• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Závěr

    Ukázali jsme si poměrně detailně, jakým způsobem Windows 10 komunikují se servery Microsoftu, jaká data posílají a jaká přijímají – můžeme tedy hodnotit na základě důkazů a faktů, nikoli domněnek a osobní animozity. Je pravdou, že odcházejících dat je poměrně velké množství, podíváme-li se ale na celou situaci s odstupem, je nutné zmínit, že se nejedná o nic nového – kromě funkce vyhledávání, která s námi je již od systému Windows 8 (prohledávání webu) a v zásadě i na systémech Windows XP a Windows 7, v případě, že jsme si systém „obohatili“ o aplikace typu „google desktop search“/“windows live desktop search“/apod.

    Dále mohu reagovat na některá tvrzení, která vznik tohoto článku iniciovala. Testování probíhalo čtyři dny. Nepovedlo se mi žádným způsobem donutit systém, aby mne vyfotil a odeslal fotografii „ven“. Jediný způsob, jak toho docílit, byl spuštění kamerky a nastavení synchronizace složky „Obrázky“ na OneDrive – i v tomto případě byl datový tok odpovídající její reálné velikosti a za žádných okolností by se to nestalo bez mého vědomí.

    Data, která zadám do vyhledávacího pole nebo do adresního řádku, jsou samozřejmě odeslána „ven“, to je ale přeci očekávané chování – jak jinak získat odpověď na dotaz, když ho serveru nepoložím? Odesílání hlasu, textů a všech dalších vstupů (používal jsem během testování MS Word, MS Excel, MS Outlook, Aplikace Hlasový záznam, aplikace Bamboo Page) se prostě neděje (vyjma situace vyhledávání v menu „Start“ nebo webového prohlížeče). Upload souborů z lokálního stroje se děje pouze z adresářů určených k synchronizaci na OneDrive – což je samozřejmě očekávané a správné chování.
    MICKK
    MICKK --- ---
    co zasílaji windows 10
    Windows 10: analýza probíhající komunikace - Root.cz
    http://www.root.cz/clanky/windows-10-analyza-probihajici-komunikace/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    GILDARIUS: je jisté, že to je chyba Windows? seznam je schopen ztratit mail, ale nejčastěji to končí ve spamu
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    KOC256:to jsem vyzkoušel, nedojde to nikam. V nastavení aplikace moc možností není, fakt netušim kde se to podělalo :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GILDARIUS: Zkus poslat jinam zda dojde. Treba je chyba na druhe strane.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    záhada, mám windows 10 pro (nevím jaký build) a když chci odeslat email z aplikace "pošta" tak příjemci nedojde, ale když se podívám do odeslaných tak tam je :-O nevíte čím by to mohlo být? Email mám od seznamu, pár dní zpět to normálně fungovalo, outlook funguje ale ten moc používat nechci...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Vsichni OEM vyrobci maji sve nastroje ktere poskytuji na svych webech.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    KOC256: no na to jsem prave spolehal, akorat mi to furt ukazuje spoustu zarizeni bez driveru
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BRAP242:
    windows aktualizace?
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    Cus, nemate nekdo tip na tool kterej by mi do DELL E5550 (novej notas) a windows 10 automaticky nainstaloval ovladace?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: katedrala je vetsi nez kardinal :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: Asi spíš "kardinální" ;)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MOPIK: Tak to jo...
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    ARIAEL: no prave proto :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MOPIK: A? Jsme tu davno rikali ze ten sber dat je i ve starych windows... A ze ty velkochytry kecy "ja zustanu na starych tam jsem v bezpeci" jsou katedralni blbost.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRAP242: pokud ti server posílá maily, tak to není zakázaný. Na kterém firewallu to nastavuješ?
    koukni do logů, nebo do kódu jak píše KOC256. Taky to může někdo dělat přes relay.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    no, to nejak musim poresit. ja mam napsano, ze ty mejly cohodej (nejak) z tohodletoho serveru.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BRAP242:
    neni tam pristup z venku? nejaka hackla schranka?

    antivirus asi nepozna neco jako mail() funkci. ale muzes ji najit sam - pokud nemas milion scriptu...
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    hele mam problem, protoze mi hostingovej server udajne spamuje. na tomhle konkretnim stroji je zakazanej smtp port na firewallu a furt to spamuje. resim co s tim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam