• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RUM
    RUM --- ---
    PISKVOR: jj díky za tip. sharpkeys jsem kdysi taky používal. tobych mohl zkusit dát funkci levého altu na windows klávesu, kdyby to bylo někdy potřeba..
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RUM: Bohuzel, Alt+Tab myslim predefinovat nejde. Pouzil bych SharpKeys a predefinoval LAlt na neco jinyho (cokoliv, treba LaunchCalculator), a na to si pak nadefinoval ten primarni utok. Akorat ti to nebude fungovat v jinych aplikacich...
    RUM
    RUM --- ---
    PISKVOR: ještě jsem to trochu popletl. měl jsem na mysli alt+tab a jde jen o takovou prkotinu, že mám ve hře nastavenej alt jako primární útok a tabulátor se používá pro označení nepřítele do cíle. takže logicky se mi pak lehce stane, že si shodím hru na lištu, což v pvp není moc cool :D nevyhovuje mi standartní rozložení a takle mám ruku na klávesnici v přirozený poloze, nelámu si prsty, proto ten alt...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RUM: Ne uplne: da se treba premapovat Alt, nebo F4, nebo se da do ty aplikace zahackovat a prasit ji zevnitr frontu zprav (sezrat WM_CLOSE a podobne); nicmene obavam se, ze pokud se snazit predejit jejimu uzavreni, tak to nebude stacit - zpusobu je neurekom. O co se v konecnem dusledku snazis?
    RUM
    RUM --- ---
    nevíte, jesli se dá zablokovat klávesová zkratka alt+f4 v některých aplikacích?
    MARYO
    MARYO --- ---
    ARIAEL: Nevim, nejsem admin. Pokud bych chtěl mít jó bezpečno, tak asi ne no :). Ani nevim jak to funguje, jestli třeba nestačí prostě stáhnout binárku, pomocí toho nastavit službu a zase smazat.

    Já bych osobně jako první zkusil ten service wrapper, ten mi šel (na Win7/8), ale kdo ví, jestli to nedělá úplně stejně.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    OODOOW: nejsou tam protoz uz pro 2008 R2 to bylo oznaceno za obsolete...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MARYO: No to by jsem fakt nedelal... Ty si jako admin das na produkcni server 10 let stary nekompatibilni softwware?
    MARYO
    MARYO --- ---
    OODOOW: instsrv a srvany by mohlo jít doinstalovat z tohohle
    Download Windows Server 2003 Resource Kit Tools from Official Microsoft Download Center
    http://www.microsoft.com/en-gb/download/details.aspx?id=17657
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    MARYO: dík, ten první způsob s tím windows service wrapper jsem ještě nezkoušel
    - to nastavení ručně pomocí instsrv a srvany jsem zkoušel a asi to ve win 2012 nejde, píše mi to něco jako že to není internal příkaz windows nebo něco takového
    - na always up jsem se díval ale stojí to $49.99

    zatím jsem to obešel pomocí plánovače úloh, který to spouští po startu
    MARYO
    MARYO --- ---
    OODOOW:
    Nějak takhle jsem instaloval nginx.
    Nginx Windows Service | David "MisterDai" Boyer
    http://misterdai.yougeezer.co.uk/posts/588/

    Tady popisujou, že to jde nastavit ručně.
    How To Create a User-Defined Service
    http://support.microsoft.com/kb/137890

    A tady to pro změnu instalujou přes nějakou appku co se jmenuje AlwaysUp.
    How to Run Nginx as a Windows Service (8/2012/7/2008/Vista/2003/XP) | AlwaysUp
    http://www.coretechnologies.com/products/AlwaysUp/Apps/RunNginxAsAService.html
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    Znáte někdo nějakej prográmek, pomocí kterého bych mohl z libovolného exe souboru udělat službu? Používal jsem xynt service, ale vypadá to, že pod Windows 2012 Server to už nejede. Sháním nějaké free řešení.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    jo jo tak jedone jine vysvetleni je ze te nemaji radi trpaslici a zerou ti bajtiky...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Mozna proto ze to neni full install ale treba jenom upgrade... Buh vi co jsi si koupil a na co to chces rvat a za jakych okolnosti.

    Lidi co pouzivaji ciste ISO image od MS zadne z problemu co tu popisujes neznaji...
    MARYO
    MARYO --- ---
    PISKVOR: Možná, už to mám ale dávno nainstalovaný, jak jsem psal a bylo to jednoduchý. Taky ale nevim, proč to nejde všechno jednim a tim samým toolem od MS.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARYO: A co zkusit MultiSystem? Z toho mi zatím nabootovalo snad úplně všechno (včetně Win instalaček) - jediný problém možná bude, že samotný program je pro Linux: http://askubuntu.com/questions/47362/how-to-create-a-windows-installation-usb-in-ubuntu

    (Rant: má to tu výhodu, že nevymýšlí hranatá kola - bootování z USB je všude kromě Windows nudný a vyřešený problém, ale nééé: Not Invented Here strikes again, MS si těch sedm krušných let vývoje musí odkroutit po svým; a to říkám jako člověk, který s desktopovými Windows nemá problém)
    MARYO
    MARYO --- ---
    BTW nezkoušeli jste to náhodou na neOEM nebo zkrátka na nějakejch imagích z netu? Těm co to šlo. (BTW jak jsem psal, ten WinToFlash to zvládnul vpohodě, už mám samozřejmě dávno přeinstalováno).
    MARYO
    MARYO --- ---
    LOVE_DALI: Tak ta mi to ISO z DVD (8.1 CZ OEM 64bit) nevzala.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    KOC256: Windows 7 USB/DVD Download Tool :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam