• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    TWARR
    TWARR --- ---
    RIPPER_CZ: srsly. d3000 je pod d5100. a d5100 ma taky spot.

    Nikon | Imaging Products | Specifications - Nikon D5100
    http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d5100/spec.htm

    Metering method
    Matrix: 3D color matrix metering II (type G and D lenses); color matrix metering II (other CPU lenses)
    Center-weighted: Weight of 75% given to 8-mm circle in center of frame
    Spot: Meters 3.5-mm circle (about 2.5% of frame) centered on selected focus point

    RIPPER_CZ
    RIPPER_CZ --- ---
    Pro upřesnění myslel jsem 5100 a níž, který maj jenom zónový...
    TWARR
    TWARR --- ---
    *bodovy. meh
    TWARR
    TWARR --- ---
    RIPPER_CZ: rikal kdo, ze nemaj nikony v tyhle cenovy relaci bodovi mereni? :D v 5000-7000 ma matrix, spot i vazenej stred jak obsolote d3000 tak obsolete d80 tak obsolete d60. takze coze?
    RIPPER_CZ
    RIPPER_CZ --- ---
    Hero 3 Black mám taky v plánu :-) Tu stabilizaci můžeš vyřešit - na YouTube je jeden chlapík, kterej učí, jak s Hero kamerama zacházet a už to mám skoro všechno skouknutý. Tenhle díl vyřeší tvůj problém: Film steady - GoPro rest against the face.
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    RIPPER_CZ: Přesně, já sem chtěl 650D kvůli videím, ale neměl sem tolika peněz, tak sem si koupil jen Go Pro HD 3 Black a v porovnání s bratrovým 7D a objektivem 50 F1,8, nebo 17-70 F2,8 je to tak nějak srovnatelný, ale foťák má možnost ostření a stabilnější videa.
    RIPPER_CZ
    RIPPER_CZ --- ---
    Přeně tak. Za ty pěníze je to pecka. Lepší zrcadlovku do začátku snad ani neseženeš. Třeba Nikony v téhle cenové reklaci nemají bodové měření. Já mám 450D a tohle má lepší procesor, větší rozlišení, dělá to videa atd. Neváhal bych .-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Hele "do začátku" je to supr, a někdo u toho zůstane na věky.
    Být tebou tak to vezmu, za pět to máš jak zadara.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    tak von by mi ho tatík za normálních okolností dal asi i zadarmo, ale musí se trochu zahojit po tý 7d :) jo a abych vas jeste trochu nasral, kupuje ho od svyho nejlepsiho kamose (v zaruce) za 10 000,- (ten si poridil myslim 1D :) vypada to na slusnou konstelaci, takze o tom zacnu vazne uvazovat. v opacnem pripade ho sem nabidnu ke koupi (bohuzel cizim ho otec proda zrejme za vic)
    VASAX: uznávám, můj dotaz byl trochu ve stylu "pane lorenc, uvezu to?" :) jde mi o to, jestli třeba tahle řada/model není úplný šlápnutí vedle. jak jsem psal, jsem digitální zrcadlovkou nepolíben
    VASAX
    VASAX --- ---
    PEETIK: Ideálně asi nějakýho kamaráda elektrikáře, ať se na to mrkne, jestli to není nějaká "blbost", jinak oprava IMO maximálně v ceně bazarového blesku. Jestli jinak není moc jetý, tak by to možná stálo za to.
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    VASAX: Toť otázka... spadl mu na zem...
    VASAX
    VASAX --- ---
    PEETIK: Otázka jak je rozbitej...
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    VASAX: Objektivy mám také bazarový, původní sem měl Setový 18-55 tady z Nyxu za 500 a pak sem si ted v lednu koupil Sigmu 17-70 F2.8 za 4K z Paladixu a zatím pohoda. Blesk si zatím jen pujčuji od bratra... dává mi zadara Speedlite 430 EX II, ale je rozbitej :D takže bazarovej by možná vyšel lépe. :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Nemám vás rád, fakt ne! :)
    :DD

    To já si vše poctivě vypotil a vybazaroval, načeš s bazaroidními objektivy a blesky mám dobrou zkušenost, s tělem už moc ne, protože nějaký vyzmrděný Martin Schubert; takže vzít alespoň tělo od nějakého známého to je rajská píseň...
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    VASAX: Já mám podobnýho bráchu :) Taky si koupil 7D a jeho starou 400D mi dal zadara bez oběktivu, takže sem si jen dokoupil oběktivy. Tak doufám že si brzo koupí 5D MKII abych dostal 7D :D
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jako abys mě pochopil, nevím jestli je dilema to brát, dilema se vrhat do zrcadlovek, nebo do téhle...
    Blbý to není, klasický Canon, který je jinak co se týče pokroku a změn konzervativní, takže žádný překvapení.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Chtěl bych takovýho tátu :)

    Ale nejsem si jistý co přesně po nás požaduješ. Fotí to, točí to. Hlavně to ale fotí, no.

    PEETIK: Za ty prachy bych ho vzal jako darek k narozninam pro mou drahou, i kdyz bych kvuli tomu musel byt tri mesice o ryzi :)
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    NOISEGATE: za ty prachy to beru místo tebe! mám starou 400D a chci videa... takže jestli vahas, já beru hned. ;)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    čau, táta si koupil canon 7D a nechal by mi svůj rok starej eos 650D se zakladnim objektivem za 5000,- mate nekdo zkusenosti s timhle modelem? jsem v zrcadlovce uplnej zacatecnik, budu to mit hlavne na cestovani a na toceni videii.. ď za nazor
    VASAX
    VASAX --- ---
    TOM_HOST: Ne každý prohlíží fotky na 60 ft obrazovce ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam