• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RAILAJEZEŘÍ-ZÁMEK SNŮ A SPLĚNÝCH PŘÁNÍ
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    Připomínám, že na chodbě máte koně. Celkem velkýho koně...
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    ZURG: Vida, díky! Já si možná díky své chabé fyzice a matice pamatuju ze semináře filosofie snad už jenom "Noli tangere circulos meos" :)

    Přátelé, a vůbec tam nemáme ale Caesara! Přidat k nějaké opulentní žranici! :)
    ZURG
    ZURG --- ---
    RHIAN: V sudu byl Diogenes.

    Alexandr: "Co mohu pro tebe učinit, moudrý Diogene?"
    Diogenes: "Ustup mi ze slunce." ;)

    (Alexandr: "Kdybych nebyl Alexandrem, chtěl bych být Diogenem.")
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    AD kostym - pro damy doporucuji zadat si do google obrazku kouzelne slovo "chiton" je tam hromada obrazku primo i s navody jak z kusu latky chiton uvazat na mnohe zpusoby

    pro pany pak samozrejme slovo "toga" :)
    RAILA
    RAILA --- ---
    KATHY_: říkám na rovinu, nie čas robiť scenar:) rozhodme to:)
    RHIAN: další místnost:)super..už se to začíná rýsovat:)
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    RAILA: Teď už to jen rozhodit mezi lidi a do určitých místností. A jestli nemáš čas psát scénář, tak to chce narovinu říct, že lidi co jsou v jedné místnosti si prostě vymyslí co tam budou dělat, zatím je na to dost času, takže to nějak dáme dohromady.

    Jináč měla by jet snad Pavlínka, Kamča a Anička tak kdybychom mohly být spolu v jedné místnosti, tak by to bylo super. Jen nevím co přesně by pro nás bylo, to mě bohužel nenapadá
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    A ještě by možná nebyla od věci nějaká narážka na olympiádu, přece jen je to poměrně aktuální téma.. že by někdo tématicky házel třeba po návštěvnících diskem :)) nebo nějaký atletický trénink třeba v některé z místností.. což?
    RAILA
    RAILA --- ---
    LALALEE:
    KATHY_:
    RHIAN: A značná část prohlídkového okruhu je vymyšlen:)Beru...:)Hrozna vám nakoupím:)i nějaké ty placky, ty se pekly:)
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    Né domů, do sudu marš! :)))
    Nebo to byl zas někdo jiný? :D
    LALALEE
    LALALEE --- ---
    RAILA: co takhle Afrodita, Athena a Hera mlati Parida za to, ze neni schopnej vybrat, ktera bohyne je nejhezci? nebo neco podobne ulitlyho z reckych baji? :)
    a pak bysme treba mohli mit Sokrata, kterej by se furt na neco dotazoval navstevniku, dokud by ho nastvana Xantypa neodtahla za ucho domu...?
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    RHIAN: To jsem ráda, byl to jen takový náhodný výstřel :) Jinak k tomu bych mohla nějaké informace dodat, zrovna píšu diplomku z antiky :)
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    KATHY_: Mně se moc líbí myšlenka o vhledu do obyčejného života Řeků.. budeme se cvičit v rétorice a žrát hrozny a olivy :D
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    MIHAI: Boží římské orgie!! Jdu do toho. Bohyně Amfora se hlásí do služby :-D

    Mimochodem Sofiin svět - pecka! :)

    Třeba jedna místnost by se dala udělat jako náhled do obyčejného života Řeků nebo Sapfó je také docela známá :))
    RAILA
    RAILA --- ---
    MIHAI: S tou vědou je to výborný postřeh, stejně jako Minoiský labyrint...to by mohlo fungovat jako velké dobrodružství...
    Mihai, ujal by ses jednoho z průvodců?:))
    Knihu si ráda půjčím, inspirace nikdy není dost,ale bojím se, že čas na ní budu mít tak o vánocích..a to bohužel nežertuji...


    ZURG: Bud to nebo nějakého bájného hrdinu:)


    SELLIGAN: Prostěradla..bohové..my tě nemít..:)Bez legrace..mě by to nenapadlo..
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    zbytek co mam - tylove volanove sukne, nejake kalhoty a tak, to vse posilam zadarmo na Jezeri
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    nejake veci na prodej - neco se vam muze hodit nekdy na Jezeri, ale je tam hodne vojenskych veci nebo tak.. - http://selligan.rajce.idnes.cz/na_prodej/
    ZURG
    ZURG --- ---
    Já bych si klidně rád vzal nějakého toho filosofa :)
    MIHAI
    MIHAI --- ---
    Jo a ještě mě napadlo: podzemí by mohl být Mínoiský labyrint - natáhnout tam provázek a nechat podle něj jít návštěvníky...
    MIHAI
    MIHAI --- ---
    RAILA: Otevírám Sofiin svět a jdu studovat prvopočátky filosofie.
    Mimochodem, antika je krom všeho zmíněného též kolébkou vědy (matematika, fyzika a tak vůbec, v té době hodně smíchané s filosofií a snahou vymanit se z banálních vysvětlení "takhle to funguje, protože to tak chtějí bozi).

    Podzemí by mohlo být bráno obrazně, alegoricky, symbolicky. Průchod vlastním nitrem/svědomím, zbytky mýtů a pohádek hluboko v povědomí... to bych s klidem nechal na kreativitě průvodců :)

    Pro inspiraci bych ti mohl půjčit knížku o Řecích, když budeš v Mostě.

    Jo, a ještě bychom mohli uspořádat pravé římské orgie :)


    SELLIGAN: Prostěradlo je jasná volba, jen se bojím zimy v zámku...
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    RAILA: osobne si myslim, ze co se kostymu tyce, bude stacit par dobre naspendlenych prosteradel :)

    ja mam jen jednu tu "togu" co jsem mela na Snu (samozrejme zapujcim) ale zbytek (1 holcici a 2 muzske) ma myslim Zuzka, tak se muzes na ni obratit

    ale ta prosteradla, to je desne jednoduche...
    pokud ma jeste neco Pip co tahl tehdy na zvonika, nebo nekdo neco po babicce, neni problem to vymyslet, narasit
    pokud neco vyhrabu, taky pribalim

    ja mam velkou tasku kostymu a doplnku a latek pro vas, ale to se hodi spis na to straseni a tak
    ale treba jeste neco najdu, mam i nejake bile latky (ono levny uplet ve lex texu za 19 korun se da taky sehnat...)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam