• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMEEKJungle / Drumandbass a všemožné zlámaniny
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ESKA: To je prašť jak uhoď :)
    VEX
    VEX --- ---
    LOPIK: u reggea je uplně jedno na jakym bude nosiči a v jaký kvalitě.
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    LOPIK: hraju i z desek jiny styly nez dnb a ani za tech 20 let sem si nezvykl na desky na 33 a dva tracky na jedny strane. nemam to proste rad jako stat frontu, mlikovou polivku a kondomy....
    ESKA
    ESKA --- ---
    LOPIK: Junglovym nebo drum & bassovým? Jen aby bylo jasno.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    AKISAN: 33/45 je pro DJje o zvyku.. S tím zvukem máš samosebou pravdu, ale od čeho jsou korekce na mixu.
    Jako já osobně nepochopím reggeačkáře a obecně releasy na 7'', LPčka jsou už na hraně, resp. na piču, ale 4 trackový EP už stačí obecně každýmu, kromě junglových DJs
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    LOPIK: napicu michani... uplne jinak se hrabe na ty desky co sou 33 a zni to taky hur nez krasne nabusena pres celou stranu skladba. truestory
    ESKA
    ESKA --- ---
    MARIHAI: zlatej digytal.
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    ESKA: už si vyzkoušel dvě kombinace i/y a ani jedna z nich to neni :)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ESKA: Tohle je ale spíš ale jen takovej D'n'B fetiš ty vaše šestideskový kompilačky kde je osm tracků.. :-)
    ESKA
    ESKA --- ---
    MEDAN: no tak to aby zase prestali delat vinily ciste do sbírky a domácí poslech. Bavil jsem se o tom s Junglingem a některý releasy mají prostě až tři tracky na jedný straně a to prostě nechceš.
    ESKA
    ESKA --- ---
    PECIK: taky jsem před měsícem dával čistě vynil set a taky mě to strašně bavilo a usmíval jsem se u toho, neříkám že ne :D
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    ESKA: davam tomu rok, maximalne dva ;)
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    PECIK: pic or it didnt happen...
    PECIK
    PECIK --- ---
    ja byl pred vanocema hrat vinyl set a kurva uzil jsem si to jak dlouho zadne hrani...bylo to bozi (dokocne jsem se i usmival u nekterych mixu)
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    ESKA:presne) a nejvtipnejsi na tom je ze vinyly vic frcej v techno music a house music vic nez v reggae a junglu)))))))))))))))))))
    ESKA
    ESKA --- ---
    MEDAN: tojo, ale ne v drum & bassu ;)
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    digital je historie, dneska jsou zase in desky a gramofony! :)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Playery hrajou sami o sobě. U controlleru si moc neumím představit, jak by to fungovalo na místě, kde se točí za večer X lidí, každej se svým kompem. Každýmu pátýmu se to posere, protože má špatný windows/drivery/traktor whatever.., každej třetí pak zas bude zvyklej na jinej kontroler, navíc to rychleji "stárne". Playery můžeš mít v podniku než se ti rozbijou, kontroler je chvíli potom, co vyjde novej model, mrtvá věc bez podpory výrobce, která ti může, ale taky nemusí fungovat.
    VEX
    VEX --- ---
    OPIC: V klubech nejsou zadny controllery, ale standardem jsou leta playery a uz je to tak celoplosne zajety, ze s tim neni sance hnout. I kdyby prisla ta nejkrutejsi technologie.
    OPIC
    OPIC --- ---
    čágo,

    chtěl bych znát váš názor na téma digital x digital na (české) DnB scéně, konkrétně players x controller - předestírám, že jsou případy, kdy to chápu (např. entry level controller, kdy ten zvuk je meh, ale to bych vynechal). nicméně to nechápu v případě, kdy používám NI S5 (takže ani nečetete maily) či podobně kvalitní přístroje, kde ten zvuk je přeci jenom na jiné úrovni - osobně si myslím, že na, pro běžného posluchače (tj. bez absolutního sluchu), srovnatelné úrovni s playery (měl jsem možnost to vyzkoušet a kolikrát jsou na akci lidé překvapení, že z té S5 leze fakt dobrý, čistý zvuk).

    momentálně jsem si začal pouštět drumy z playerů (3x XDJ-1000 mk2 + DJM 750 mk2) a pocitově mi to přijde, jako kdybych maloval Monu Lisu (NI S5) a pak se najednou rozhodl malovat na stěny v Altamiře za použití dobových pomůcek (playery) - jako je to taky hezký, v té době možná převratné, ale dnes kus historie. zkrátka a dobře nechápu, proč se někteří bojí pokroku - co jsem se tak vyptával, tak se to stejně jede na těch playerech přes cuečka (lol), takže mi to prostě holt nejde do hlavy. a jako rekordbox je oproti Traktoru tak 100 let za opicema, lidově řečeno, je značně neoptimalizovaný (aby se to sekalo na kompu, který má 16 GB RAM a je z 90ti procent čistě na hudbu, well) a už vůbec user friendly. to už snad radši serato:D

    konkrétně k NI S5 - velice usnadňuje život z hlediska toho, že se můžete soustředit čistě na mix a neřešit zbytečnosti okolo, tzn. při loadnutí nového tracku furt šoupat s bpmkama, odpadá nutnost furt šahat na jogy (pač se to rozjíždí, občas ani nedrží bpm, ale přes nějakou zbytečnou funkci navíc se to dá prý odstranit), přepínat efekty mezi jednotlivé decky etc. nehledě na to, že to zbytečně nepřehledné a přeplácané. člověk tak zákonitě skonči u opakovaného pouštění toho, co zná (i když poslední rok, dva chození na večírky dost flákám, tak třeba se to změnilo, zároveň to je i důvod, proč nechodit, pač poslouchat furt to samý, oh well), pač tam se musí furt dělat něco, co vlastně nesouvisí se samotným mixem. na S5ce se tímhle trápit nemusím, můžu si nahodit master tempo a už vůbec neexistuje, aby se mi to rozjíždělo a odvádělo mě to od mixu. skill to fakt není (sjednotit BPM), srovnat to (aby tracky do sebe seděly) si to musím sám a selekci to za mě opravdu neudělá. bohužel to prostě není kouzelná krabička, kde zmáčknete play a ono to vyplivne super set (ale nějaký maslo, si klidně dá beat sync, žejo a pak je jasný, že to tak může vypadat). navíc na displeji S5 vidím akorát waveformu, BPM, délku tracku a za jak dlouho track skončí a z toho při hraní vycházím, což je paradoxně méně informací než na displeji u těch XDJ-1000 mk2. celkově ta konzole umožňuje plynulejší a elegantnější pouštění a odpadá závislost na nadrcení mixů a nejste otroky těch zbytečných manuálních úkonů kolem. přijde mi, že to pak člověka tak akorát okrádá o požitek z hudby (pro rýpaly - vinyl je zas trošku jiná kategorie in my books, takže ho sem nemotám). třeba je to o osobních preferencích, nevím, radši mám rád svoji svobodu:)

    závěrem - nejedná se o trolling/whinning/rant, chtěl bych pochopit, odkud se to protěžování playerů a hate na conrollery bere a v čem jsou ty playery tak super. jakože jediný rant, co si dovolím - přijde mi komický, že někteří DnB DJs tvrdí, že na controlleru se DnB nedá hrát:D když playery jsou spíš lepší na rovnej beat, but ok:D

    děkuji za odpovědi:)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam