• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    Ale at to dopadne, jak chce, budu stejne prodavat vsechny ty veci kolem ... objektiv, blesk s takovym tim malym softboxem pripadne, mozna i brasnu ... vsechno jsem si to nakoupila dva mesice pred tim, nez se ten fotak pokazil a pak uz jsem to nepouzila ... tak kdybyste nekdo neco chtel, napiste :)

    http://www.megapixel.cz/canon-blesk-speedlite-430-ex-ii
    http://www.megapixel.cz/canon-ef-50-mm-f18-ii
    http://www.megapixel.cz/lumiquest-lq108-mini-soft-box
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    JULESKAH: za osm devet ji neprodáš, ale zkusil bych ji střelit s popisem závady na aukru.
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    Prosim, co si kdo myslite o tomhle: mam strzenou mechanickou uzaverku a pry od toho asi i poskrabany cip snimace ... u 450D, takze oprava by pry stala neco kolem 7.000,- takze bych ji mela nechat v servisu na ND za 0,- s tim, ze nemusim platit 600,- za diagnostiku ... a konec.
    Novou jsem ji vcera nasla na netu za nejakych necelych 12.000,- a ted se mi to nedari zopakovat ... Vetsinou uz tenhle fotak vubec neprodavaji.
    Druha moznost je nechat to oboje vymenit a pak ji treba za tech osm devet tis. prodat ... jestli to je vubec dneska mozny ...
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    Jinak kdyz uz sem po sto letech pisu,tak prosim o aktualizaci na nastenku
    Neco pribylo.... Canon EF 50mm f/1.8 + Canon EF-S 18-200 mm F 3,5-5,6 IS
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    Ahoj , mam dotaz , jen tak kdyby nahodou...
    Mam canon EOS 1000D ,bohuzel asi tyden po tom co mi vyprsela zaruka mi zacal fotak blbnout.Po zapnuti normalne funguje,pak kdyz chci fotit ukaze se mi na displeji neco jako " vypnete z on na off ,popripade vyjmete a zandejte baterii.Kdyz vypnu a zapnu ,tak mi to furt nejde ,takze musim vyndat baterku a zase zandat.Pak to nekolik minut funguje a pak se ukaze to same ,a tak porad jak jouda musim vyndavat a zandavat baterii a stava se to pokazde kdyz fotak zapnu....
    Nemel jste nahodou nekdo podobny problem?Nevite nahodou co tam muze byt spatne?
    Nejsem Prazak takze se do opravny jen tak nedostanu a chci vedet esli se navsteve servisu vyhnu nebo ne,tak jen kdyby nahodou jste nekdo vedel...
    Predem diky za odpovedi :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Přiznám se že jsem v životě (kromě úvodních pokusů a sem tam mylnému otočení voličem) A-DEP neužil :D
    EDA
    EDA --- ---
    LSDMASACRE: Pravděpodobně máš na mysli režim A-dep na takovém tom kolečku nahoře - jo, umí to. Ale nedělá to nic jinýho, než že pochytá body, které pochytá (aniž by sis mohl nějak vybrat), a těm zacloní :-)
    Takže režim Av mi přijde o dost použitelnější.
    Je taky šikovnej ten knoflíček vlevo dole pod objektivem, ukáže ti náhled aktuálně nastavené clony. Sice obraz potemní (v hledáčku, live view nejspíš oroštuje zesílení signálu :-) ), ale uvidíš reálnou ostrost, s trochou cviku...
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    GHOSTSTALKER: díky vyzkouším... hold amatéřina.. furt se učim
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LSDMASACRE: Musis zaclonit :)
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    dobrá dobrá, poslední dotaz byl blbej... hodně blbej.
    ještě by mě zajímalo jedna věc, jestli exstuje možnost u 500D zaměřit autofokus na více než jeden bod. jde mi o to že když koukám na různé fotky tak jsou ostré v celém rozsahu. tak mě zajímá jestli to jde u 500D taky provést nebo jde o nějaký trik v překrytí dvou odlišně zaostřených fotek v PS?
    EDA
    EDA --- ---
    TURBO: kromě lejna v tunelu ;-)
    TURBO
    TURBO --- ---
    LSDMASACRE: to je ale fakt hodně blbej dotaz ;) Přeci cokoliv máš před objektivem uvidíš u zrcadlovky i v hledáčku, omg ;)
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    ANASTAZIA: to mi ted taky došlo :)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    LSDMASACRE: To nevim kde si to cetl...pac kdyby si ten efekt nevidel v hledacku tak ho neuvidis ani prez LiveView...
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    já sem někde četl že neuvidím.. no mám ho jen pár hodin tak se ptám a budu vše zkoušet :)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    LSDMASACRE: to je zvlastni...ja v hledacku ten efekt vidim velmi dobre...idelane to vyzkousej na nejakym aute na celnim skle...

    http://files.canon-europe.com/files/soft33598/manual/EOS500D_CZ_Flat.pdf
    TWARR
    TWARR --- ---
    polarizacni efekt pres hledacek uvidis
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    mám takový hodně blbý dotaz :)
    někam jsem zašantročil návod a nejde nebo spíše nevím kde aktivovat funkci živého náhledu u 500D.. za celou dobu jsem tuhle funkci nepoužil, ale ted když se učím s polarizákem by mi náhled bodl poněvadž polarizační efekt přes hledáček neuvidím
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    EDA: Sou na prd...u tech objektivu jsou sroubecky dost napevno a v tech malejch nemas oporu...halvne v ty sade je nejmensi #0 a to je porad dost velky oproti #00
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam