• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMEEKJungle / Drumandbass a všemožné zlámaniny

    DISKOFILŮM VSTUP ZAKÁZÁN / 2024: ZBYLI JEN DISKOFILOVÉ A DŮCHODCI

    EMOTIKONY / PHUN WORDS

    I Klute to ví: "Never trust a white man with dreads"

    2014 motto: never trust a dj that doesn't use headphones...

    rozbalit záhlaví
    LKD
    LKD --- ---
    VEX: PIERDUS: Tahle zobecňování jsou fakt nefunkční. Zkuste hledat jinde a jinak než dosud.
    "Nějaký čas jsem nové tracky nesledoval." - Jak dlouho? Škoda, kupa ti toho utekla.

    PIERDUS: když jsme u toho Pathogenu, baví někoho vůbec tohle? Mě teda moc ne.
    Underground
    https://soundcloud.com/skynet-official/underground

    Stuck in Mind
    https://soundcloud.com/skynet-official/stuck-in-mind
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    PIERDUS: ja nevim, me ted bavi house :)
    VEX
    VEX --- ---
    PIERDUS: Je to trochu slabý ve smyslu - Každej chce dělat hity, nikdo už nedělá písničky do setu.
    Krásný dlouhý intra ve kterejch se za minutu a půl postupně přidala jedna hajtka, bubáček na konci šestnáctky a napětí vytvářenící plocha, a kde drop znamená přidání bassy, nahradily namotávací build-upy s 340 kicks per minute, za který by se nemusel stydět kdejakej EDM producent.
    PIERDUS
    PIERDUS --- ---
    MEDAN: Amen. Čas si zase nahrát Silicon, Seppuku, Pathogen a další střely do kapsy. Nějaký čas jsem nové tracky nesledoval, ale bojím se že když dostanu zase chuť na hraní, dostanu facku po hodinách klikání na Beatportu a zjistím, že nic není. Už před pár lety stálo z 500 tracků za něco maximálně 5. Je to dneska ještě horší?
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    VEX: já vím jak jsi to myslel. moje reakce nebyla na tebe :)
    VEX
    VEX --- ---
    MEDAN: Jen pro upřesnění: "Zničit", jak jsem myslel já u Noisia vs. breakbeat, neznamenalo udat směr, kterej by žánr pohřbil do kalných vod bezduchých mlátiček. Spíš naopak.
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    Jak si to pamatuju já, tak se neurofunk začal měnit po příchodu Pendulum (cca 2003-4), Sub Focuse (2005+) a Noisia (cca 2005+) s jejich, v té době, převratným zvukem. Všichni (nejen neurofunk producenti) po nich rychle přesedlali na nový software a techniku (nejsem producent, tak to nedokážu pojmenovat konkrétněji), aby nezůstali pozadu a bylo to. Začal boj o co nejdokonalejší zvuky, vytratila se hudba a zůstalo sterilní nudný neuro bez funku na jedno použití. Hlavně, že to co nejoriginálněji vrže a bouchá a dětem se to líbí. Nevím jestli si někdo ještě vzpomíná, jak Ed Rush tenkrát někde říkal, že se taky učí s novým sw, na který přechází z mašinek, a že to bude nějakou dobu trvat, než od něj uslyšíme nový track. Nevím jak to dopadlo, ale v jeho dalších skladbách už pak byl myslím slyšet nový zvuk, i když tam aspoň ten funk tak nějak zůstal. Jen už toho pak tolik zajímavýho nevydal. Phace a další se zviditelnili až později (2006/7+), Mefjus, Audio a další dokonce 2010+ a až na světlé výjimky pokračovali ve směru co nejdokonalejšího zvuku, za cenu nudné skladby (těžkotonážní nuda, jak tomu říkal X.Morph). To pak dnešní neuro producenti dotahují k dokonalosti tím, že jak už to tak u hudby bývá, obrací dokola co už tu bylo a z prázdna se snaží vytěžit ještě větší prázdno. Někdo možná namítně, že dnešní neuro je nový/jiný styl než neurofunk. OK, jenže ten styl je tak blbej, že pojem "zničit" u něj postrádá smysl. On už zničenej je.
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    PA_JOSH: to sou spis nasledky, ale nechci tady rozjet zase nejakou ptakovinu a slovickareni. ta prapuvodni otazka byla jen recnika. :)
    PA_JOSH
    PA_JOSH --- ---
    SOLDIK: blackout? eatbrain?
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    SYXAO: audio?
    SYXAO
    SYXAO --- ---
    SOLDIK: mefjus?
    VEX
    VEX --- ---
    MEDAN: Soundtracky jakbysmet
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    VEX: house taky nedělají špatnej :)
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    VEX: a kdo znicil neurofunk?
    VEX
    VEX --- ---
    FALLENGEMINI: Noisia command and conquer list
    dnb ✓
    breakbeat ✓
    jump-up ✓
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    VEX: pockej pockej, vsak oni delaj jump up a znicili ho :D
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    VEX: to bude tak cca 10 let no.. hh
    RONDO
    RONDO --- ---
    VEX: zabils
    VEX
    VEX --- ---
    LKD: To by tak scházelo aby Noisia dělala jump-up, stačí, že před lety pár peckama zničili breakbeat:D
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    heh 10 let starej rozhovor:

    "To je fakt pěkně dlouho. Máš nějakého oblíbeného graffiti umělce? Co říkáš na Banksyho? Případně jaký je tvůj nejoblíbenější malíř?

    Ježíši, jenom ne Banksy. To je usmrkanec, dítě, nafoukanej zmrd. Nepovažuji ho za umělce. Nad opravdovým malířem bych musel déle přemýšlet. To teď moc nejde.

    V pořádku. Byl jsi také v graffiti crew se slavným 3D z Massive Attack. Kamarádíte se stále?

    S 3D? No samozřejmě. Vídáme se téměř každý víkend. Hele, co děláš později?"
    RONDO
    RONDO --- ---
    OGLOKOOG: na účet čeho?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    dyt byl ozralej a nafrcenej jak doga, na tom cosmic tripu bylo strasny vedro ze se ohybaly desky. taky to byl posledni cosmic trip ne? v roudnici
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam