• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMEEKJungle / Drumandbass a všemožné zlámaniny

    DISKOFILŮM VSTUP ZAKÁZÁN / 2024: ZBYLI JEN DISKOFILOVÉ A DŮCHODCI

    EMOTIKONY / PHUN WORDS

    I Klute to ví: "Never trust a white man with dreads"

    2014 motto: never trust a dj that doesn't use headphones...

    rozbalit záhlaví
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    SOLDIK: a kdo je tim vyloucenym? nejak mi to z toho neni jasny...
    RONDO
    RONDO --- ---
    SOLDIK: takže jsme vlastně světový.
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    kucí v uk to taky nemaji jednoduchy, taky se tam vylucuje ze sceny :D

    Back in the day Clipz was a ghost producer for a lot of dnb artists including Rymetyme. I was going to have a release on Renegade Hardware in 2001 but due to me threatening to leak this secret I was banished from the scene...
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    vedle v auditku mame soutez o nejlepsi cesky dnb track vubec [ dnb track, který FAKT RULEZZZZZZZ!!!! schyluje se ke konci roku, bude anketa ]

    nominujte vsechny o kterych si myslite, ze stoji za pozornost. pro snadne vyhledavani uvedte jako tag *BESTCZDNB*

    (za skyline je ban) :)

    vysledky anktety budou mit pochopitelne velky vliv na deni na domaci scene, neucast se tresta vyloucenim ze sceny.
    STUART
    STUART --- ---
    STUART: Konkrétní příspěvek do "ukňouranej indie liquid" debaty. Nakrouceno.
    [ STUART @ dnb mp3 - sety, podcasty, mixy, etc.. ]
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    MARIHAI: fair point, harmonii samozrejme :D
    INK_FLO: ja nerikam, ze je to menecenny, rikam, ze dostat v tanecni hudbe do popredi cas od casu duraz na vyvoj a melodie neni nic proti nicemu, naopak.
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    MARIHAI: to zni jako vyzva :o)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    FALLENGEMINI: presety a smyčky jsou základ veškeré taneční hudby, důraz na repetitivnost a rytmus není ničím méněcennej oproti důrazu na vývoj a melodie
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    nechci bejt zlej ale harmoniku jsem v dnb ještě snad asi neslyšel :)
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    SHARNY: jednoduse je to o tom, ze v tom slysis nejaky tradicni hudebni zaklad - rozvijejici se melodii, harmoniku, dynamiku a rytmiku, proste nejakej organickej element, ne jen presety a smycky, coz uz je tu uvedeny pode mnou, viz INK_FLO: , kterej to ale vzal za spatnej konec a vysmiva se tomu...ze by v ty dobe neexistovaly "muzikalni" releasy je samozrejme blbost, stezejni priklad za vsechny budiz Atlantis

    LTJ Bukem - Atlantis
    https://www.youtube.com/watch?v=-g3RUnx9svM


    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    SHARNY: muzikalnost znamena, že se přizpůsobuješ slovníku minulosti, tzn. zaprděných rockerů, pro který je fetiš živých nástrojů, melodií a harmonii něco víc než loopovitost, repetitivnost a elektronickej základ (což jsou roots, ze kterých DnB vyrostlo, nebo mi jmenujte nějakej "muzikální" release z období 89 - 93)
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    SHARNY: je to dane existenci kontinua kvality a nekvality,strukturální komplexity a reflexi možných úrovni harmonie. kdyz se nějaký takový bod snazis vyjádřit v normalni konverzaci vede to pak k pouzivani termínu které mohou z druhého pohledu působit velice pochybne a bezobsazne..
    SHARNY
    SHARNY --- ---
    Kdo vlastně přišel s výrazem ,,muzikálnost" v dnb? Zní mi to jako nějakej patvar vyjadřující cosi jako vibez v normálním světě -_- Nebo jak to mám chápat? Třeba jsem jen nevzdělanej.
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    SOLDIK: ano, mas pravdu...furt si to nejsem schopnej zapamatovat!!
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    AKISAN: Soulful
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    Etherwood je phan:

    Etherwood - For A Time I Was You
    https://youtube.com/watch?v=paTIRbODPME


    Muzes ty nebo tvoje mama znat z meho noveho mixtape:


    Akira - Fall II
    https://soundcloud.com/doug-grind/akira-fall-ii

    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    MARIHAI: nutno dodat, ze je v tom spousta dobrejch pisnicek a nam se na to povedlo naroubovat jeste spoustu dalsich :P
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    tady je něco pro milovníky etherwooda :) to budete milovat
    4 Chords
    https://www.youtube.com/watch?v=oOlDewpCfZQ
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    INK_FLO: kvalitni komplexni soulfull album.
    FALLENGEMINI: Ano
    FALLENGEMINI: ano
    FALLENGEMINI: ano
    RONDO: tohle je zrovna jedna z nej z toho etherwooda...hodne kvalitni vokalovka a remeslne goody!! A kdyz sem zabouchlej, tak mi to rve na cely auto a zpivam si to...

    #laskaihoryprenasi #zkustoity #justsayin
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    MARIHAI: aha :D
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    FALLENGEMINI: každopádně v každý půl minutě noisie je víc muzikálnosti než v celym tracku od etherwood nebo jak se to menuje :)
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    RONDO:
    SHARNY: fair enough :)

    MARIHAI: Wilkinson ma dobry instro a dobrej vokal, DC Breaks nudny instro a otresnej vokal dle myho, ale budiz. Inverse je jedina opravdu poslouchatelna vec z Dead Limit EP, ktera te neprestane bavit potom, co ji dvakrat uslysis v klubu/v setu. kdyby treba vydrzel jako mainstream Hospital (s tim, co momentalne vydavaj), vubec bych se nezlobil :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam