• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    DAWEIS: Pytal si sa google?

    How to Remotely Turn On Your PC Over the Internet
    http://www.howtogeek.com/192642/how-to-remotely-turn-on-your-pc-over-the-internet/

    Ten port forwarding by to asi vedel poriesit.
    DAWEIS
    DAWEIS --- ---
    ehm , snad sem narazil na správné auditko, pokud můj příspěvek je OT , jen mě nasměrujte prosím jinam popřípadě.

    De mi o Wake On LAN.

    Všechno mám nastavené , bios také vše redy , jen mám problém v poslední fázy. pamatuju si když sem to naposled nastavoval před asi před 3mý lety , měl sem problém v tom že sem musel mít nonstop notebook zapnutý u PC a propojený abych mohl ten magic packet posílat přes něj a tudiž mi to moc nepomáhalo protože ten notebook musel bejt furt zaplej a žral elektriku.

    A ted se mi povedlo že pomocí tabletu uplně v klidu zapnu PC když je vyplé . Stáhnul sem appku, do ní vrazim mac adresu , IP a port ( kterej se mi nedaří nikde nalézt ani přes Speccy ) ale měl sem štěstí fungovalo to i s přednastaveným portem , takže sem to dál neřešil.

    PROBLÉM OVŠEM NASTAL, když sem se snažil PC probudit z venku , tudiž když sem byl připojen k mobilnímu operátorovi a né k mé vlastní domácí síti ( routru co mám u PC ) a pak mi to cvaklo.
    Pokud sem byl připojen ke stejné síti jako PC v klidu sem z tabletu mohl poslat ten magic packet ale pokud sem se od wifi odpojil packet nerodrazil

    Má otázka je prostá , před tím než proseru měsíc času při hledání řešení a nakonec zjistím že řešení není rád bych se nejdřív zeptal, je možné probudit pomocí WOL PC ale třeba z mobilu nebo tabletu ( jednoduše jakého-koliv android zařízení ) které ale není připojeno na stejnou síť ale na mobilní síť ????

    ----------------------

    protože chápete jinak celej remote desktop control s WOL systémem ztráci jakej-koliv smysl jo, když sem venku a vzpomenu si že potřebuju něco na PC a abych ho probudil musím bejt připojený k domácí síti to je k ničemu , mít ten PC furt zaplej , no to bcyh se na tý elektrice nedoplatil, a mít třeba tablet doma, na dálku se do něj připojit z mobilu a v tabletu na dálku poslat magic packet abych zapnul PC a pracoval na něj z práce no to si říkám že je krapet komplikovaný né ???
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SHITTIE: to je zajimavy jen teda na serveru bych si to nepustil :) žádná licence žádnej zdroják.
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    normalne tim userum mapuju disky, abych se k nim nemusel pojit, nebo zvedat prdel

    Office Warfare » OWExec
    http://officewarfare.net/index.php/owexec/
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    owexec.exe -c jmeno_kompu -u domena\aktualne_prihlaseny_uyivatel -k "net use z: "\\server\share" /persistent:yes"
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SUPEX: tak neresi. mas recht myslel jsem ale nefunguje to tak :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SUPEX: ale resi. vidim prihlasenyho usera 1,2,3 tak pod nima spustim net use :)
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    RAINBOF: Tak bylo řečeno, že mapování sdílené složky se děje v uživatelském kontextu a ne v systémovém.

    Což podle mě prostě psexec neřeší

    SUPEX: Jenom se opravím protože jsem debil. Samozřejmě, že se to by default spouští v kontextu přihlašovaného uživatele. To jenom já dycky, když to potřebuju, tak to spouštím s parametrem -s, což je ten nt authority\system
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    owexec umi jet pod junym uctem, aniz by musel znat heslo. jen ten ucet na tom kompu musi byt zrrovna prihlasenej.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SUPEX: to že to jako admin můžu lokáně spustit ostatním :D
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    RAINBOF: Jak PSExec v tomhle případě řeší problém?
    PSexec jede bez zadání credentials jako nt authority\system pokud má člověk samozřejmě oprávnění a k přihlášení pod jiným uživ. jménem zase potřebuješ znát heslo.

    Něco mi uniká?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: nejjednodussi mas pouzit iSCSI protokol...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NYCKER: uz nijakou ale cesta asi byla skriptem pres psexec
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NYCKER: ale to jo mě šlo jen o ten moment kdy je víc lidi na rdp. dočasně.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NYCKER: nojo jenže než se to propise jsou to veky.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: ale to jo jen mě prostě napadlo že bych to udělal bez toho abych musel dělat takovýhle věci. normalně to dělam přes GPO.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: síťový disky mapovat přes login script nebo gpolici
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no taky jsem si to myslel. ale jen trošku :D napriklad u mass storage se to propaguje vsem. ale jasne chapu ze tam je uzivatel system ne neco dalsiho v userspace
    MUXX
    MUXX --- ---
    RAINBOF: co vim tak se to ukládá per user do registru - HKEY_CURRENT_USER\Network\ . myslím si teda, ze to nejde.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    dneska se mi stala vpodstatě humorná věc, mam na serveru s kolegy nějaký appky a chtěl jsem jako admin serveru mapovat jednotku tak aby ji v ten okamžik viděli všichni a nepřišel jsem na to jak. jednotka má práva na stroj ne na uživatele takže mi přišlo že by to mělo jít.
    (ano můžu použít login script ale to vyžaduje jeho spuštění)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam