• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    SHAMI
    SHAMI --- ---
    Video zrcadlovkou - Nátáčení DSLR, návody, tipy, recenze
    http://zrcadlovkou.cz/
    DALIBOR
    DALIBOR --- ---
    :) ok, smažu se
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    DEINA0DEINA: to se mi stalo u 450D v záruce, tak jsem ji poslal na servis. Pak se mi to stalo jednou po záruce, tak jsem prostor blesku vyčistil štětečkem, otvor u západky blesku profoukl a šlape zase jak má :-)
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    DEINA0DEINA: mám to samé u 500D a foťák zažil za ten rok a něco to samé co popisuje TURBO: takže buď reklamovat nebo externí blesk ( třeba dostačující 430EX II který si nemohu vynachválit)

    PETUL_KA: sám mám 17-50 se stabilizací a i když dělá jak se tu píše trochu zvuku při ostření, tak fakt za ty prachy kreslí krásně. časem ho asi vymněním za 1.8 pevnou padesátku ale to potrvá.

    Na nástěnku mi můžete teda připsat 430 EX II a včera jsem si udělal radost gripem od Meike a mohu říct že se to tělo drží fakt jinak (lépe) hlavně co se týče focení na výšku
    VASAX
    VASAX --- ---
    LADINEK: ZA ten rozdíl není jen o trochu horší.. ;)
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    DANECEK: mozem ti dat k 500D :)
    DANECEK
    DANECEK --- ---
    Ahojte, nemáte náhodou někdo papírový manuál na 450D? Nechce se mi ten elektronický tisknout... Děkuji.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    PETUL_KA > pokud nekde sezenes 400D za dobry prachy tak se ji vubec neboj taky...o trochu horsi nez 450D, ale zase o polovinu levnejsi :))
    ACID
    ACID --- ---
    PETUL_KA: mam 450D a mel jsem v ruce 1000D, ani na moment me nenapadlo ze jsem zbytecne vyhodil prachy
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    NJAL: ok, doufala sem ze to u ty 1100D bude lepsi.
    NJAL
    NJAL --- ---
    PETUL_KA: 1*00D = horsi AF, pokud budes chtit pouzivat objektivy s vysokou svetelnosti umoznujici malou hloubku ostrosti, jako je napriklad 50/1.8 II. Pokud nemas nejaky joo odpor proti secondhandu, CF kartam a nepotrebujes live view, tak jako paradni zrcadlovka techto rozmeru do zacatku je podle me 400D. 3*0D bych nedoporucoval, je to stejne horsi AF jako u 1*00D.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    jeste se tu zeptam... koukala sem, ze nova 1100d se da sehnat za 9.7k a 1000d za 8.7k, v ty chvili uz se mi nechce davat 7k za starou 450ku bez zaruky a nedari se mi ji sehnat levnejc (ve slusnym stavu). koukala sem, ze se tu kdysi resilo jestli koupit 450d nebo 1000d a ze to vyslo tak nejak nastejno. byla by 1100d dobrej napad? (jako zrcadlovka do zacatku)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    PETUL_KA: dej, za ty prachy nic lepsiho neni....
    NJAL
    NJAL --- ---
    450D je z druhe ruky za prijemnou cenu a uz ji tolik neztrati jako nove telo z obchodu.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    ANASTAZIA: ok, diky, dam teda tamronu sanci :)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    PETUL_KA: 15-85 ma IS...vetsi rozsah a je univerzalnejsi...ale pokud nepotrebujes universalni sklo tak ja bych bral taky 17-40...opticky jsou na tom podobne... Tamron 17-50 bez VC(IS) je super sklo hlavne ho sezenes za 5kkc a clona 2,8 je k nezaplaceni... kus od kusu jsou Sigmy...Tamron ma optiku super jen jsou pomalejsi a delaj ramus a kdyz ho kupujes tak chce kontrolovat jestli nema FF/BF a sedne ti k telu...pak mas sanci ef-s 17-50/2.8 IS USM ale to nesezenes pod 15kkc a je jen o trochu lepsi nez ten Tamron...zkousel jsem a ruzne hledal a ten Tamron je nejlepsi v pomeru vykon/cena pro zacatecnika...
    Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD IF Lens Review
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Tamron-17-50mm-f-2.8-XR-Di-II-Lens-Review.aspx

    Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical [IF] (Canon) - Review / Test Report
    http://www.photozone.de/canon-eos/289-tamron-af-17-50mm-f28-sp-xr-di-ii-ld-aspherical-if-canon-test-report--review
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    ANASTAZIA: kdyz uz bych chtela investovat neco jako 15k do objektivu, nebyl by lepsi Canon EF 17-40 mm f/4L USM? v pripade ze by mi ten rozsah cca 27-64 stacil. tem tamronum nejak neverim, prej je to kus od kusu, ale to asi vsechno...
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    PETUL_KA: pokud nechces tocit video tak staci eos 450. ef-s 17-85 je hroznej shit doprucuju tamron 17-50/2.8. pokud mas vic penez tak je velmi dobrej ef-s 15-85.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    rada bych znala Vas nazor na koupi starsi 450ky nebo 500ky, jestli se to vubec vyplati, jestli spis nekoupit novou 550ku. nemam v planu se focenim prilis zabyvat, chci se s tim naucit a pak prilezitostne fotit (fotky z cest, rodinne akce). pokud bych kupovala objektiv, tak nejspis EF-S 17-85 a oblibenou levnou 50ku. rada bych se vyhnula tomu, abych v brzke dobe musela vymenovat zaverku, nebo proste tomu, ze by ten fotak byl za rok na odpis. zatim mam kandidaty na koupi: jeden fotak s 4500 vycvaky a jeden s novou zaverkou, oba za stejnou cenu cca 7000,-. mam ted vikend na rozmyslenou. diky za kazdy nazor :)
    ROLL
    ROLL --- ---
    ADAM: dekuji za nazor...Objektiv zatim dekuji,mam svuj a postacuje:))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam