• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KORINKOWICZ: video driver
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    Ahoj. Poslednich asi 5 dnu se mi na Win8.1 deje toto - kdyz chvili s kompem nic nedelam, klasicky se vypne obrazovka, jenze potom kdyz mackam jakykoliv klavesy (aby se zase rozebeh), displej uz se znova nerozsviti. Komp vypada ze jede, ale proste nesviti obrazovka a da se to vyresit jen tvrdym restartem. Pokud na nem ale delam bez prestavky, je to v pohode :) Je to relativne novy Lenovo, a prijde mi to spis jako SW zalezitost. Netusite pls co to muze byt? ;)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    GREGI: imho uplně nejlepší je ten zminovanej recovery image (vrátí systém do stavu, v jakym si ho koupil), nic nemusíš instalovat, je to nejrychlejší a nejspolehlivější cesta, vse ti pobezi jak ma. Jen si zjisti, jestli to ten tvůj noťas má (googlit recovery partition, image firmware a podobně + nazev modelu ntb). 2 roky stary Dell by to mit mohl, nejaky tool na recovery byva primo v nabidce start > prgramy...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KLEINZACH: no taky na tom dělali jenom 4 měsíce. to je ve firmě rozměrů Microsoftu tak akorát na uprdnutí a rychle kompilovat
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    Windows 8.1 Update 1 is a minor upgrade, not something designed to correct the operating system's core flaws. On the plus side, it does manage to make the Modern UI a bit more palatable to mouse-and-keyboard users by blurring the boundaries between the Windows desktop and the tile-oriented Start screen. Are its changes welcome? Yes. Will they be enough to silence Windows 8's critics? Not even close.

    to neni dobrej zacatek clanku 'co je noveho v U1' :)
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    KOC256: To je update Win 8.1 Update 1 :) samotný to má asi 725MB..
    MICKK
    MICKK --- ---
    KOC256: od středy
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Není venku již nějaký ten mega update Win 8.1? Dneska mi to v aktualizacích nabídlo 2GB aktualizací :)
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    ARIAEL: no s tím místem se to u nás moc neřešilo myslím... Ale odešli myslím asi do roka a do dne :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: A-data fakt zasadne nebrat:) Tech jsem jedinych nahazel Alze zpet do ksichtu snad po krabicich, protoze mi je jeden cas nutili. A ty sracky vydrzeli tak 3 mesice provozu a potom jim odesel radic a byly kaput...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    VOJTAM: No ja je zasadne drzim pod tech 50% a zatim se to vyplati, protoze to drzi. Kdyz se na to i za rok provozu podivas analyzatorem tak vidis ze ubylo treba jenom 1-2%... A po pravde SSD zase neni disk co by byl urcen na provoz dele jak 3-4 roky max. Za tu dobu uz tu bude davno jina technologie....
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    ARIAEL: Nám už jich takhle v serverch umřělo několik, všechny prostě na max. počet zápisů, alespoň tedy myslíme...
    Prostě se přepli do Read Only a konec...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CERMINEK: Tak nesmíš kupovat A-Data, no. Já už zažil mrtvejch disků, jak u Verdunu. Co z toho? Disk reklamuješ, vyměníš, obnovíš ze záloh a pokračujeme vesele ďalej, ne?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: 10% se da taky... Ono to beha i kdyz mas mene mista jenze potom logicky nemas misto k tomu aby se ti vsechna data presouvala...

    A ono kdyz se rozmyslis co chces mit na ssd a co na normalnim disku tak ti staci pomerne male ssd... Hlavni je poradny radic a poradny vyrobce.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KOC256: Viz co psal ARIAEL - na SSD by se nemělo dávát víc jak 50" kapacity.. po natažení všeho SW, co používám jsem skoro na 50%... Takže druhý HDD je jednoduše namístě mno.

    ARIAEL: Mrtvé SSD jsem už u sebe v domácím stolním PC bohužel řešil :/
    DRKENNY
    DRKENNY --- ---
    ARIAEL: diky za rychlou reakci na muj prispevek, tohle je mi jasne. Jde mi o to, ze potrebuju zdrojovat do diplomky. Hledam tedy relevantni dokumentaci kde o tom bude napsano co nejvice.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    takze ty nechces neco pouzivat abys to nahodou neopouzival jo? Resis tim nekomu business tak at ti zaplati co potrebujes... a pokud nechce tak ten SSD vyhod a kup si tam co ti tam zaplati. Tu neni co resit :)

    ARIAEL:
    Ja slysel ze 10% volneho by melo stacit. Jinak to je dost na prd pri dnesnich velikostech a cenach investovat do zaplaceni volneho mista :o)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    DRKENNY: Konkretne je to normalni linux napasovany na dany hw. Tedy presneji nejaky mikrokernel + gui.
    Stara se o aktivaci zarizeni a o komunikaci s nadrazenym OS.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Hele jeste jsem nevidel zadne SSD co by zemrelo tim ze se pouziva.... A to je davam i do databazovych serveru.
    Staci ctit to ze by jsi nemel na ne davat vice jak 50% jejich kapacity.
    DRKENNY
    DRKENNY --- ---
    Zdravím, potřeboval bych poradit jak konkretne funguje UEFI. Nejake schema nebo dokumentace. Googloval jsem hodne a na technet.blogu jsem take neziskal moc relevantnich informaci, krom obecnych. Potreboval bych konkretni informace. Díky Honza
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam