• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHGuerrilla gardening ♠ ♠ ♠ (partyzánské zahradničení)
    TSOH
    TSOH --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: zahrada v jaké části Phy ?
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: noíc = samozřejmě noc
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    TSOH: kdyby bylo zapotřebí, my máme jak sklep tak velikou zahradu, kde by se eventuelně dalo cokoli odložit..
    no a právě s tim natíráním věřejných prostor bez svolení jsem už měla jakési oplejtačky tak se rači ptám:)
    mám za to , že město, jako vlastník skruže (pokud to nevlastní nikdo jinej:) by muselo dát povolení
    anebo: (třeba tohle je přesně čas na noíc, černý oblečení, tajný gesta a hlídání na rozích:))
    TSOH
    TSOH --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: o vejkendu asi pojedu do Kokořínska... po nějakém stromku u cesty se mrknu... jak s hlínou ? ideální by byla možnost nějakého sklepu kde se dá pár pytlů postupně nechat...

    jinak si myslim, že jakoukoliv barvou/malůvkou se nic nezkazí... rozhodně to neni nelegální ne ? spíše je na hraně, že vůbec tu skruž někdo nechá jen tak povalovat na chodníku... :)
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    TSOH: :) nene...já jezdim každej druhej den okolo, tak na to myslim...dokonce jsem po jedný návštěvě styxu pořídila další fotky...
    taky stojí za prd, ale....
    napadlo mě - (ale nejsem si jistá jak moc dobrej a legální nápad to je) celou tu skruž namalovat, aby nebyla takováhle ucmuchtěná šedá

    no uznejte .kdyby byla nějak vtipně/vkusně baravná...

    zatim je to takovej šedohnědej humus...
    na druhej fotce je vidět, že nějakej zemitej základ už tam je - takže ve finále by tý hlíny nebylo tolik zapotřebí...........
    a otázka co do toho....no mě by asi nejvíc bavil nějakej strom či křovík:) třebas okolo dosázenej nějakejma barevnejma květinkama....
    ale zrovna v tomhle jsem velmi otevřená všem nápadům..nebránim se ničemu:)
    tjadáá*
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TSOH: neutichla, ja se tam zrovna jedu dneska podivat :)
    jen na to zatim neni pocasi, je dost zima. Ale muzem zatim vymyslet, co do toho dame.
    TSOH
    TSOH --- ---
    nějak zde utichla tak skruz na Palmovce...
    SNEKOPES
    SNEKOPES --- ---
    KLUSI0: Reclaim the streets! To je fakt paráda. :o)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KLUSI0: a sou nekde fotky toho parku?
    KLUSI0
    KLUSI0 --- ---
    v řecku to rozjíždí ve velkým
    https://squat.net/praha/?p=532
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ASM: pěkné :)
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    ASM: dobry napad... ikdyz je to spis reklama na cykloobchod .) ...ale dobre... libi se mi to...
    ASM
    ASM --- ---
    ..u nas uz to asi nekdo rozjel :)
    MENTOSHEK
    MENTOSHEK --- ---
    tahle diskuze je super..to je poprvé co mě moooc sere že nejsem z prahy...hned bych zahradničila s váma, ale třeba zorganizuju něco taky
    tak držím palce a posílám podporu a budu se těšít na fotečky výsledků vaší práce :)
    BLANA
    BLANA --- ---
    ..africky fialky se mnozej zpusobem "vem listek a zasad" docela dobre a kvetou, ale to je spis zalezitost mensich radosti nez skruz ;)
    ASM
    ASM --- ---
    Pro zacatek bych asi zacla resit ty rostliny...hlina je podle me to posledni...a jelikoz takove zahradniceni by mohlo byt hodne nakladne resila bych to jednoduse mnozenim, coz muzete zacit "hned"...pri prochazce se poohlidnout po nejake rostline nebo kvetine a kousek si utrhnout nebo vyrypnout a nechat zakorenit...hlavne ted s prichazejicim jarem vam rostliny zakoreni hned. Jestli nic jeste nevyleza krome snezenek...zasla bych klidne do baumaxu a podobnych a udelala to same :) ...tu rostlinu tam to nezabije...na zisky hypermarketu seru beztak pripravuji o praci poctive zahradniky...sama doma mam par takovych takovych kvetin, za ktere bychj musela dat nemale penize... :)
    Co se tyce seminek, tak toho bych se nebala...uz jsem si vloni par nastradala...efekt sice nebude ze dne na den nicmene to bude i prirozenejsi...a hlavne chodit zalevat presne...je to prijemny beh na dlouhou trat 8)
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    Ybuku mel dobrou pripominku... :)

    chtelo by to sazet i nejake odolne kvetiny/rostliny.. pokud by se to melo napr. trochu rozrust a vydrzet...
    KAREN
    KAREN --- ---
    jo, je to docela narocny hned takhle do zacatku;) ja musim nekdy obhlidnout nejakoutu hromadu hliny kolem letny, kterou bych osela nakejma letnickama;)
    SNEKOPES
    SNEKOPES --- ---
    S tou skruží je to vážně vynikající nápad! Líbí se mi, že se konečně rýsuje něco jako organizovaná GG skupina. :o) Ale na každý pád si s tímhle nejspíš dost máknete, mj. i kvůli vyvýšení skruže oproti chodníku. Je trochu škoda, že se to chystáte dělat těsně před jarem, kdybyste tam zeminu navezli/y na podzim, tak to má čas sesednout a trochu se srovnat. Nepamatuji si, jak přesně ta skruž vypadá, ale odpovídá její hloubka tomu, co je vidět takhle zvenčí - tj. cca 0,5 metru? Tak to asi fakt nemá smysl zavážet hlínou (možná kdybyste tam hodlali/ dávat dřeviny - což by ale asi nebylo nejvhodnější), spíš pod to zkuste sehnat nějaké dřevo - špalíky/klacky/třísky, drny a cokoliv organického, co se časem může rozložit a pod hlínu ještě ideálně kompost. A tu hlínu je možná dobré šlohnout z nějakého výkopu (např. okolí Blanky, pokud máte auto), než kvůli tomu ničit trávníky. :o) U těch trávníků máte sice jakž takž jistou nějakou výživnost, ale moc slavné to asi taky nebude - fakt si zkuste sehnat aspoň trochu kompostu, případně nějaká jiná hnojiva.

    Jako dobrý nápad mi přišly ty slunečnice nebo i jiné vzrůstem vyšší rostliny, tím pádem by byly více chráněné betonovými okraji a dle mého názoru by se snížila pravděpodobnost jejich destrukce hodnými spoluobčany. I když to, že si občas někdo kytku utrhne, je snad součástí plánu. (o: A navíc jsou slunečnice vděčné rostliny. A s tím zaléváním má Ybuko pravdu, to je skutečně podstatné. I když to taky dost záleží na tom, co tam nakonec skutečně dáte - průměrné srážky v Praze jsou asi 500 mm/ročně (=cca 400 ve vegetačním období), od toho se můžete případně odpíchnout. :o) Tak doufám, že Vám to vyjde, je to moc dobrá myšlenka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam