• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Furt řešim ten přítelkyně ani ne půl roku starej HP notes… Je to takovej malej horor, ale dejme tomu.

    Potřebuju vědět, zda-li je nějakej hotfix nebo utilita pro W7Pro64 na tuhle věc. Po bootu připojim ext. hdd naběhne, vše ok. Odpojim. Připojim ho znovu do toho samýho portu a zařízení nebylo rozpoznáno. Stačí restartovat a hdd se samo rozběhne. Po odpojení a připojení opět vyjede zařízení nebylo rozpoznáno. Pro to abych připojil jakejkolik ext hdd musim restartovat. Any idea? Imho nevypadá to na hw problém...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Pokud ten image obsahuje volný místo, tak zmenšování partitions dosud nebyl problém (i když dosud jsem vždycky z nesouvisejících důvodů šel cestou disk - image - disk; nevím, jestli to umí i při cestě disk - disk), ani při výrazně větších rozdílech (třeba o 10 procent menší cílový disk).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PISKVOR: dík, zkusím.
    a už vyřešili i to, že novej disk je o 1 bajt menší než ten starej a tudíž se nebude klonovat?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Clonezilla uz v novejsich verzich dokaze i ten bootloader opravit.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HAWLIS: jak píšou ostatní, windows backup funguje, jen je trochu víc schovaný: http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/what-happened-to-backup-restore
    obnovoval jsem to párkrát ( na w7, to by měo být podobné). funguje to bezchybně na stejném hardware a stejných discích. Když změníš disky, může to někdy pindat a chtít ruční změnu konfigurace.

    clonezilla nebo gparted oboje funguje ale při některýh akcích se může rozsypat bootloader, dá se to přes recovery cd a google opravit.

    pokud to chceš přenést na jiný hardware, sysprep je jistota, ale musí se např. vytvořit nový užoivatel, znova aktivovat. Někdy není sysprep potřeba, pokud je hardware hodně podobný.

    taky je možnost migrace dat. reinstal programu je často malá část práce, když pak program po instalaci dostane původní nastavení, je to hned hotové.

    nejlepší je si nechat původní počítač. kdyby se klonování nepovedlo, můžeš to zkusit znovu.
    Nebo si aspoň zálohovat důležité soubory mimo.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HAWLIS: bitová kopie?
    MAZA
    MAZA --- ---
    HAWLIS: sysprep
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HAWLIS:
    Nekdy to projde ale nevim nakolik to necha bordel v systemu...

    Jinak vim ze existovaly nejake softy, ktere ti dokazali balickove nainstalovat nejaky mix SW na zaklade snad konfiguraku... ale nejspise to nebude uplne co chces... a ja s tim zkusenosti ani nemam...
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    PISKVOR: dik, zkusim.
    KOC256: existuje reseni?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HAWLIS:
    muze byt trochu problem, pokud takovy obraz z pocitace s hardwarem A chces rozjet na pocitaci s hardwarem B.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HAWLIS: Image disku. Až na nastavení BIOSu by to mělo být zcela kompletní, leč holt přečíst celej disk (a posléze při obnově zapsat celej disk) chvíli trvá, a musíš mít místo, kam ten obraz disku uložíš (třeba na jinej počítač přes síť). Dá se na to použít víceméně cokoli (existují na to programy placený i zdarma), já jsem poměrně spokojenej s Clonezillou Live na bootovatelným USB: http://clonezilla.org/clonezilla-live-doc.php
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    filtr moc nepomohl..
    existuje pls cesta k úplné záloze (totální zrcadlo) celých W8.1? mám tím na mysli to, abych při reinstalu nebo zcela novém stroji nemusel vše instalovat ručně, ale jen obnovil zálohu a měl před sebou Windows s veškerými daty a nastavením přesně v té identické podobě z momentu, ve které jsem backup dělal?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Asi tak nejak.... No comment.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NECROMAN: mě vadi, ze se to musí vypínat pro každýho uživatele zvlášť. už jsem přemýšlel, že vybanuju bing na firewallu.
    jo mám trochu hysterák, to víte instaloval jsem remote desktop na server 2012, tak mě prosím omluvte. jdu nastavit role závislé na sezení, nebo tak něco. :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN:
    me prijde ze to trochu moc dramatizujes... :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    RATTKIN: ve Windows 8 a 8.1 se Bing integrace da jeste vypnout v Settings, take to byla prvni vec, co jsem udelal. Preci jen kdyz hledam Excel nebo Control Panel, tak opravdu nepotrebuji vysledky z Internetu.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    můj rant:
    Jak si Microsoft uměle vylepšuje statistiky:
    Každé vyhledávání ve start menu ve windows 8 a vyžší jde na internet. 

    Bada-bing, máme krásné statistiky jak nám bing jede.
    Příklad: chci udělat shutdown -r a dostanu místo restartu serveru bing výsledek vyhledávání, že to prý restartuje server. Nádhera.
    Nebo příklad 2, hledám services. Dostanu nabínuto services.msc, modře podbarveno, bing-ho! Když to omylem zvolím, dostanu bing-výsledek vyhledávání, že se tím spouští správa services.

    Naštěstí to ve windows 10 (zatím) takhle není.

    Další rant: Každá instalace Remote Desktop serveru obsahuje ve výchozím nastavení IIS server. Část lidí možná web-access chce používat, ale hlavní cíl určitě je aby IIS mělo trochu víc instalací a linux nebyl tak nahoře.

    konkurence taky používá různé marketingové špinavé triky, není to tak, že by byl MS zlý a Apple nebo Linux dobrý.
    Windows mám doma jako hlavní platformu.
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    RAINBOF: Jojo prodávala to někdy vloni i Alza.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LIQUID_SOUND:
    no to budu muset hodit řeč s obchodem na esetu předloni mě krmili tim jak to nejde. :)
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    RAINBOF: Ne. Dostala ho s HPčkem. Newarezim. Něco jako tahle akce HP ProBook 450 G2 (L3Q44ES) + ESET Smart Security ZADARMO https://www.mall.sk/notebooky-znacky/hp-probook-450-g2-l3q44es?v=757564, akorát z jinýho kšeftu.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam