• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BEJKARNA: Jak odklikal? WSUS to preci nainstaluje sam bez klikani, staci mu to dovolit.
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    PISKVOR: Mě spíš jde o to, že MS není schopen vyprodukovat nějaký rozumný nástroj který to zvládne. Ten systém to umí, jen zbytečně potřebuje aby to uživatel odklikal. Myslím že by to uvítal kdekdo.

    RATTKIN: Já mám ssd :) Myslim že tohle: Crucial MX100 512GB. To s tim ale určitě nesouvisí. S těma Win10 jsem zvědavej, nechce se mi ale vyhazovat prachy za nový OS každý rok dva. Zvlášť když ten co mam je vyzkoušený a celkem i spolehlivý.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BEJKARNA: Microsoft očividně nemá zájem, aby lidi používali staré systémy, kam podle nich už w7 dávno patří.
    máš si tam dát windows 10, tam je updatů minimum. Mě to chodí bez problémů, tak můžu doporučit.

    nebo si tam dej ssd a za pár hodin to máš
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BEJKARNA: Proste jinej system, no. Linux pouzivam, ale tady jsme s nim OT.
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Dneska jsem mimochodem taky upgradoval Fedoru z F21 na F22. Jen malý škobrtnutí s ovladačem VirtualBoxu, jinak to byly asi tři příkazy a za hodinu to bylo hotový. Jen na Windows je všechno práce na celej den.
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Tak jsem zkoušel wsusoffline, ale nějak mi to nešlo. Zamrzlo to hned na začátku. Nemam chuť na to zkoumat., zas tak často to nedělám. Viva Linux, tam to z mý zkušenosti jde v pohodě.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Nema to smysl. Kazdy Win jsou proste moc jiny na to aby to slo jen tak snadno globalne nacpat. Nejrychlejsi reseni je lokalni WSUS nebo existuje ofline verze WSUS aplikace - oboji vyzaduje dost gigantickou databazi
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    RAINBOF: A co ty offline updaty? Má to smysl? Jdu to pročíst.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LOVE_DALI: no to je ono jen par updatu zabejvaj se hlavne SP1kou kdyz tam nacpes vsechno stravis hledanim chyb zivot. oproti klasikymu image s SP1 to neni nic extra.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    RAINBOF: Do windows lezu zcela minimálně a nemám ani čas ani chuť to zkoušet, ale co třeba tohle?
    Create An Integrated Up To Date Windows 7 Install Disc • Raymond.CC
    https://www.raymond.cc/blog/create-an-integrated-up-to-date-windows-7-install-disc/
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    BEJKARNA: Protože to jsou Windows :)
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Proč to nemá nějakou možnost jako třeba Ubuntu, aby to nainstalovalo updaty z netu během instalace systému?
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    LOVE_DALI: Haha to zní jako velký ušetření času :) Já budu zkoumat, pak patlat nějaký custom DVD. Ještě by jsem k tomu mýmu postupu chtěl aby to automaticky potvrzovalo dotazy na licence.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LOVE_DALI: takze pokud mas nejakej tip jak do instalacky SP1 dostat updaty tak aby to fungovalo nebudu nejspis sam co ti podekuje.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SUPEX: byl to externista bez domeny. kdyby byl v domene prijdu na to hned a roztrhnu ho driv nez by dosel doprace.

    LOVE_DALI: no ja to zkousel a teda musim rict ze ne.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    BEJKARNA: wupdate by se měly nechat dát taky do instalačního media, což by Ti mohlo ušetřit čas :) Zkus pogooglit :)
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Nemůžu nikde najít nic rozumnýho. Nainstaluju čistý win7 z nějakýho staršího DVD. A pak se instalují updates vždy jen po pár kusech, pak musim restartovat, dát vyhledat.. Existuje nějaký způsob jak udělat aby to šlo co nejrychleji samo. Prostě to spustím a ono se to bude samo restartovat a instalovat další updaty tak dlouho dokud to nebude aktuální?
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    RAINBOF: Ale tak aspoň, že si dal tu práci a dal tam Enterprise, aby se to dalo připojit do domény a splynul s davem :-D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SUPEX: to si myslím že může skončit rozvázáním pracovního poměru s paragrafem.
    (přišel mi ntb user kterej ho doma zformatoval nainstaloval si všechno cracknutý, windows enterprise, eset, ...) důvod ? nešlo mu youtube...
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    NYCKER: v případě linuxu si zase rupneš heslo na roota

    Ale každopádně. Takové ty snahy jak vyjebat se svým adminem většinou končí tak, že stejně user příjde smutně za adminem. Navíc dělat takové čachry na firemním ntb? To si člověk může dovolit v malé firmě, kde se všichni znají, ale tam kde už se aplikujou nějaké politiky bych si to moc nelajznul.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    No on tim chce rict ze pokud nemuzes menit bios tak tam mas nastaveny zakaz bootovani z jineho media
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam