• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    ACID
    ACID --- ---
    PETUL_KA: mam 450D a mel jsem v ruce 1000D, ani na moment me nenapadlo ze jsem zbytecne vyhodil prachy
    NJAL
    NJAL --- ---
    PETUL_KA: 1*00D = horsi AF, pokud budes chtit pouzivat objektivy s vysokou svetelnosti umoznujici malou hloubku ostrosti, jako je napriklad 50/1.8 II. Pokud nemas nejaky joo odpor proti secondhandu, CF kartam a nepotrebujes live view, tak jako paradni zrcadlovka techto rozmeru do zacatku je podle me 400D. 3*0D bych nedoporucoval, je to stejne horsi AF jako u 1*00D.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    jeste se tu zeptam... koukala sem, ze nova 1100d se da sehnat za 9.7k a 1000d za 8.7k, v ty chvili uz se mi nechce davat 7k za starou 450ku bez zaruky a nedari se mi ji sehnat levnejc (ve slusnym stavu). koukala sem, ze se tu kdysi resilo jestli koupit 450d nebo 1000d a ze to vyslo tak nejak nastejno. byla by 1100d dobrej napad? (jako zrcadlovka do zacatku)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    PETUL_KA: dej, za ty prachy nic lepsiho neni....
    NJAL
    NJAL --- ---
    450D je z druhe ruky za prijemnou cenu a uz ji tolik neztrati jako nove telo z obchodu.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    ANASTAZIA: ok, diky, dam teda tamronu sanci :)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    PETUL_KA: 15-85 ma IS...vetsi rozsah a je univerzalnejsi...ale pokud nepotrebujes universalni sklo tak ja bych bral taky 17-40...opticky jsou na tom podobne... Tamron 17-50 bez VC(IS) je super sklo hlavne ho sezenes za 5kkc a clona 2,8 je k nezaplaceni... kus od kusu jsou Sigmy...Tamron ma optiku super jen jsou pomalejsi a delaj ramus a kdyz ho kupujes tak chce kontrolovat jestli nema FF/BF a sedne ti k telu...pak mas sanci ef-s 17-50/2.8 IS USM ale to nesezenes pod 15kkc a je jen o trochu lepsi nez ten Tamron...zkousel jsem a ruzne hledal a ten Tamron je nejlepsi v pomeru vykon/cena pro zacatecnika...
    Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD IF Lens Review
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Tamron-17-50mm-f-2.8-XR-Di-II-Lens-Review.aspx

    Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical [IF] (Canon) - Review / Test Report
    http://www.photozone.de/canon-eos/289-tamron-af-17-50mm-f28-sp-xr-di-ii-ld-aspherical-if-canon-test-report--review
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    ANASTAZIA: kdyz uz bych chtela investovat neco jako 15k do objektivu, nebyl by lepsi Canon EF 17-40 mm f/4L USM? v pripade ze by mi ten rozsah cca 27-64 stacil. tem tamronum nejak neverim, prej je to kus od kusu, ale to asi vsechno...
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    PETUL_KA: pokud nechces tocit video tak staci eos 450. ef-s 17-85 je hroznej shit doprucuju tamron 17-50/2.8. pokud mas vic penez tak je velmi dobrej ef-s 15-85.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    rada bych znala Vas nazor na koupi starsi 450ky nebo 500ky, jestli se to vubec vyplati, jestli spis nekoupit novou 550ku. nemam v planu se focenim prilis zabyvat, chci se s tim naucit a pak prilezitostne fotit (fotky z cest, rodinne akce). pokud bych kupovala objektiv, tak nejspis EF-S 17-85 a oblibenou levnou 50ku. rada bych se vyhnula tomu, abych v brzke dobe musela vymenovat zaverku, nebo proste tomu, ze by ten fotak byl za rok na odpis. zatim mam kandidaty na koupi: jeden fotak s 4500 vycvaky a jeden s novou zaverkou, oba za stejnou cenu cca 7000,-. mam ted vikend na rozmyslenou. diky za kazdy nazor :)
    ROLL
    ROLL --- ---
    ADAM: dekuji za nazor...Objektiv zatim dekuji,mam svuj a postacuje:))
    ADAM
    ADAM --- ---
    ROLL: 550D je super. je malá, levná, šikovná.
    fotí jak 7D, ale stojí zlomek. jen zvaž, jestli k tomu nechceš 18-135
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Prodám Objektiv Canon EF-S 18-135 mm F 3,5-5,6 IS / poštou celá ČR. / 7000 CZK ]
    VASAX
    VASAX --- ---
    ROLL: Na co to potřebuješ?
    ROLL
    ROLL --- ---
    Vas nazor na Canon 550D + EF-S 18-55 IS ? Diky
    LUBOSO
    LUBOSO --- ---
    DEINA0DEINA: mám ten istý problém, mohol by som reklamovať, ale zvykol som si nepoužívať blesk :D
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LENIEUX: dobrej model
    LENIEUX
    LENIEUX --- ---
    580 EX II
    TURBO
    TURBO --- ---
    DEINA0DEINA: zkušenost mám, ale u mě je to tím, že se ke svojí 1000D leckdy nechovám úplně přátelsky, pár kotoulů se mnou na kole v batohu na zádech už taky zažil ;)

    Mechanická chyba západky otvírající blesk - určitě bych reklamoval (já na to kašlu, protože fotit s interním bleskem je pro mě slušně řečeno podivínství, svět nasvícenej z pohledu fotografa a tím potlačení plastičnosti focených subjektů mi moc nevoní).
    ADAM
    ADAM --- ---
    reklamace u pixmanie jsou velmi veselé :-)
    DEINA0DEINA
    DEINA0DEINA --- ---
    Ahoj Všem!

    Mám prosbu. Koupila jsem si EOS 550D a po cca pů roce mi začal blbnout blesk, že sám někdy nevyskočí (jen to uvnitř cvaká a pak se na displeji objeví ERROR) a musím foťák vypnout a zapnout . Někdy je třeba i 2-3x opakovat stejný postup nebo lehce dopomoct rukou při otvírání blesku. Máte někdo s tímto podobný zkušenosti popříkladně zkušenosti s reklamací u Pixmanie, kde jsem ho koupila?

    Díky moc za rady!
    VASAX
    VASAX --- ---
    A milionkrát v samotným Canon...
    ale jako tahle věc je evergreen, řešit se to bude pořád :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    JIRAS111: včera v auditku objektivy (a nesčetněkrát předtím)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam