• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    DAROS: Však ano, a to byla reakce na to. TEn předchozí problém už jsem neřešil, hezky jsi ho rozepsal tady DAROS
    DAROS
    DAROS --- ---
    VASAX: To byla reakce na tu tvoji posun expozice. Ale blikani je zpravidla ze nemůže zapsat.
    VASAX
    VASAX --- ---
    DAROS: Ne to není ono, to je ochrana právě expozice, takže když mu přijde že by to bylo podexpo, tak ti odcloní i prioritu clony
    DAROS
    DAROS --- ---
    no myslim ze to bude ta karta...
    jj to je tusim nejake rozsireni dynamického rozsahu
    VASAX
    VASAX --- ---
    Tak úplné auto nevím jak funguje, P mi vyfotí i špatnou expozici, ač mě na to upozorní a já to odsouhlasím. jedinou záhadou mi kdysi bylo nastavení, které mi samo měnilo clonu i v prioritě clony. nakonec jsem zjistil že je to nějaká ochranná custom funkce :-)
    DAROS
    DAROS --- ---
    VASAX: Nemusi pokud není schopen zvolit expozici a je v automatickem rezimu, pripadne zmenil nastaveni fotoaparatu tak nemusi
    DAROS
    DAROS --- ---
    Udela to fotku:
    NE: 1) zkontroluj zda mas kartu. Pripadne ze kartu prectes na pocitaci. Nemas ji prepnutou jen na cteni . Vloz pripadne jinou
    2) prepni objektiv na Manualni ostreni (zpravidla oznacen MF), fotak nastav na M , nastav jeden snímek
    3) v menu je nastaveni - identifikovano takovou ikonou klice - reset do továrního nastaveni
    4) odejmi objektiv, vycisti kontakty na tele i objektivu
    Pokud ani po kroku 4 není fotka tak servis

    udela to fotku ?
    popis/ priloz
    VASAX
    VASAX --- ---
    "Blikají zelený čísilka" mi nezavání problémem s AF... spíš něco s expozicí. Na druhou stranu, špatnou expozici ti odfotí, ale špatně zaostřený v AF ne ať to mačkáš jak chceš...
    To chce vrazit někomu šikovnýmu do ruky (a pokud to máš v záruce tak tam, nebo oblíbený obchod kde prodavač není pako, tak zkusit jej, jestli neporadí), když očividně nemáš žádného zdatného kamaráda. Já bych se ti na to koukl klidně, ale nesplňuji tvé požadavky na lokaci :-D
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    NJAL: jo zaverka necvakne, cudlik cvaka, ale fotak nic nedela..
    NJAL
    NJAL --- ---
    SIEMENZ: Jeste me napada, ze bys mohl mit zaply AF mod na AI-Servo, misto na one-shot, ale netusim, proc by to ani tak necvaklo, mels-li tim cvaknutim na mysli zaverku.
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    NJAL: jj.. to mam.
    NJAL
    NJAL --- ---
    SIEMENZ: A ten objektiv mas urcite cvaklej na "AF"?
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    NJAL: jinej objektiv bohuzel nemam...
    reset zkusim najit.

    Ale tak nejak tusim, ze jen nekde bude neco spatne precvaklyho a ten, kdo to zna by na to (snad) prisel hned..
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SIEMENZ: resetni to do tovarniho nastaveni a uvidis jestli se to zlepsi
    NJAL
    NJAL --- ---
    SIEMENZ: Pokud to neni MF mod na objektivu, tak bych to skoro videl na AWH (servis), zejmena pokud to dela i s jinym objektivem.
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    Ahoj,
    neni tu nekdo idealne na Pze4 (Podoli-Povstani-Pankrac-Budejarna), kdo by mi umel poradit s moji 450D...
    Najednou se ji nechce fotit... v hledacku blikaj zeleny cisilka, ale uz to nezaostri... necvakne. Snad to bude jen otazka nejakyho nastaveni, ale bohuzel v tomto ohledu sem uzivatel - laik, a vubec nevim co s tim...
    Predem diky za rady, tipy, reakce.. ,)
    BEATRIXX
    BEATRIXX --- ---
    Ahoj, neprodáváte někdo nějakej (opravdu jakejkoli, ideálně základ) objektiv na Canon EOS 1100D? Za pár šlupů ideálně. Díky moc
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    VASAX: baj vocko podle cislovani souboru jich je 1500... to nebude to vono :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    KALIBAN: Nestačí ti to by vočko podle číslování souborů?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam