• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    Omlouvám se za úplně primitivní dotaz, ale mám Windows 8 a nelíbí se mi nutnost se pokaždé prokazovat heslem při startu počítače. U starších verzí windows jsem to pokaždé zvládnul vypnout, u Win8 to ale buď nejde, nebo to neumím. Pokud je to jen mojí neschopností a nikoliv inherentní nemožností, poradili byste mi prosím, jak na to?
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    SUPEX:
    NYCKER:
    díky za odpovědi. obecně se to chová hrozně. mám šest ibm serverů, přičemž disky dvou se mi podaří namapovat (pomocí net use ... /user:myUser), čtyři ne (píše to obecnou chybu 5, na straně serveru žádnou).
    divné je, že namapování těch dvou se mi podařilo až po nějakém čase. nejdřív to nešlo, pak to šlo. změnu nastavení ani příkazu net use jsem neprovedl žádnou, neproběhl restart počítače a serveru už vůbec ne.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    jméno_vzdáleného_počítače \ lokální_účet_na_onom_počítači
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    ahoj, mám problém
    ve windows 7 si chci namapovat disk, který je na serveru ibm iseries
    používám příkaz "NET USE X: \\ad.re.s.a\adresář mojetajneheslo /user:můjuser /persistent:yes"
    to mi stále hlásí chybu 5 - přístup byl odepřen
    nechápu proč, v XP to vždycky šlo
    čtu manuál, říká, že pokud neuvedu u usera jméno domény, tak se implicitně použije stávající doména. ale ten user v ibm iseries není na žádné doméně, tam chci poslat čistě jen jméno usera bez domény.
    vidět to lze v explorerovi, když dám připojit síťovou jednotku, tak prostě pořád uvažuje s nějakou doménou, jenom když dám usera "\můjuser", tak se to jako tváří jako user bez domény, ale validní příkaz to není.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUPEX: Ja by jsem tomu neveril ze to pujde:) Tedy W10 jsou pekny atd, ale prozatim me to nelaka vymenit je za funkcni 8.1 (uz jen proto ze na nich musim mit funkcni pracovni veci, spoustu VPN atd)...
    Ale hned jak bude uvolnene tovarni ISO tak si je prehodim...
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    ARIAEL: Win 10 TP možná půjde proupgradeovat až k RTM.

    Windows 10: Microsoft plans to let users upgrade from Preview to RTM builds - Neowin
    http://www.neowin.net/.../windows-10-microsoft-plans-to-let-users-upgrade-from-preview-to-rtm-builds

    Na netu je ohledně toho dost. Navíc systém updateování TP verze pomocí slow/fast ringů by to mohl jednoduše umožnit.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    To ze je tam nejaky "keylogger" nikoho nezajima, protoze tyhle veci analyzuji statisticke chovani uzivatelu z hlediska ovladani pocitace a ne to co pisou do nejakyho gay klubu ci kam...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: Navic VZDY Technical Preview ma jednu malou neprijemnost - za cas prestane fungovat a NEDA se nijak povysit na plny system. Toho kdo to nainstaloval VZDY ceka komplet smazani vseho a cista instalace.
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    PISKVOR: vedeš si dobře :-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PEPPE_LOPEZ: No - bude to furt technical preview. A MS to poskytuje tak nějak za určitým účelem, nikoli z dobroty srdce - totiž aby v provozu vylezly méně běžný chyby. Pokud máš problém s podmínkami, za kterých to dostaneš, je jen jediná jiná cesta; byť chápu, že "tak to nepoužívej" není úplně to, cos chtěl slyšet.
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    BRAP242: nevíš jestli v té nové verzi bude stále aktivní keyloger(nebo jak se to jmenuje), chtěl bych to používat jako systém na domácím PC a není mi uplně jedno jestli někdo sleduje co ťukám do klávesnice.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    SUPEX: dokonce by to melo bejt i legalne stahnutelny. jsem zvedavej co novyho tam predvedou. doufam, ze je nenapadne nejaka kravina...
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    Příští týden má mít MS konferenci a hned po ní nebo v průběhu několika dní má vyjít consumer preview. Takže do konce ledna by to mohlo být na sítích.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRAP242: já je mám nainstalovaný v práci, testoval jsem na tom jeden software co děláme, ale jinak to nepoužívám.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    PEPPE_LOPEZ: ja desitky experimentalne mam nainstalovany.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PEPPE_LOPEZ: až to microsoft ohlásí, pak přidat 0-6 let
    vzpomeňte, jak vydávali vistu, toho sr*ní s tim ;)
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    Máte někdo 10-tky , nevíte kdy má vyjít to sestavení pro test širší veřejnosti ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    AUTOLOKATOR: já to dělám přes windows update + nvidia mailing list přes e-mail
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Ahoj, nějaké doporučení na program pro vyhledávání aktuálních ovladačů? Díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam