• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIMMI15Klavesove zkratky ve Windows, Linuxu, MacOS, Office a dalsim SW -- na mys nesahame!
    KOC256
    KOC256 --- ---
    IGRACEK:
    i opera i IE7 :)
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    mel bych jednu neklavesovou zkratku - tak me nekamenujte, taky ve mysi vyhejbam :]

    kdyz kliknete skrolovatkem na link [ve FF], otevre odkaz v novem tabu... co sem na to prisel uz jinak nechci :]

    pro zvedavce tady si to vyzkousejte http://www.google.com
    YANK
    YANK --- ---
    nepoznate skratku na zapnutie wifi na hp notebookoch?
    vyzera ze mi prestala fungovat ta dotykova klavesa...
    B00C
    B00C --- ---
    v google chrome funguje vacsina klavesovych skratiek z FF
    uz len mouse gestures a favorit je jasny
    JIMMI15
    JIMMI15 --- ---
    CALCULON: pouzivam mouse gestures v opere. btw kvuli webu musim sahat na mys nejcasteji. a taky kvuli kokotsky napsanym uzce profilovanym aplikacim, ktere maji blbe nastavene tabstops (poradi preskakovani fokusu pri mackani tabu) a nektere prvky nejdou mysi ovladat vubec. takze kdyz uz clovek pri browseni tu mys v ruce ma, tak jsou ty gestures fajn vec. ale pouzivam jenom par zakladnich. na spoustu veci (prace s panely, skakani fokusu na ruzna mista) pouzivam porad klavesnici.
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    MASLIX: No furt lepší než když ti celý kancl posílá dokumenty se slovy "prosimtě že mi to nějak vylepšíš/uděláš graf - ty s tím excelem umíš nejlíp z nás".
    No a jedno podráždění místního osazenstva bosou nohou: ony ty mouse gestures ve FF taky nejsou špatné - používáte? ;)
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    S2FI: A přepínání mezi dvěma posledními listy v excelu nějak nefunguje?
    MASLIX
    MASLIX --- ---
    S2FI: diky, Excelence :)
    MASLIX
    MASLIX --- ---
    CALCULON: muj sef misto ctrl+D (kopie bunky nad) v Excelu pouziva ctrl+C a ctrl+V a to i kdyz jde o hromadnou selekci, proste to vklada jednu bunku po druhe....a posledni dobou pokrocil a roztahuje to tim krizkem v pravem dolnim rozku bunky...uff je peklo to popisovat, na to neni cestina stavena :D
    S2FI
    S2FI --- ---
    MASLIX: ctrl + PgUp/down
    MASLIX
    MASLIX --- ---
    Klavesova zkratka na prepinani mezi listama v jednom excel sheetu, vi nekdo?
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    Ještě mě napadlo alternativní téma: největší zrůdnosti při OBCHÁZENÍ ZÁKLADNÍCH KLÁVESOVÝCH ZKRATEK. Např. když vidím kolegy kopírovat texty z jednoho souboru do druhého: takže vybrat myší text, najet ve wordu myší na tlačítko kopírovat, zmáčknout, myší vybrat druhé aktivní okno, zmáčknout tlačítko vložit, vybrat myší původní soubor a tak do zblbnutí. V lepším případě když je onen člověk zarytým odpůrcem software vyvinutého po jeho maturitě, a proto používá prastarou verzi exploreru bez tabů, tak ještě pokaždé ten žádaný wordový dokument hledá mezi asi 40 otevřenými explorerovými okny..... Jo a největší hardkór je kopírovat pomocí najetí na úpravy - kopírovat; úpravy - vložit...

    No nic. Z hlavy mě ještě napadá přepínání mezi dvěma posledními aktivními taby pomocí shift+tab (ale je možná potřeba nastavit tak, aby se neprojížděly všechny taby).
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    Pokud máte ve firefoxu kromě pole pro zadávání adresy i pole pro vyhledávání v google (nevím, jestli je v defaultu), tak ctrl+K vás přepne rovnou do toho googlovacího okýnka. Využívám denodenně.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    kdyz jste nakousli ten TC. nevite jak rovnou kopirovani zaradit do fronty? mam vypnute vsechny dotazy... kdyby ne tak to je sekvence F5 -> F2 ale me F5 nevyhazuje zadnou otazku a chtel bych to tak i nadale...
    JIMMI15
    JIMMI15 --- ---
    SEZI: to je dobre!
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SEZI: psal jsem tu uz o podobne moznosti tehoz... shift + F6 (2x pro cast pred priponou)
    SEZI
    SEZI --- ---
    Windows- Total Commander (mam verzi 7.04a, nevim od ktere to funguje)

    kopirovani/presun pomoci F5/F6. prvni stisk otevre dialogove okno, dalsi nasledne opakovane stisknuti vas presunou na jmeno souboru/pripony tj. neni treba stisknout "End" a umazavat nebo prepisovat *.*.
    ted jsem to zjistil, trebas se to nekomu hodi.
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    BEEBOY: Dobře, tím změním jednu zkratku, ale FF umí tři různé. Ty ostatní jsou pevné?
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    KOC256: hehe, jo konečně mám slovo pro bookmarks - oblíbené.... dík :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam