• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CROME: aktivní partition nesouvisí s windows, to je věc MBR. já to zjišťuju a nastavuju přes gparted
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    diky za help
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    tyyy vole, uz se tomu probudilo GUI ,
    zkusim jsem
    KOC256:
    ale i vypnuti natvrdo (jednou) a od te doby to bootuje az do login screenu
    CROME
    CROME --- ---
    RATTKIN: to nemam, ja woknum prave moc nerozumim...da se to zjistit nejakym checkdiscem, do prikazovy radky se dostanu?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CROME: jaká partition je aktivní u kámošky a jaká je aktivní na jiných podobných acerech?
    CROME
    CROME --- ---
    Ahoj,
    nasel by se tu nejakej Win 8 wizard a poradil by me?
    Jsem zoufalej na notebooku Acer jsem byl pozadan o dual boot s linuxem a puvodnima win 8, bohuzel se me podarilo nejak rozborit partition s win systemem a ted nelze ani obnovit do tovarniho nastaveni za pomoci OEM recovery partition na tom disku. Hlasi to "počitač se nedá obnovit do továrního nastavení. Chybí požadovaný oddíl jednotky". Je nejakej zpusob jak ten "oddil jednotky" privest zpet k zivotu.

    Jsem naprosto zoufalej, nikdy se me nic takovyho nestalo, stravil jsem nad tim skoro celou noc a trham si vlasy a mlatim hlavou do zdi, pac to delam pro kamosku :(((
    KOC256
    KOC256 --- ---
    R3S3T: WinKey+R napis "cmd" enter napis "explorer" enter

    Nic?
    MUXX
    MUXX --- ---
    R3S3T: zazil jsem takovou situaci dvakrat. v prvnim pripade se mi takhle choval notebook s usmazenou grafikou. v druhem případě Windows kleklo po špatném zásahu antiviru.
    dostaneš se alespoň do BIOSu?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    R3S3T: Zkus zapnout safe mode. I kdyby tim ze to nekolikrat natvrdo schodis za behu - on si ho potom sam na startu vyvola opravu. Na vyvolani safe mode je od W8 jina kombinace klaves
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    TOOMIX: nelze , a to ani poslepu ,
    nejakym zahadnym zpusobem se mi jen podari rozchodit najake zvyky a pak to zacne jen opakovat zmacknute klavesy

    ARIAEL: ma to chip nVidia GT630M , jak je ale zkontrolovat, kdyz nic nevidim ?

    instalacku taky nema , delal to pres web , ale nejaky cas mu to normalne fugovalo (pry) , ale kdy vi, bezny clovek se v tech systemech dost malo vyzna
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    R3S3T: A zkontroluj si drivery, chipy nvidia meli v prvnich verzich pro w10 hodne podobnych problemu
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    R3S3T: blank screen s kurzorem -> asi nejede explorer. Zmáčkni ctrl+shift+esc a spusť explorer.exe ;)
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    znami mi dal booka, puvodni sys. w8 , po upgradu na w10 mu vse relativne dobre fungovalo az do vcera.
    dal mi ho ve stavu : zapnu, blank screen s funkcnim kurzorem, to je vse , safe mode nelze vyvolat ,
    ted se mi dokonce podarilo na nem neco (nejak) aktivovat , kdy to opakuje zmacknute klavesy, hoodne lamanou cestinou-anglictinou

    poradi nekdo ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VECTOR:
    mam to stejne
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GILDARIUS: Nainstaluj driver k tiskarne... On ji velmi pravdepodobne vidi jen po nekterych protokolech a nedohodnou se.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    Mám síťovou tiskárnu a notebook s Windows 10, chci tisknout - hlásí to že tiskárna je offline. Tiskána je zapnutá a ping na ní funguje, nějakej nápad jak to rozfungovat když už to fungovalo ? když chci tiskárnu přidat tak mi jí to nenajde :(
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    Desítky budou při čisté instalaci přijímat i klíče z Windows 7 a 8.1 – Živě.cz
    http://www.zive.cz/...i-ciste-instalaci-prijimat-i-klice-z-windows-7-a-81/sc-4-a-180048/default.aspx
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    VECTOR: těch šest adaptérů je tam už hodně dlouho. Myslím že od doby kdy začal ten ovladač podporovat až 6 monitorů.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NECROMAN: noo. jak říkáš. konečně.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Aktualni beta Windows 10 build 10547 obsahuje novy editor Environment Variables, KONECNE
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam