• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOFI
    TOFI --- ---
    DARUMA: sbiraji vsichni vcetne applu, ale tady ve Win10 k tomu davas navic souhlas
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    TOFI: A? Přejdi na Linux pokud se bojíš Microsoftu. Google sbírá, FB sbírá, Amazon sbírá. Vítej v 21.století.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    LOVE_DALI: Takže nakonec neinstalováno na čisto. Nemáte někdo potíže s Realtek zvukovkama?
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    AVATAR: chrome jsem vyresil. I po reinstaĺaci jsem mel z nejakeho duvodu nastavenou kompatibilitu s win 8. Po zruseni spousteni v kompatibilnim modu to funguje.
    TOFI
    TOFI --- ---
    Windows 10? Here are privacy issues you should consider
    http://thenextweb.com/microsoft/2015/07/29/wind-nos/
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    rozpitej font je kvuli globalnimu nastaveni velikosti. V 8.1 jsem to mel nastavene stejne a font jsem v ide rozpity nemel (jen ve firefoxu)

    CtrlV.cz | Nejrychlejší ScreenShot a PrintScreen online
    http://ctrlv.cz/4oQp
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Ja jsem z toho relativne nestastnej.

    Po upgradu mi nefunguje chrome (po zadani adresy se nic neprovede), reinstal nepomohl, zkousel jsem verze pro ruzne architektury a porad se to chova stejne.

    A v nekterych aplikacich mam rozmazane fonty. Coz zrovna v IDE me sere nesmirne, protoze do nej koukam 8 hodin denne.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Právě zápasím s upgradem. Neustále to po mě řve, že to má málo místo, což pokud doopravdy nejsou nenažraný, tak by snad 36GB na C: a 34GB na D: mělo stačit, ale prostě ne a ne to sem dostat.
    Zatím jsem vyčetl, že by to mohlo být spojený s jazykovými balíčky. Bohužel si nejsem jistej, jakou Angličtinu jsem zvolil při instalaci :/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ještě rada
    při instalaci čistých w10 se má zadání klíče přeskočit a počkat. Když se samo neaktivuje za týden, obnovit předchozí windows, updatovat na w10 a provést pc reset
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    DARUMA: https://www.reddit.com/r/windows/comments/3f14dd/windows_10_pro_wont_activate/

    Ja jsem nasledoval radu "spamovat aktivacni server mackanim tlacitka Aktivovat furt dokola" a asi na osmej pokus se mi win aktivovaly.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MR_PREWEET: Musíš udělá nejdřív upgrade, aktivovat a potom čistou instalaci. A přeskočit licenční klíč.

    Já to udělal špatně, zadával jsem klíč který mi vygeneroval upgrade, ale naštěstí už se to samo nějak aktivovalo.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    To se ma delat tak ze se pusti upgrade ale zvoli se "nezachovat soubory"
    MR_PREWEET
    MR_PREWEET --- ---
    DARUMA: respektive, vzhledem k tomu ze jsem planoval i vymenu disku tak jsem chtel udelat primo cistou instalaci, misto upgradovani tech 7cek a az nasledne ciste instalace na ten novej disk
    MR_PREWEET
    MR_PREWEET --- ---
    DARUMA: ne. Ja myslel ze to pozvejka win7 key
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MR_PREWEET: Při upgradu na Windows 10 žádný klíč nezadáváš. Udělal jsi před čistou instalací nejprve upgrade?
    MR_PREWEET
    MR_PREWEET --- ---
    DARUMA: Ja planoval v ramci upgradu windowsu vymenit klasicky hdd za ssd a udelat cistou instalaci. Win 10 mi ted ale nechtej sezrat ten win7 klic co jsem dostal k notesu...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    100GB je prd. Nerikej ze neznas nikohoi s dost velkou flasjkou, SDkartou nebo volnym HDD... Pokud mas rychlou linku tak si to klidne muzes hodit ke me na NAS ;-)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    VECTOR: Intel tvrdí že v tuhle chvíli bude výdrž v průměru o 10 % nižší, ale údajně už pracují na optimalizaci ovladačů.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    A dost me sere nastaveni jasu obrazovky. Chybi ten klasickej slider a moznost nastavovat automaticky.
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    VECTOR: ach jaj tak to se omlouvám, to jsem nezkoušel, na pc mi to vyhovovalo

    jen jsem nějak tu instalaci pushnul dříve, než mi ji pushnul MS a ačkoliv se mi vše nainstalovalo ok, hlásilo to problémy s aktivací + runtimebroker mi vytěžoval procesor furt, tudíž jsem to revertnul zpět na na 8.1 a čekám s upgradem, až mi naskočí sám
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SUNBEAM: to ale mluvis o start nabidce, ja myslel tu "listu" s cudlikem a hodinama a aplikacema
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam