• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMEEKJungle / Drumandbass a všemožné zlámaniny

    DISKOFILŮM VSTUP ZAKÁZÁN / 2024: ZBYLI JEN DISKOFILOVÉ A DŮCHODCI

    EMOTIKONY / PHUN WORDS

    I Klute to ví: "Never trust a white man with dreads"

    2014 motto: never trust a dj that doesn't use headphones...

    rozbalit záhlaví
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    RONDO: ja myslim, ze tam chumeli az az prave :))
    RONDO
    RONDO --- ---
    a na metalheadz střílej jednu věc za druhou jako by se nechumelilo :D
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    VEX: ne, je to odraz aktualniho business modelu, kdy minimalne ty vetsi labely (ale ve finale dost mozna i mensi) maji release schedule danej na x mesicu dopredu - maji na to vliv 2 faktory - u labelu typu Critical/Hospital/Shogun/apod. jde o to, ze maji upsanych tolik producentu/aktu, ze kazdej z nich ma "narok" na 1-2 releasy rocne, coz vetsina z nich "zfoukne" za par tydnu a pak uz jen cekaj na to, kdy jim to label konecne vyda. u labelu, ktery jeste uplne neopustili vinyl releasy jde pak o to, ze ta produkce je zalezitost nekolika mesicu (klidne i pul roku+), takze to musi mit taky vyresene dlouho dopredu, i kdyby nechteli. cimz padem bych ocekaval maximalne to, co zminil SOLDIK
    VEX
    VEX --- ---
    dík
    SYXAO
    SYXAO --- ---
    VEX: Ne
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    VEX: co se desek tyka, je to stejne. ta krize myslim prijde az v prubehu roku 2021. na digital to asi moc velky vliv mit nebude.
    ESKA
    ESKA --- ---
    VEX: Vůbec nemám takovje pocit.
    L4MA
    L4MA --- ---
    VEX: neprijde mi, minimlane co se tyce Flexout, 1985, Shogun, Critical, a podobnejch particek...
    VEX
    VEX --- ---
    btw zaznamenali jste nějakej pokles ve vydávání?
    Zajímalo by mě jestli na krizi reagují i labely a omezili releasy, když je to teď jen na doma k poslechu.
    L4MA
    L4MA --- ---
    RONDO: ja bych je hned nechytal za slovo, technoid, techstep, whatev... hlavne ze to bude. :) nicmene Fallin mi dycyk prisel jako takovej neuro-tech trance n bass. :D
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    no ty pejco. klidne mohlo vyjit na ramu

    Scooter & Timmy Trumpet – Paul Is Dead (Official Video 4K)
    http://www.youtube.com/watch?v=HFsX0huM8Ig&t=131
    L4MA
    L4MA --- ---
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    VON_GILOTINE: pro nas sou ty roky citlivejsi, mladsi generace to citi jinak a z jejich pohledu historie jsou tri, nebo sest let mezi raidenem a tracem nic.
    RONDO
    RONDO --- ---
    SOLDIK: Jo je mi jasný že je to tenkej led, Fallin je de facto taky techstep. Nicméně když ten novej technoid (nebo ať už se to nazve jakkoliv) track Type 0 vyjde na EP který se deklaruje jako techstep manifest, tak je to prostě zavádějící.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    SOLDIK: to jo ale neni godfather of techstep. zatimco trace zcela jiste je
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    RONDO: dekuji za insight, myslim ze muzu rict, ze ac tam nejsem tak bych to cejtil stejne, se vsim cos vypsal. dekuji ze razis cestu pravdivosti
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    RONDO: raiden skutecne zpoctaku techstepar byl.
    RONDO
    RONDO --- ---
    VON_GILOTINE: Humanoid, berlinská crew founded před dvěma lety, PRTCL, kterej se z Londýna přestěhoval do BLN, Xenon ze Sárska, Dominika Huma z Polska, a pár dalších lidí kolem. Skrz PRTCL (kterej vydává už delší dobu na DSCI4) napojený na Trace. Podařilo se jim rozjet párty noc, která se prezentuje jako dnb deviace v rámci berlínský techno scény - spíš než jako dnb párty v rámci dnb scény. Což je svym způsobem mega super, zároveň mi v něčem jejich styl prezentace zapáchá elitářstvím, exkluzivností a hipstersvym, který jinak v berlínskym mini dnb rybníčku de facto neexistuje - což (a určitě nejsem sám) mega cenim. Na jednu stranu jim závidim, jak to parádně rozjeli a zmarketovali tuhle ideu, že jako techstep je vlastně deviace techna - a fakt to skvěle tlačej, na druhou stranu je to v rámci "scény" svěží vítr ze kterýho je mi trochu chladno. Dnb akce (ještě když se pořádaly haha, protože od března tu neproběhlo krom sporadickejch open airů ke konci léta de facto vůbec nic) tu maj jinak dost "nízkoprahovej" ráz, až na výjimku v podobě akcí v Gretchen je to celkem těžkej underground. Humanoid se z mýho pohledu snaží svést na vlně berlínskýho techno hypu, což mě nějak odpuzuje. Mechanizace, anonymizace, exkluzivita, poměrně drahý vstupný, přelepování foťáků, naleštěnej marketing, provoz, turisti, etc.

    Ale tak samozřejmě každýmu co jeho jest + zvuk co reprezentujou mi voní velmi.

    Jinak každopádně další hřebík do rakve pojmu techstep.
    "When you think about the sound of tech-step, who comes to mind? For us at Humanoid, we think of artists like Raiden and Trace, some of the original godfathers of the sound"
    Ne, Raiden opravdu neni godfather of techstep.
    VEX
    VEX --- ---
    ESKA: snad to neopadne dřív než se otevřou kluby:D
    ESKA
    ESKA --- ---
    L4MA: Hele, tak nějak si všímám, že technoidní dnb má trochu nástup. Doufám ;)
    L4MA
    L4MA --- ---
    AKISAN: taky bych to rad zazalohoval pro pristi generace, ktery nebudou znat patreon, prosim. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam