• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMEEKJungle / Drumandbass a všemožné zlámaniny

    DISKOFILŮM VSTUP ZAKÁZÁN / 2024: ZBYLI JEN DISKOFILOVÉ A DŮCHODCI

    EMOTIKONY / PHUN WORDS

    I Klute to ví: "Never trust a white man with dreads"

    2014 motto: never trust a dj that doesn't use headphones...

    rozbalit záhlaví
    SYXAO
    SYXAO --- ---
    AKISAN: shroud je supr ale vždycky jsem měl raději/hrál clarendon
    VEX: grafiti už tady bylo v pravěku si neslyšel o jeskyních malbách? ;-) tohle jen logickej update díky novým technologiím...
    ....takže vlastně svět se točí ve spirále, všechno nové co se vymyslí/udělá/složí už tady několikrát bylo jen je to upgradeovaný vždy o level výš díky vzniku stale novějších a lepších technologií....
    imho úplně jsem nečekal před dejme tomu 4-ma rokama že se vrátí zpět jungle a navíc že největší podíl na tom bude mít čistě liquid/deep producent eveson aka dmch...jestli si vzpomínám dobře tak on byl jedním z těch kdo ve větší míře rozpoutal tuhle novou "jungle" vlnu...
    ESKA: tohle je ale zase jen zvukovej update toho co už tu bylo a pokud máš na mysli nástup "deep" jump upu tak to jsem předpovídal už někdy před 5 rokama když byl v crossu poprvé saxon...
    AKISAN: ano ano

    MEDAN: tak pokud bereš že vtý době byly mainstream skladby jako třeba block control tak ano

    KYN: jo je to tak nejdřív pendulum a až pak začly vycházet nejslavnější věci od noisie a subfocuse který definovaly jejich zvuk, ale je fakt že to je jen o prsa japonské lovkyně perel .)

    VON_GILOTINE: tak amit byl spíš předchůdce halfstepů ale ono je to vlasně na deep navázany...
    M4Y4: souhlasím jen z části polar a teebee dělali spíš atmosféričtější dnb, ale pravda ten deep feelig už to mělo, ale jak píše AKISAN tak to začlo už předchozíma singlama commix na metalheadz který vyšli těsně před albem (hlavně Talk To Frank / Electric ) a hlavně na shogunu ( řadil bych tam třeba faceless) ale taky třeba jak tady poznamenal VON_GILOTINE vyruzovelwj deep od D.bridge (Kismet apod.) a nesmíme zapomínat na Marcuse Intalexe jehož tvorbaa nejem z té doby taky měla hodně deep zvuk...

    AKISAN: pravda album lynxe přišlo až o dva roky později ale na druhou stranu si pamatuju na poslední SOL 2009 v hradci jak tem skoro celá tehdejší cz dj špička tancovala na jeho set a pro hodně znich to byl hodně fresh zvuk a asi i směr jakým se dál ubírali ostatně to se dá říct i o d.bridgeovo setu po něm
    KYN
    KYN --- ---
    VEX: neposlouchal, nedivil a hlavně nic takovýho nenapsal)
    ESKA: to je dobrej vtip :)
    ESKA
    ESKA --- ---
    KYN: Jj. Naposled s dnb zatřásli Pendulum...

    Benny L & Inja - Vanta Blackin
    https://soundcloud.com/ukf/benny-l-inja-vanta-blackin
    VEX
    VEX --- ---
    Auditko pro fanoušky, kteří nevědí co si mají myslet o svojí oblíbený muzice a trpí hendikepem, že ji neměli možnost poslouchat, když ještě za něco stála. Proboha neztrácejte čas posloucháním žánru, kterej je patnáct let KO, vy nuly:D
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    Já si tady neco odlozim a zase pujdu))

    D-Bridge & Instramental - FabricLive 50
    https://www.youtube.com/watch?v=n7spc3Xte5g
    KYN
    KYN --- ---
    S dnb naposledy zatřásli 2003/4 Pendulum a pak už byly jen malý krůčky a nostalgický módní vlny.
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    Dnb se porad vyviji dukazem toho je progresivni album roku od Chase and Status :)
    WYNDMYLL_238
    WYNDMYLL_238 --- ---
    INK_FLO: asi mas pravdu. ja si tukam na celo, kdyz obcas nejaky hudebni publicista oznaci reggae/dancehall za konzervativni zanr, ktery se nijak nevyviji, pritom staci poslechnout si dancehall z roku 1990, 2000, 2010, 2019 a vyvoj musi byt jasny kazdemu. jenze to bychom chteli od hudebnich publicistu, aby nepsali o vecech, do kterych nevidi ;)
    VEX
    VEX --- ---
    Top Tips for Neuro Banger. Buy sexual bass tones here:http://www.akovmusic.com/shop/
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=343067023070036&id=428261507228966&ref=page_internal
    KYN
    KYN --- ---
    ILL_EEL: tohle by mělo bejt zvěčněný v záhlaví nebo někde... Jako nejlepší post v tomhle auditku a možná i na nyxu ever!
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    ILL_EEL: Díky za komentář! Ten "článek" měl být co nejstručnější, ideálně v bodech (což se mi stejně nepovedlo). Proto jsou věty tak strohé. I přesto je v nich myslím obsaženo to, na co narážíš. Jen jsem to teď v tom 90-94 trochu líp poskládal, aby to vypadalo víc "chronologicky", i když to měly být spíš nejdůležitější fakta o tom určitém období jako celku. Pravda, působilo to trochu zmateně.
    Psát o acidu a hardcore víc nechci, přijde mi, že bych odbočoval - pro stručnost mi stačí předpokládat, že tyto žánry ve své době už existují a na jejich základech začíná vývoj dnb.
    S těma černochama máš pravdu, přeformuloval jsem to (tu větu s černochy jsem odněkud opsal a přišlo mi to logický, protože na jamajce asi bělochů reggae moc nezpívalo, dál jsem to neřešil).
    Taky jsem doplnil, že se ty subžánry moc nerozlišovaly. To je dobrá připomínka, která mi tam chyběla.
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    AKISAN:že a prepsat)) prespat asi taky)
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    ILL_EEL: mas uplnou pravdu..tam to chybi tolik a je tam tolik "nepravd" ez bych doporucil to poradne nastudovat a prespat. Nebo min, tuhle knihu:

    ILL_EEL
    ILL_EEL --- ---
    INK_FLO: na druhou stranu Karl Vesely ma zase zkresleni vnimani hudebnich novinaru, kteri v dnesni dobe zaroven potrebujou nejakej politickej/ideologickej/autentickej background, takze pokud bys mu rekl, ze ten track udelala 18-ti leta lesbicka imigrantka v music trackeru na 386 jako vzpominku na jeji prababicku v Gabonu, hned by se na to dival jinak :D
    ILL_EEL
    ILL_EEL --- ---
    MEDAN: mne osobne vadi ten zacatek, urcite to chce zacit acidem a hardcorem...zpocatku se hralo vicemene vsechno dohromady, subzanry se zacly objevovat az tak v 93/94, kdy taky zacinalo "nejslavnejsi" obdobi ragga jungle

    Pises "Doménou spíše černochů je zase reggae, dub a jamajské vlivy." a pak mluvis o ragga junglu. Jenze takhle se to zjednodusit neda, jednak i v "neragga" junglu/dnb bylo a je spousta cernochu (pocinaje Fabiem, Bukemem, Grooveriderem, Dillinjou, k tomu ruzny MCs, atd) a jednak vznik celyho hardcore kontinua byl do velky miry ovlivnenej jamajskou soundsystemovou kulturou, bez ktery by (uk) dance music, tak jak ji zname, nikdy nevznikla...
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    INK_FLO: to už má i Noik větši přehled :))
    VEX
    VEX --- ---
    INK_FLO: Podle me nemuzes dobre posuzovat neco cemu se aktivne nevenujes. Ja uz tomu taky moc nerozumim, ale netroufnul bych si rict, ze je to zasekly.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    Párkrát jsem posílal Karlovi Veselýmu nějaký tracky, který mě přišli v rámci DnB fresh a zajímavý, protože vím, že kdysi dávno to měl taky rád a zajímalo mě, co na to řekne jako někdo, koho považuju za odborníka. A jakožto člověkovi zvenčí mu to stejně všechno zní pořád stejně, je to z jeho pohledu už spoustu let zaseklý a nikam nesměřující. Což by se dalo říct asi o každým žánru dnes, podle mě je to spíš zkreslení vnímání (nebo specifické vnímání, ať nepoužíváme slovo s negativní konotací) profesionálů, že jsou do toho svýho tak zažraní, že jim připadá, že se tam pořád něco děje, ale stačí trochu poodstoupit a už to není tak žhavý...
    VEX
    VEX --- ---
    VON_GILOTINE: Ja to s tim neurem vnimam podobne.

    Podle me je v historii i docela podstatny moment, kdy se fresh nebo dalsi popovi zacali hrat v mainstreamovych radiich.

    A youtube ma na vyvoji nemaly podil. Myslim tim nastup hranych videoklipu k trackum.
    RONDO
    RONDO --- ---
    AKISAN: check me out je taková bomba + totálně zapadlá, miluju. uplně z toho dejchá ta doba jako Amon Tobin - Bricolage a tak ... love love love
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    supr

    Crate Diggin’: Kid Drama selects five essential 90s tech steppers - fabric blog
    https://www.fabriclondon.com/blog/view/crate-diggin-kid-drama-selects-five-tech-steppers
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    AKISAN: takze komplet ve videu... diky Soldikovi a typkovi na youtube.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam