• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TURBO: a ten 90min shot fotil asi jak ? :) Jistej, ze tak fungoval si moc nejsem, naposledy jsem to pouzil nekdy pred dvema lety. Ale kazdopadne je blbost aby "B" fungovalo tak, ze ho musim drzet. To by prece byla jedna funkce fotaku nepouztelna...Nikdo me nemuze nutit mit stativ a dratenou spoust, me staci pytlik s piskem na zemi...

    VASAX: a to je jak ? :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Tak jsem ti to odzkoušel a u 450D je to tak, jak to je...
    VASAX
    VASAX --- ---
    LADINEK: Tka tam má jiný fáro než naše xxxD :D.
    jako můžu i to zkusit na 450D... ale pochybuji♦
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    VASAX: vyhovuje nevyhovuje fungovat by to melo tak abys to nemusel mit trvale zmacknuty...
    Ale dobry by bylo kdyby to nekdo vyzkousel :)

    Podivej treba jak to dela tady http://vimeo.com/16833554
    VASAX
    VASAX --- ---
    LADINEK: Z principu jo ale tak to funguje.. já jsem to nikdy nezkoumal... bulb přímo na spoušti mi nevyhovuje a vždycky jsem to řešil drátem.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    VASAX: ale dyt je to uz z principu blbost. To jako nemuzu fotit na "B" kdyz nemam dratovou spoust nebo co ? Prece nedam fotak do stativu a nebudu 2 hodiny drzet spoust, to je blbost ne ?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Já ti nevím, ale pro mě je tohle klasická funkce foťáku a pro to má i dálkovka mechanické "hold" shutter tlačítka...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    hele mam mozna trosku problem s svoji 400D chtel jsem si ted za krasny, mrazivy jasny noci vyfotit par hvezd na dlouhy casy a zjistil jsem, ze mi Bulb funguje nejak divne. Driv se na prvni zmacknuti zaverka otevre a na druhy zavre, ted to musim spoust drzet zamacklou aby to zustalo otevreny...
    Deje se to jen v "B" vsechny ostatni rezimy fungujou jak maj, vyresetoval jsem to do defaultu a porad nic ?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Pro pobavení :)
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    TURBO: No ja se tedka do manualu nedival, ale mel jsem pocit, ze to tak je :) Kazdopadne, takhle to dava vetsi smysl.
    TURBO
    TURBO --- ---
    TOMMYKNOCKER: aha, tak to máš asi nějakou betaverzi manuálu nebo jinou laškovnost plnou podobnejch legrací :) V mym manuálu pro 1000D (a předpokládám, že je to u všech Canonů stejně) je toto (přiznám se ale, žes mě teď natolik znejistěl, že sem si to musel najít na netu ;)):

    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    TURBO: No jo, ale tak se to vetsinou v manualu oznacuje :)
    LAURA
    LAURA --- ---
    TURBO: To mas samozrejme pravdu.. Spis mi vadi, ze si nebudu moct bejt jista ze mi ten fotak uklada spravne. Mno tak treba se to uz nebude opakovat.
    TURBO
    TURBO --- ---
    LAURA: no tak ale lepší JPEG na kartě nežli RAW ... na střeše ... nebo jak ;)

    Škoda, že se asi nepřijde na to, co to bylo za haluz, protože na jednu stranu nevim, co by to muselo bejt za nastavení "i když budu fotit v RAW, tak ukládej jenom JPEG" ;), ovšem na druhou stranu kdyby byla chyba v těle, tak resetem do továrního nastavení si taky nedovedu představit jak by se to spravilo ... i když kdoví :)

    Nic si z toho nedělej, já třeba na svojí 1000D při formátování můžu použít jenom ten rychlej formát. S tim plnym formátem jsem zničil už 2 karty a od dob, co jsem znova po reklamaci dostal novou už prostě to plný formátování nepoužívám ;) Nějak se mi nechtělo tenkrát bejt kdovíjak dlouho bez foťáku (reklamace).
    LAURA
    LAURA --- ---
    Tak to bohuzel dopadlo spatne. I presto, ze jsem si zvolila ukladani v rawu fotak ukladal jen jpgy. Pomohlo restore to factory settings, ted uz uklada jak ma, pocitac soubory zobrazuje. Jen mi to tedy uz nezachrani ty fotky :/
    TURBO
    TURBO --- ---
    TOMMYKNOCKER: V tzv. kreativnich rezimech (Plna automatika, Makro, Sport, Portret...) - zní to úsměvně, když označíš tyhle plně automatický režimy za kreativní ;)

    LAURA: když teda vezmeš kartu, strčíš ji do čtečky a otevřeš jako disk v Exploreru/Průzkumníkovi nebo v jinym libovolnym file manageru, tak vidíš co? Všechno jen *.JPG? A když všechny ty fotky označíš, odpovídá celkový místo jima zabíraný na kartě tomu, co ti třeba píše foťák (když v menu dáš formátovat kartu, uvidíš údaj, kolik je z karty obsazeno) nebo co píšou Windows ve vlastnostech tý karty (jestli ti třeba Windows z nějakýho podivnýho důvodu nefiltrujou ty .CR2 a nejsou jenom vidět, ale fyzicky tam jsou)?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jak to dopadlo? :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    LAURA: kdyz to ma jpg neni to proste raw alias cr2 ... nekde je neco spatne ;D vyresetuj si ten fotak do tovarniho nastaveni a zkus to znova ;))
    LAURA
    LAURA --- ---
    TOMMYKNOCKER: kartu jsem zkousela pres normalniho pruzkumnika. Fotky stahuju pres EOS Utility a ukladaji se jen v jpeg. Presne jak pises, zadne nastaveni ohledne raw jsem taktez nenalezla. Stahla jsem si veksere updaty i codecy, potrebne pro muj OS.. zkousela jsem to i pres jiné aplikace podporující WIC (windows live gallery a fast picture viewer) a prostě nic.
    LAURA
    LAURA --- ---
    TWARR: jo
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    LAURA: Ted jsem si to pustil a v EOS Utility jsem nenasel zadne zvlastni nastaveni ohlrdne RAWu. Fotky stahujes pomoci tech EOS Utilit? A kartu si zkousela prohlizet pomoci Pruzkumnika, ci nejakeho file manageru?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam