
    ADAM
    ADAM --- ---
    mimochodem 550d foti na hi iso stejně jako 7d
    NJAL
    NJAL --- ---
    WAMI: Mno, kdyz ja si nejsem tak uplne jist, ze za malo penez nahonis poradne ISO (myslim take dobre vypadajici). :-(

    Co se ostreni tyce, na stredovy bod pri f/2.8 ostri i 400D s trikrat mensi toleranci nez u f/4 nebo na body zbyle, takze by mela byt celkem presna. Ale cim bys mohla nahnat relativne slabe ISO jsou pevna skla, o necem jako 35/2, 50/1.8 a 85/1.8 (popripade 100/2) jsi nepremyslela? V sekaci jsou posledni dve do 7000-8000, a prvni dve byvaji do 5000 a do 2500.
    WAMI
    WAMI --- ---
    já vím, že je trochu složitý to pochopit... ale prostě finance na nic lepšího nejsou. ;o) takže se holt musím poohlížet v takových relacích, na které dosáhnu.
    A chápu, že je pak těžký pomoct, když je těžký výše uvedený pochopit :oD ale holt kdyby to šlo, držet se zadané cenové relace, ocením každý názor... ;o)



    NJAL: mno, jak myslíš... ostření při 2,8 mi nedá takový rozsah jako 4 při vyšším ISO, takže v konečném důsledku bych sice měla nižší šum, ale v tom rychlém pohybu bych nezaostřila to, co je potřeba...

    jasně, na některé věci je 2,8 super, to nepopírám... jenže jsem zase u pravidla viz výše - pohybuju se jen v takové cenové relaci, kteoru si mohu dovolit, takže si prostě spokojeně vystačím... ;o)

    ale za ten zbytek dík... :o)
    NJAL
    NJAL --- ---
    WAMI: Mno, 50D umi automaticky ostrit v live view pri zrcatku nahore. Take ma "micro focus adjustment", takze se da trosku postelovat objektiv, ktery prilis casto ostri pred nebo za vybrany cil. Jeste ma lepsi display, ale tim se nefoti ;-)

    POMPO: AF mezi 40D a 50D by mel byt relativne stejny (AF senzory jsou stejne rozlozene a stejnych vlastnosti), pry 50D ho ma rychlejsi. Kazdopadne 50D by mela detekovat barevnou teplotu sceny a podle toho upravit AF, a take by mela mit detekci poblikavani. Jestli je to k necemu dobre nevim, 6 let stara cihla 1D bez techto vyfikundaci stejne zaostri lepe. :-/
    NJAL
    NJAL --- ---
    WAMI: Ja teda nechci byt prilis velky vrtak, ale f/4 je na sporty krom slunecneho dne dost malo (napoveda: shanis vyssi ISO).
    ACID
    ACID --- ---
    WAMI: na podobne foceni mam 70-200/F2,8 + 450D a nez delat mezikrok, tak spis vyhledove pokukuju po 7D. Skoda ze do 60D nedali stejny AF jako do te 7D, byla by jasny kandidat.
    ADAM
    ADAM --- ---
    POMPO: jako ja si myslím, že naprosto zásadní výhoda je nižší hmotnost a rozměry.

    u stativu se za každý deka platí mnoho tisícovek, a ten člověk spolu netahá ani pořád, kdežto foťák jo...


    takže pokud to člověk nepotřebuje z hlediska ergonomie (= pravidelné focení několik hodin v kuse), tak to je imho velmi pádný argument.
    POMPO
    POMPO --- ---
    WAMI:
    muj nazor je ze ne, ale bude u rada lidi co rekne ze jo.
    Je tam vic Mpix a nekdo rika ze vic sumu nekdo rika ze min, nekdo ze stejne.
    Nevim jak foceni davkou, ale tam myslim ze je to obdobne.
    O AF sem cet nejaky extrauceny clanky ktery to srovnavaly ale neprijde mi, ze by se k necemu dostaly.
    Sou tu lidi co to maj osledovany asi lip. Ja myslim, ze je stejnej.:D
    WAMI
    WAMI --- ---
    POMPO: bohužel nemám možnost si to vyzkoušet... je fakt, že na rozdíl od ostatních mi nevadí malé lehké tělo, mám malé ruce, takže ergonomie i té 400d je pro mě OK...

    video je fajn, ale kvůli tomu si foťák nepořizuju :o)

    ******
    takže potvrzeno v podstatě moje rozhodnutí, že tedy xxD řada...

    vzhledem k financím ještě hodím i do placu - stojí rozdíl mezi 40D a 50D za ty cca 3tis. v ceně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam