• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    AZIM
    AZIM --- ---
    ahoj, tak jsem nakonec narazil v megapixelu na super sklo v podobe 24-70 f2,8 od canonu a nakonec jsem sahl po nem spis nez po dotazovane sigme par dni zpet, ve zkratce ... jsem z toho nadsen, akorat je to tezka mrcha a bude to chtit tripod, zatim jsem vybral https://www.megapixel.cz/3-legged-thing-punks-travis-kulova-hlava-airhed-neo ; mate s timto typem nejake zkusenosti, chtel bych neco nejlip do kila vahy a nosnost kolem 6ti kg ... to mi ale cena leti k deseti tisicum ... az si rikam ze jsem si nenechal setovej objektiv a usetril bych :D
    EDA
    EDA --- ---
    ... ehh, chyba. Ve druhém řádku "...Je lehčí (než předchůdce), tuším trochu..." má být v závorce samosebou následovník.
    EDA
    EDA --- ---
    AZIM: Taky mám pevnou 50/1.8 V2, a od té doby, co mám toho Tamrona, jí moc nepoužívám. Subjektivně mi to na obrazovou kvalitu přijde obdobné (a možná že ten Tamron i vede), takže s ním jen občas chodím nezávazně na procházku, protože je malinkej a lehkej.
    EDA
    EDA --- ---
    AZIM: No já už jsem léta spokojený s předchůdcem toho Tamrona: https://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-17-50-mm-f-2-8-xr-di-ii
    Je lehčí (než předchůdce), tuším trochu lepší obrazová kvalita, ale nemá stabilizaci. To je možná pro focení v místnosti trochu blbý, ale mě to moc neomezuje. Ale je levnější; kdysi stál tak 16 tisíc (a dlouho), pak se doplancal na 13 a to jsem ho myslím koupil (2011), pak vyjel ten následovník a tohle spadlo na 8,5. Koupil bych ho znovu. Ale moc nesleduju nové trndy, když už mám nakoupeno ;-)
    Pak je taky prima, že mám další objektivy, 10-18 (ten bakeliťák Canon) a L 70-200/4, no a čirou náhodou mají všechny tři shodný průměr závitu 67 mm pro filtry (a tímpádem taky taky pro krytky), což je příjemný bonus.
    Co není příjemné je to, že zoom Canonu a Tamronu funguje na opačnou stranu, to mi docela vadí.
    AZIM
    AZIM --- ---
    zdravicko, mam dotaz ohledne skla ... aktualne mam ke 100D setovej obejktiv:
    https://www.megapixel.cz/canon-ef-s-18-55-mm-is-ii a k tomu jsem dokoupil svetlejsi na foceni portretovek jeste pevny: https://www.megapixel.cz/canon-ef-40-mm-f2-8-stm ; aktualne jsem v bode kdy mam na tom kitovym skle porad polarizacni filtr a fotim kdyz je venku pekne a dost svetla, jakmile jsem kdekoliv vevnitr prehazuju na to pevny sklo s F2.8 ... a musim rict ze me to vecny prehazovani docela uz stve, takze jsem si rikal ze bych to nahradil necim co mi povysi kvalitu obrazu a usetrim si prehazovani objektivu, zatim my vychazi tyhle https://www.megapixel.cz/porovnani?product=8421_9649&_fid=r1cs (Tamron vs Sigma, oboji 17-50 f2.8) a tak bych rad nejake zkusenosti nebo nazor jestli se nehodlam udelat uplnou kravinu ... pripadne doporuceni jineho skla, predem diky !
    NJAL
    NJAL --- ---
    EDA: LOL no jo, vlastne, ze me to nenapadlo... Odmontovavaci grip jsem mel naposledy k 350D blahe pameti :-)
    EDA
    EDA --- ---
    VECTOR: Ehm :-) Nemáš ty dvířka zasunutý v tom gripu, jak je tam na to takový prostor? :-) Taky jsem je jednou hledal a pak je tam našel :-)
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    VECTOR: je tam takovy otvurek kam muzes nacpat sirku. Jinak dvirka se daj za kilo koupit na netu.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KAPPI: Ach jo, ja ty blby dvirka nemuzu najit. Tak jsem nasadil zpet grip a vse funguje skvele. Chci se jen zeptat, jestli neexistuje nakej lidovej trik jak fotit a pritom mit tu baterku uvnitr odkrytou? Strcit nekam kus sirky nebo tak. Znova jsem si koupil 50mm/1.8 STM na nejaky ty portrety a potrebuju mit fotak co nejlelhci a narazil jsem na takovejhle blbej problem..
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    VECTOR: jj to je ono
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KAPPI: Ja ty dvirka mam sundany, pac jsem tam mel predtim grip a ten sem sundal... Takze to bude asi tim, ze jsem debil a nevedel jsem, ze neco takovyho existuje..?
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    VECTOR: mrkni na dvirka od bateriovy sachty. Casem zacne zlobit ten cudlik co hlida zavreni dvirek...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Dlouho jsem pouzival svou 60D (cca 5 mesicu) a ted, kdyz ji zapnu (baterie je nabta, zkousel jsem dve ruzne), tak to ani nepipne, tvari se furt vypla. Netusite nekdo, co na tom mohlo odejit a kolik si mam pripadne pripravit na opravu?
    GYGAL
    GYGAL --- ---
    Zdravím a měl bych dotaz ohledně fungování Canon sw pro 40D a 500D. Pod w10 se nechce nic spustit ani v režimu kompatibility. Rozběhal jsem to až ve virtuálu s w7. (Potřebuju remote control pro focení na mikroskop)
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    MRAZIKCOMP
    MRAZIKCOMP --- ---
    no protoze to je omezeni platici jen v EU , protoze EU ochrana videokamer pred fotakama :D
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    MRAZIKCOMP: Díky, to omezení jsem už zjistil (šílená *okotina dle mého), ale že to v usa neplatí jsem nevěděl. Díky!
    MRAZIKCOMP
    MRAZIKCOMP --- ---
    MICKEY_MOUSE: narizeni eu - fotaky nejsou kamera a proto sou omezeny na 30min zaznamu, pokud to natacelo min tak nejspis kvuli velikosti karty , takze doporucuju bud kameru a nebo fotak ale nechat pritahnout z ameriky , kde tyhle nesmysly nemaj
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    Zdravím ve spolek.
    Mam problém ze svojí 40kou a potřeboval bych na akci půjčit nějaký foťáček. Kde se dá na víkend zapůjčit , ideál aby si rozuměl z cannon softverem (utility) kvůli přenosu fotek rovnou do compa. dík za radu.
    Popřípadě pokut někdo půjčí svojí hračku Plzeň.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    NJAL: Aha, děkuju, vůbec by mě něco podobného nenapadlo, tak to je důležité zjištění, potřebuji točit i víc než hodinu a půl v kuse.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam