• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MELOP
    MELOP --- ---
    ICARUS: Zajímalo by mne, odkud jsou ty ceny, protože by cena za variantu N měla být +/- stejná jako za normální edici (právě kvůli existenci balíčku pro podporu médií).
    Alespoň podle Wikipedie:
    Windows 10 editions - Wikipedia, the free encyclopedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_editions
    (jasně, je to jenom Wikipedie, ale zrovna tady bych se o pravdivost údajů moc nebál)

    ARIAEL: Viz výše - krom toho, AFAIK, zrovna MPEG2 od Windows 8 není v žádné edici Windows (jiné MPEG technologie tam jsou, o tom žádná, ale zrovna MPEG2 šel přes palubu a byl jen ve Vista a 7).

    Pokud má N edice nižší cenu, tak bych v tom spíš viděl snahu konkrétního obchodníka zbavit se ležáku.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ICARUS: Protoze to neni za media player ale za licenci za MPEG2 ktera neni microsoftu....
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    ICARUS: tak problem vyresen - po stahnuti Windows 10 N to pri instalaci nabidne vyber z Home a Pro :)


    GIBON_FIODOR:
    bohuzel to takto nefunguje, microsoft to ma osetreny - vtipny je, ze rozdil mezi Home a Home N je $10 ($35 x $25), docela dost za media player
    GIBON_FIODOR
    GIBON_FIODOR --- ---
    ICARUS: Vzhledem k tomu, že se balík pro podporu médií dá stáhnout zadarmo přímo od Microsoftu, tak bych řekl, že bude ten klíč fungovat i na normální W 10 home. Pokud teda nelpíš na tom N tak bych to zkusil.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    GIBON_FIODOR: ja vim co to znamena, ale nevim, co se mysli tim "windows 10 n" - existuje, pokud vim, jen home a pro verze a tak se ptam, ktera z nich to je Dulezity to pro me je protoze mam klic na home n a tedka shanim instalacku :)
    GIBON_FIODOR
    GIBON_FIODOR --- ---
    ICARUS: Verze, která nemá podporu médií (chybí media player a možná něco dalšího) a máš volbu dodat si to tam sám. Už to je asi od 7 a trochu je napsáno tady.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    co se mysli tim "Windows 10 N"? Jedna se o Home nebo o Pro verzi? Bohuzel to nikde nejsem schopen dohledat... Alternativne, da se nekde sehnat W10 Home N .iso, krom torrentu?

    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Pls funguje tohle? https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
    chci upgradovat a (i když mám rezervováno, furt mi to upgrade nenabídlo, tak nastal cas si poradit sam) po stažení mi ten tool nejde spustit. jak na to pls? dík
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BESTIEVSAMETE: na cistou instalaci potrebujes boot cd nebo flash. nebo uz nejde se do pc dostat ani do biosu ?
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Jenže jak,když se do nich ani nedostaneme?:((
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BESTIEVSAMETE: udelej cistou instalaci. upgrade zhusta zlobi.
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Mám notebook, kterej má podporu driverů jen po Win 7. Když chci Win 10, tak doporučujete nainstalovat Win 7 a pak uppgrade nebo jde nějak přímo nainstalovat Win 10? Nebo nějak uplně jinak?
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Ahoj,možná sem blbe,ale zkusim se zeptat - na ntb msi jsme nainstalovali Windows 10. Od ty doby se notas pár vteřin po startu samovolně vypne. Nejde s ním nic dělat. Dřív to šlo alespoň přes BIOS,ale teď už padá pořad. Setkali jste se s tím někdo? Diky
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    JIMX: kdyz tak spustim chrome, stejne youtube frci z integrovane grafiky.
    ale dobrej pokus.
    JIMX
    JIMX --- ---
    AVATAR: pravý myšítko na zástupce toho programu a tam "spustit s grafickým procesorem" ... a tam vybereš :-)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Dotaz:
    mam v notasi jak GeForce 860m, tak inegrovany intel.
    kdyz poustim videa v 4k, pouziva to intel a je to jemne trhane. Je nejaka moznost, jak spustit videa pomoci GeForce?

    Win10
    FESTER
    FESTER --- ---
    ARIAEL: dyt vim enterprise na domaci je overkill
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FESTER: Enterprise jde ale ma samostatny instalator ke stazeni z jineho webu. Tahle verze je ale domacim uzivatelum fakt naprosto k nicemu.
    FESTER
    FESTER --- ---
    B3DA: enterprise jde ale jenom in bulk pro company...
    B3DA
    B3DA --- ---
    FESTER:
    Q: Pokud si koupim W 8.1 standard N, bude mi ten upgrade nabidnut?
    A: ano, bude.

    edice:
    home->home
    pro->pro
    enterprise->nelze
    mobile->mobile
    ...

    jednoduseji uz to asi nenapisu ;)

    JIMX
    JIMX --- ---
    Win 7 Home, Win 8.0 Home i Win 8.1 Home jsem osobně všechny zadarmo upgradoval na Win 10 ... ostatní edice (pro, ultimate, ...) netuším, jak to mají.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam