• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    RATTKIN: mi to delalo uplne to samy, vetsinou par minut po zapnuti. plus to neslo ani vypnout, nebo restartovat, jen natvrdo. diskem to na stopro neni, mam novej crucial mx200 a v osmickach fici jak z praku. furt je to jenom beta zejo. tak jsem si to po par mesicich zas vyzkousel a uz mam zas obnovenej backup s 8.1 :)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    RATTKIN: Dokavaď to nevydají ofiko ven, tak tohle nemá moc smysl řešit. I tak, až to bude venku, tak se vyplatí počkat.. :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    teď mám nějaký problém na Windows 10. nejde spustit task manager, nejdou síťové disky, hledání ve start menu nejde. všechno timeoutuje. dal jsem základní scandisk na všechny disky, bez problémů. chtěl jsem dát defender scan, zastavil se na nějakém souboru a nešel ani zavřít. mohl by to být vadný nějaký disk, ale v event logu nic není. zkusím Windows 10 reinstalaci se zachováním souborů
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: ktera ?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FESTER: Doinstaluje se jedna aktualizace a ta to povoli uz ted. Je na insiders.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    ARIAEL: me to ve Windows Update hlasi jen že mám rezervován Upgrade, ale sosnout nejdou.
    FESTER
    FESTER --- ---
    ARIAEL: kde ? pokud vim tak v cervenci 29. nebo snad v CR je neco extra ?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BEJKARNA: WSUS neni zadny velky kouzlo, je to jedna sluzba na serveru. Vsechny aktualizace jsou offline a nalejou se tam rovnou po LAN... Instalace WSUS v jednoduche podobe jsou asi tak 5 kliknuti...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    V tuhle chvili se w10 uz daji nainstalovat jako aktualizace Win 8.1 (normalne pres aktualizace)... I s navratem do puvodniho stavu (je to mozne 1 mesic).
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    RATTKIN: díky :) ale tradičně si počkám až na finalní verzi
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HAWLIS: build co je teď prý půjde upgradovat až do finální verze a dál
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    SUPEX: nene.... achjo.. a ja zil v domeni že už tedko...
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    HAWLIS: Tak upgradeovat bez ztráty dat šlo snad odjakživa.

    A mimochodem vyjít to má 29.7 a ne za dva dny.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    RATTKIN: uplně kontinuálně ne, ale občas to nejdůležitější někam zazálohuju.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HAWLIS: já jsem zvolil při updatu možnost "zachovat pouze soubory", protože zachovat programy a soubory nešlo.
    V praxi to přejmenovalo windows na windows.old a udělalo nové windows dir. program files a users složky zůstaly.

    microsoft account přemigroval tapetu plochy, chytil se původní user dir (documents a plocha) a byl jsem jak doma ;)

    důležité soubory máš samozřejmě kontinuálně zálohované, že?
    MICKK
    MICKK --- ---
    HAWLIS: zustane tam prakticky vse. jako pri prechodu z win 8 na 8.1
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    mě šlo o princip. já se chystám si zálohu udělat (repsektive jí mám hotovou kvuli nedávným čachrům s laptopama), ale jen mě zajímálo - teoreticky, jestli při přeinstalaci z 8.1 na 10 budu mít na stávajícím stoji i stávající obsah, což je RATTKINa tak vypadá :)
    a můžu říct, že se teda těšim :) už jen dva dny.
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    HAWLIS: Myslim že záloha se může hodit vždycky. A proč jí neudělat když je k tomu příležitost, třeba jako betatestovaní novýho OS.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    HAWLIS: Samozřejmě, že můžeš updateovat, ale proč bys to dělal z přechodu mezi major verzema systému?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    RATTKIN: takze teoreticky nemusim delat ani zalohu? vypadá to tedy víceméně spíš jako "update" než přeinstalace systému se ztrátou dat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam