• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MICKK:
    ja netvrdil ze jsem paranoik a ze to delam...
    MICKK
    MICKK --- ---
    KOC256: protože vypnout updaty, firewall a UAC je super nápad....
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MOPIK:
    no ja na neho presel z jineho na ktery se jen odkazoval. Toto je spise technicky clanek pro neBFU uzivatele...
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    KOC256: to je super, jasny a prehledny clanek :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ze windows nejak spehuje jsem vedel. Ze mi to je jedno je vec druha. Ale ze to maji tak promakane jsem netusil...

    Jak z Windows 10 udělat desktopový systém | Disassembler
    http://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat-desktopovy-system
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Netušíte jak je myšleno připojování do MS VPN ve Win10. Dělám to na nesmyslné 4 kroky...

    1. Klik na síť v trayi
    2. Klik na uloženou VPN
    ### tady je ten mezikrok, kde se otevře celé nastavení, místo aby se rovnou vytočilo
    3. Klik (znovu) na uloženou VPN
    4. Klik na připojit
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NYCKER: já jsem slyšel hororový zprávy, kdy pentest tým nahlásí zranitelnosti a za rok, když si je zase objednají, tak pošlou ten samý report, protože to za rok se nikdo neobtěžoval opravit a tak dokola každý rok. K tomu ty haklý firmy v novinách se základníma chybama.
    Já se do všech našich služeb hlásim jako Bobby Tables a všichni progrramátoři to o mě ví.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NYCKER: Bavit se s nima muzes:) Dej jim jednu stanici s hardeningem a at ti ukazou jak ji penetrujou hosici :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NYCKER: Mu rekni at si jde lip vycistit zuby :) A penetration testery posli do bordelu at si na sebe vydelaji...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NYCKER:
    si to predstavujes strasne naivne...

    ANO získáváme informace - POPLAAAAACH
    NE nezískaváme infiormace - APRIORI TO JSOU LHÁŘI

    A není nic mezi tím... Nemohou říct něco sledujeme. Přesne vím jak se cítí, protože by neměli prostor to zdůvodnit a i kdyby, tak většina lidí by to nepochopila... Takže raději mlčí. Většina to přejde protože neřekli nic senzačního a ten zbytek co se v tom potřebuje šťourat, tak se v tom stejně šťourat bude...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: my máme jednoho zákazníka, z těch co znám, který má adsl modem od O2 a nic víc a už teď přikročili k D-natování pouze některých externích, předem známých ip adres. Všichni ostatní něco lepšího a připojujeme se k nim přes vpnku a nějak bezpečnost řeší.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Hm to je nejak mimo muj zaber, naprosta vetsina firem fw vubec nema nebo tak max jeden NAT a ten zbytek ma velke boxy.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: sophos UTM je skutačný firemní firewall a má plnou inspekci provozu a všechny firemní firewallové funkce. home licence pro 50 ip adres je zdarma, ale pro komerční provoz stojí ta samá licence cca 25.000 ročně.
    na doma je to pěkné udělátko, dělá i VPN, umí i zakazovat usb porty klientským počítačům, kdo není compliant, nepřipojí se do sítě a podobné paranoidní funkce
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: No kdyz je to firemni tak tim myslim skutecny firewall s plnou inspekci provozu atd...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NYCKER: Zalezi co ty za tim vide chces. Nekdo by treba rekl ze nemeli zadnou autorizaci delat prohlaseni za MS...
    A klid by nebyl. Ty by jsi veril tomu kdyby zitra vysla tiskova zprava od MS kde se rika ze je to vse OK?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    proč kup si firewall, sophos UTM má home licenci zdarma.
    Je plno dalších home firewall řešení zadarmo.
    Kdo má doma wifi krabičku co dělá NAT a nic dál, má problém nejen s w10.
    respektive, pokud řeší w10 telemetri, je v situaci kapitána titaniku, který zajišťuje, aby hudba hrála
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Kdyz chces soukromi kup si firewall.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    Twenty years ago today, people rushed to stores to get the newly-released Windows 95 - August 24, 1995

    KOC256
    KOC256 --- ---
    LADINEK: Edge bych jeste neresil. Je to takovy polozovar. Ja porad nepochopil ten adresni radek. Proc se obcas skryje. To strasne mate a nehorazne me sere.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    ono nejde v edge pretahovat odkaz do listy zalozek jako ve ff ? pekny zlo :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam